FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

scz de scris dar o fac tot in fuga.....miine dimineata voi fi la szeged sunt ziua 2 sincer ma apuca plinsul....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Candy...bafta multa!!!
Umbra...mergi pe mana lui PK!!!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Candy...sa te intorci cu copilas!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

candy drum bun si sa vii cu ochisori !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

super Candy multa bafta si sa fie cu ochisori .

Eu sunt in dilema ...nici eu nu mai stiu ce sa fac. Mi-a scris azi iar PK si mi-a zis ca a vb cu un medic despre cazul meu si mi-a dat nr de tel al medicului sa-l sun si sa vb cu el despre operatie.
Asa mi de groaza....cine stie ce suma exorbitanta mi-a zice .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

umbra nu pierzi nimic daca suni si te interesezi de cost si implicatii , nu te obliga nimeni sa faci ceva ce consideri ca te reprezinta sau nu doresti din vari motive.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Hello Ladies,,

Vad ca incepe lumea sa faca miscare pe aici, deci Candy de citesti forumul , sa dea Domnul sa te gravidesti si sa ti mearga bine tot tratamentul !!

Olimp vad la semnatura saptamanile ehe , tine o tot asa , mai continui cu Clexanul , si pana cand ti a zis Hemat.. sa iei??

Imi , inca oleaca si dusa esti la PK, si cine o sa aiba grija de Alma?? o pupic daca mai ajung la ea ca de acu e marisoara!!

Umbra orice decizie iei e buna luata numai ia-o , dar nu sta mult pe ganduri ca timpul trece si noi ne ducem pe ....deci suna l pe nea bulanu si vezi ce ti spune , si de la inceput intreaba l de un total daca se poate cu un gram de discount.

Mona tu ce mesteresti??? tot la lopatat zapada??

Jaguarito este o vorba aici la noi "la munca nu la intins mana" si daca mai ai timp mai da un buzz!!Tesi spor la munca!!

ah era sa uit am iesit din butoi sunt mai fresh , ca ma dus in weekend hubby-l la mare , era un canch de frig si sufla un vant pe faleza exactt ca si acasa ,(nu am fost iarna acasa de 13 ani ,si tot nu am uitat frigul de acasuca) de ti taia obrajii , noroc ca m am dat cu bidineaua inainte sa plecam pe ten, asa ca eram safe!! Si bine mi a prins plimbarea ca am intrat de la faleza 2 pasi intr o biserica cica Sailors Church in loc de cruci erau doar vaporase , si pe scaune erau biblii dar cam atit ah si cum e normal doar eu singura eram in biserica , neica nimeni dar eu mi am facut treaba m am inholbat si dusa am fost !!

Deci de maine intr-o saptamana decolez la Magyar orszag!!

anyway sa fiti iubite




5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella bafta pentru saptamana viitoare

ma intrebi de clexane se pare ca si dupa nastere cam 2 saptamani , am inceput cu 0,4 pana la 12 sapt , acum fac 0,6 si din trimestrul trei voi face 0,8.






XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Oh my good God Olimp0.8 exista acasa de 0.8 Clexane?? Ouch, cred ca esti deja ciuruita, si inca cat mai ai , ok numai bine sa fie si de ce 2 saptamani si dupa nastere?? na ca aici m ai incuiat!!

o seara faina , imediat ma duc la indreptat de cioante si apoi m oi simti mai bine!



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

salutare gagici
Daniella decizia e greu de luat ...ca banii astia nu vin chiar asa de usor.Am vb aseara cu medicu si mi-a zis 1000-1500 euro(spitalizare vreo 3zile,analize daca trebe,operatie...) . Si clar, ca romanul,l-am intrebat daca e ultimul pret si mi-a zis ca si in spitalele de stat de la ei cam tot asa-s preturile ,poate mai mari in unele cazuri.A zis ca poate fi 1000 euro, depinde de cat se complica treaba si ce gaseste inauntru in timpul operatiei Deci.....cam mult . PK mi-a zis ca dupa operatie vrea sa-mi dea anticonceptionale sa nu-mi revina chisturile si sa se poata apuca de FiV cat mai repede.
Am mai auzit de dr.Craina la Timisoara si vreau sa ajung si la el zilele astea....sti dracu ca is parca pe alta planeta si mi-e o groaza de pfuaiaiaiiii . Multa bafta iti doresc la PK, sa ne tii la curent .
Candy IMImsDoamne ajuta-va sa fiti cu bebei la purtator cat de curand.
Olimp te pup pe burtica....sa fiti cumintei

pe toate

Mergi la inceput