FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mona ti-am trimis un nou PM




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Mona noul nr al dr. Avram : 0725005320, eu am vb cu ea in decembrie si de pe nr asta m-a sunat si pe asta am tinut legatura cu ea .

v-am pupat pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata!

Maxia...dr Zadori iti va spune inainte de a incepe totul la ce sa te astepti ca si procedura,costuri,etc. Nu te mai stresa, ca va fi bine!

Mona...pe dr Avram o gasesti in Cluj la clinica Regina Maria.Datele de contact le poti lua si de pe site.

Olimp
...cum decurge sarcina?

Fetele...din Bucuresti...unde pot gasi Clexane? A luat cineva recent? Sotul merge marti la Bucuresti si vreau sa-mi cumpere de acolo injectiile,ca pe aici nu gasesc...Oare cate sa-mi iau ptr inceput? Si care este pretul lor?
Stiu ca am mai intrebat...dar am uitat..scuze

O zi frumoasa.

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata

imi suntem bine multumesc , vineri mergem la eco , de fiecare data am emotii si ma rog sa fie bine...

in legauta cu clexane , sa caute sotul tau in lanturile mari de farmacii , si la Cluj se gasesc la sensiblu , donna , catena , fiind medicament scumpe nu isi permite orice farmacie sa aduca...

despre pret , eu le iau compensate de la dr hematolog dar la liber costa cam 150 ron/ cutie de 10 injectii ( + sau - infuctie de farmacie ) , eu le cumpar de la sensiblu si mi-am facut si card si iti dau reducere 10 %.
sper sa fie de ajutor.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Mneata!
Multumesc de info!
O zi faina s-aveti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Mersi Olimp...o sa intreb si eu la Sensiblu...am si eu card la ei, si la Donna, si la mai multe farmacii

Bafta la eco!!!
Greturi,simptome neplacute ai avut?

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Candy1902 ai PM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oh imi greturi ? puteam sa dau si la altii....si acum ma mai inghiontesc cate o data , dar e mai bine am zile cand nu simt nimic , dar de la saptaman 6 pana la la 12 a fost crunt , ma intrebam de ce zice lumea de greturi matinale cand eu le am toata ziua , intredevar nu am varsat niciodata dar aveam senzatia de rau permanent.

sotul ma intreba dimineata cand ma vedea cum sunt "ce faci draga iar ai baut toata noaptea "

de ingrasat am luat 3 kg pana acum , am niste sani superbi ...intotdeauna m-am plans ca sunt cam mici , acum am din plin.

am facut tensiune indusa de sarcina , dar am fost la cardiolog si am tratament , exista un singur medicament de tensiune acceptat in sarcina , dar acum e bine.

de luni merg la scarbici , mi-e groaza dar ce sa fac... trebuie







XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

nu maxia nu am nu stiu cum se face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

CANDY1902 pe cine vedem noi, sa fie intr-un ceas bun.


Mergi la inceput