FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

Imi, Olimp, Mona, Dani, Maxia, Umbra.

Imi eu sunt intr-o mare asteptare si cautare pentru moment...sunt intr-o perioada nu prea buna...asa ca fac planuri si le desfac....si astept perioada cu ghiocei poate primavara o sa fie un anotimp de neuitat pentru mine....



_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata fetelor...se pare ca din nou eu dau cafeaua de dimineata!
Greta...doar tu lipsesti din peisaj, ca in vremurile bune, sa ne dai noapte buna ( mi-e dor de acele vremuri )

Olimp...bine ca au trecut. Cred ca e neplacut...dar totodata minunat...ptr ca stii ptr ce "suferi" pana la urma.

Floryma
...stiu ce zici, crede-ma.Si eu trec printr-o perioada foarte stresanta si grea...multe s-au adunat...dar am hotarat cu sotul sa luam totul asa cum vine...cu bune si rele...mergem inainte si, chiar daca acum poate nici macar nu ar fi momentul ptr FIV...dar nu-l ratam, sa nu ne para rau dupa.Macar bine ca ne avem unul pe celalalt, in doi parca e mai usor sa duci greutatile...Te pup si-ti doresc sa-ti aduca primavara tot ceea ce-ti doresti si tu.


---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Fetelor, chiar daca am migrat la odisee, nu v-am uitat, va citesc si vreau sa va urez sa aveti un an 2013 in care toate sa va strangeti puiutii in brate. Sarcina usoara pt cele insarcinate si Fiv-uri reusite pt aspirante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Candy1902 nu ai nici un PM sau nu stii cum sa-l vizualizezi?..ai activate PM?
Sus in bara la un moment dat gasesti Contul meu/Mesaje private/Inbox...acolo ar trebui sa-l vezi.
Nu stiu daca la asta te-ai referit.... eu am scris, daca nu poti vedea ai o adresa de mess sau mail?
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fetele....,


Off Imi....speranta este numai a noastra...dar greu incercate mai suntem...dar am trait si traiesc cu gandul si speranta ca o sa fie intr-un final...desi am cazut, m-am ridicat, si tot asa....



_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floryma , imi speranta moare ultima , si eu lasasem toate balta , dar in sufletul meu sparem si speram si uite ca s-a produs minunea , ma rog sa fie bine si mie si voua




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Fetelor, dupa prima consultatie, Zadori mi-a prescris AC si vitamine...cand ar trebu sa fiu la Szeged pentru inceperea procedurii FIV? Am inceput sa iau AC din decembrie, mai am 5 pastile (folia e de 21 pastile) si nu as vrea sa ratez acum in ianuarie. In prima zi a CM, sau inainte de a veni CM?...

Astept un mail de la el si intarzie cu raspunsul.
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Salut toate Fetele ,

e weekend imediat,!!!

Aseara am fost la o clinica de indreptat oasele, chiropractor ca am niste dureri de omoplat & coloana de la atita sezut, si eram asa de abatuta ce oi face de data asta ,ma asteapta histero & biopsia in 2 saptamani , pe urma o sa incep iar Fiv ,si pt ca PK nu mi a dat mari sperante sau cel putin nu s-a aratat foarte entuziasmat de mine , deja incercam sa ma gandesc unde naiba am sa plec dupa Buda ??? am luat -o pe jos de la clinica vreo 40 de minute ca sa ma calmez si sa ma tot gandesc dar noaptea e un sfesnic bun , asa ca azi la ziua ma simt oleaca mai bine ,si sper sa enjoy weekendul asta , cica o sa ninga si la noi YESSSS poate luni nu vin la munca din cauza ca aici cand ninge putin totul se da peste cap!!

Olimp,vreau si eu sa am greturi !!!

Va pi toate!! Sa avem un weekend relaxant!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

salut fetele
ma bucur tare mult ca este viata iarasi pe forum..e mai placut asa
Daniela...cred ca iei bataie la funduletpai ce ganduri ai tu?unde sa mergi dupa buda?????normal ca nu mai trebuie sa mergi niciundeca doar acesta va fi reusita ta
eu astazi am fost la donat sange,saptamana viitoare ma duc la ginecolog,vreau sa fac si eu histeroscopie...nu stiti dupa aceasta procedura cat trebuie asteptat,sa incepi fiv?
zana mea inca nu a venit de la chiuretaj(8 saptamani)dar eu visez deja la urmatoarea incercare,,,zici ca-s nebunadar asta e recunosc ca numai acolo imi sta capul.
m-am pus serios la cura de slabire...sper sa slabesc vreo 10-15kgasa poate sansele sunt mai mari,m-am pus pe luat si vitamine o gramada ce am citit ca ajuta la calitatea ovulelor...si pe ceaiuri en gros....asa ca planul de batalie este facut...doar sa treaca timpul.
va pupacesc pe toate..sa aveti un weekend fain

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

ziua buna

daniela iti tin pumnii sa fie bine histero si rez la biopsie!si sa ai greturi multe!

va doresc tuturor un an nou in care cea de-a 2 a liniuta sa apara in vietile voastre!

Mergi la inceput