FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Incep eu astazi

Fetelor ce este blastocist si Hatching?

Sa stiu daca le adaug la costuri...decide apoi Zadori? sunt necesare, nu sunt...asta-i intrebarea!

va pup.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

maxia blastocistul reprezinat o etapa de dezvoltare ce prede embrionul . Blastocistul este format din cele doua structuri embrioblastul - partea din care se dezvolta embrionul si trofoblastul partea din care se va dezvolta placenta ,sper ca ai inteles , este o etapa de dezvoltare embrionara .

in anumite cazuri , inainte de embriotransfer, invelisul care inconjoara embrionul este perforat fie cu laser,fie cu un acid, procedura fiind numita assited hatching. Aceasta procedura poate ajuta la implantarea cu succes a embrionului. Procedura nu dauneaza embrionuluisi nu creste riscul malformatiilor. Creste usor riscul de gemeni monozigoti.

sper ca am explicat pe inteles.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

hellou domnitele

Succes tuturor si sa fie un an bogat in



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

hello fetele......o saptamana buna va doresc.

am vb acum cu o prietena si mi-a zis ca i-a scris lui PK ieri pt prima data si inca nu i-a raspuns....apoi nu stiu care-i treaba .
Am vazut ca si anicoleta zicea ca i-a scris si nu i-a raspuns...sper sa nu faca pe nebunu si sa raspunda ca-s pierduta fara el .Eu tb sa-i scriu diseara rezultatul ecografiei dupa ce ies de la medicu meu.

mai stiti ceva de intarzieri de mailuri de la el ?
Mie mi-a rasp si intr-o duminica in vreo 2 ore.

va pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari!
Nicoleta - Nu stiu ce i-ai scris tu in mail, dar gandeste ca profesorul este o persoana mega ocupata. I-ai cerut o programare? Daca nu ti-a raspuns pana acum, atunci suna direct la clinica si vezi care este situatia. La mine. in decembrie 2009, m-a programat la mijlocul lui februarie 2010 abia pentru prima consultatie. Gandeste ca primeste mail-uri din lumea intreaga, gandeste ca la clinica este mereu ocupat, gandeste ca are familie. Plus ca mai participa si la tot felul de conferinte, congrese in domeniu. De multe ori stau si ma intreb, ce rabdare poate avea sa raspunda si la mail-uri. Probabil ca face si o selectie asupra lor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

Buna. Multumesc de sugestii mona19. Totusi sunt curioasa daca a raspuns cuiva dr kovacs?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Nicoleta...eu m-am conversat cu el in 07.01.2013.

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

ciao,
azi am fost la control ...dezastru dezastru si iar dezastru
Tot acolo-s chistele....nu stiu ce sa ma mai fac.Am doua endometriozice si alte 3 cu aspect normal.
Medicu meu a zis ca-s un ca aparte si ca fertilizarea nu-i specializarea lui si ca in acest caz chiar nu stie ce sa-mi mai zica si sa asteptam sa vedem ce zice PK caruia i-am scris si-s curioasa cand raspunde.

va pusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbra mamaliga lor de chisturi , dar ce tratament ai facut pe ele ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

olimp am facut tratamentul specific chisturilor endometriozice, injectii cu Zoladex care se pare ca nu au dat rezultate 100 %.

I-am scris lui PK si mi-a raspuns deja...nu-mi vine sa cred !
Mi-a propus sa merg sa ma operez in Ungaria , a zis ca ma pune el in legatura cu un dr de acolo.

Mergi la inceput