FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna dimi fetele ,

Imi atunci incalzeste mi locul la buda, ca vin din urma lasa ca poate ne intilnim in Febr.
apropo toate analizele cario etc au iesit ok doar AMH e 1.00 la care dochi mi a scris e de la 1-4 ,deci incepe disperarea !!!
Neica nimeni nu vine la Buda la o cafeluta pana mai putem sa bem cafelute?? Ok las ca beau si pt voi!!
Sper ca dupa calculele mele sa incep Fiv -l 6 cai frumosi , la inceputul lui Febr so de Valentine's oi bea un ceai cu 2 litri de apa !!

O zi buna girls!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fetele mele dragi anul 2013 sa ne gaseasaca pe toate aspirantele greu incercate si nu numai cu burti si bebei in brate.

Am intrat sa va sa stiti ca sunt alaturi de voi si tin pumni stransi pentru inceputul asta de an lui IMI, DANI si UMBRA.

Eu nu am nici o noutate asa ca am sa stau putin mai retrasa pana intram si noi le linie dreapta...



_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

Buna. I-am scris si eu doctorului si as vrea sa fac icsi in aprilie. Dupa cate zile v-a raspuns. eu deja am 5 zile de cand am trimis emailul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna dimineata!

Dani...si eu as vrea FIV in februarie...mai ales ca la sf de ianuarie voi avea zana...deci ar fi la fix...sa vedem acum ce zice tata PK

Floryma...ma bucur sa te vad pe aici...ce planuri ai ptr acets an? Incerci cu micutii congelati?

Nicoleta...nu mai retin unde vrei sa faci tu FIV...daca i-ai scris la Zadori...el raspunde de obicei tarziu...sau deloc...daca la PK, ar trebui sa ai raspuns maxim a doua zi.

Va pup,o zi frumoasa!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maxia spune:

Neata, neata
Multumesc fetelor pentru ajutorul vostru neconditionat. Noi cred ca avem nevoie de Fiv cu ICSI. Asa ni s-a spus de mai multi medici din Ro (aia mici sunt cam putini si nu foarte rapizi, am uitat cum se numeste exact...scuze). Zadori hotaraste asta in timpul procedurii sau imi va spune inainte sa incepem stimularile? Nu as vrea sa intru in vreo situatie neplacuta sa creada ca ii dau eu sfaturi....stiti cum sunt medicii...as vrea sa stiu toate lucrurile astea inainte de procedura. Si legat de costuri el imi poate spune si o suma estimativa? Voi cum ati aflat toate aceste lucruri?
Va pup si mult spor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Salutari tuturor!
Sa fie un an bun !!! Pentru cele cu gandul ca vor avea burtica, pentru cele care au deja burtica, pentru cele care au trecut prin odisee si-si tin minunea in brate si pentru toate/toti cei care ne scriu sau ne citesc.
Olimp - Nu am disparut de tot! Am mai citit si eu aici, asa din cand in cand. Ma bucura mult postarile tale despre bebe. Mai ales fraza: "acum i-a cazut puta". I-am povestit sotului si am ras amandoi de numa'. Sa ne mai scrii, ca esti o adevarata delectare!
Despre mine, mai nimic. Doar atat ca ieri am fost la control dupa histero operatorie din toamna la PK. Am facut un eco si citologice. Deocamdata eco a fost bine. Mai departe, oi trai si oi vedea.
La receptie fetele m-au intrebat ce pastile consum. Normal, am inceput sa le insir. Printre acestea si Aspenter. In cabinet, PK, dupa intrebari de genul: De ce il iau? Cine mi l-a prescris? mi-a zis franc in fata ca nu este de acord sa mai iau Aspenter, ca mai bine iau heparina, adica Clexane. De fapt, dinainte de histero mi-a zis sa nu mai iau Aspenter. Numai ca eu, neascultatoare, din decembrie l-am reluat din nou. Ce-i drept de capul meu si dupa recomandarile vechi. Si uite asa, trebuie sa ajung si la dr. Avram.
Ma puteti ajuta cu un numar de telefon, mail, program sau orice, cum sa ajung la ea in Cluj?
Va icesc pe toate, toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

buna fetelor va urez tuturor un an plin de impliniri, pentru cele care ma cunosc vreau sa le spun ca voi intra din nou in foc vreau ca Dumnezeu sa ma ajute sa_i fac un fratior sau o surioara ingerasului meu voi merge la szeged la dr Zadori ma voi caza la ghionghi nu am nici un dubiu acolo mam simtit aproape ca acasa desi acum dorul de casa va fi mult mai mare sper sami vina CM pina pe 15 deoarece abia astept sa incep va pup dati_mi de stire cu cine ma voi intilni acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

imi hai ca putin mai este pana la sfarsitul lunii ianuarie , vine zana si tinem pumnii stransi

mona nu stiu daca mai sunt valabile , eu altele nr nu mai am caci nu am ami apelat la dansa de de anul trecut , dar iti dau ce am
0757-048993 si 0727-453686

ma bucur ca esti bine si iti tin pumnii , la toate va tin pumnii

daniela , floryma , greta




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mona19 spune:

Olimp - Multumesc mult, mult de tot. Iti trimit si un PM.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

mona ai PM




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput