FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

ona bine ai venit , bafta pe 5 , mai sunt cateva zile , si sa vii cu ochisori la purtator.

la toate fetele.

umbra te pregatesti ?

imi hai spune-ne despre tine , sper ca esti bine




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniella, poate te ajuta link-ul asta https://www.ferringfertility.com/menopur/training/#!prettyPhoto


Eu am facut Merionalul cu o fiola ser la 2 fiole praf. Nu am folosit seringile de insulina pentru ca nu am reusit sa trag tot lichidul in ele. Am folosit seringi de 2 ml cu acul mare pentru amestec si acul de la cele de insulina pentru injectat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

Daniella sper ca te-ai lamurit deja, dar daca mai ai nevoie: 2 amp insemna doua fiole (cele cu praf). Poti dizolva pana la 3 fiole de menopur cu o fiola de solvent. Eu am folosit o seringa de 2 ml pentru preparare si seringi de insulina pentru injectie (au acele mai subtiri decat acele pentru subcutanat pe care le-am gasit separat). Tragi in seringa solventul, il introduci in prima fiola de menopur, dupa ce se dizolva (nu trebuie scuturat) il tragi din nou in seringa si il introduci in a doua fiola. Dupa ce se dizolva poate fi tras in seringa cu care faci injectia.
Succes la intepaturi

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

[b]Anaasta , multumesc mult, acu curaj din nou!!1

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Carin , esti o dulcica ,multam tare fain !!

o zi frumoasa va doresc !!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana12345 spune:

Buna fetele
Va citesc de mult timp dar abia acum mi-am facut curaj sa va scriu, oricum ceea ce scrieti voi aici ma incurajeaza de fiecare data, iar penrtu asta, va multumes.
Ona31, si eu am programare la Dr. Zadori, vineri 1 feb la ora 15:00, deci ne vedem acolo. Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

Daniela da,va fi bine de data asta...

eu nici pana acum n-am trimis mailul.am fost si f ocupata,obosita...o fi si teama sper sa ma mobilizez.nu o sa ajung ladl dr in curand,dar macar sa stiu ce parere are.imi mai da o speranta,simt ca fac ceva...

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

buna dragutelor ce de lume noua pe aici succes daniele si eu sunt jumatate satmareanca dar te rog nul mai birfi pe doct meu mie mi-a facut cel mai frumos cadou(baietelul meu de 3 anisori)....dar sa trecem la ale mele cele actuale eu am facut ponctia luni si am avut 10 ovocite din care 8 de buna calitate sau fertilizat 6 si zicea ca poate va mai fi 1 deci sar putea 7 eu nu sunt prea ok am o usoara hiperstimulare si sunt obligata sa ma indop cu apa si papa (foarte nasol)... azi ziua 2 de la punctie am facut si o perfuzie la clinica(credetima a fost o placere pentru mine sa vad ca unei asistente chiar ii pasa de mine ceea ce nu mi sa intimplat in rominica noastra)in fine.... fetelor care veniti la szeged vineri sper sa ne vedem eu cred ca voi face transfer atunci daca nu aveti unde sa stati eu va pot ajuta am ramas singura in apartament si imi e urit....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

hello fete

Olimp ma pregatesc, parca mai mult financiar ca pt bani am mai mari emotii cand vad ce suma voi lasa acolo .

v-am pupat gagici

haideti cu vesti buneee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buan dimineata fetelor...in sfarsit am timp sa va scriu cateva randuri

Am fost la Budapesta, totul e OK, dar aveam cateva analize expirate, cum ar fi hormonalele facute in iulie si trecute cu 5 zile de termenul de valabilitate de 6 luni...astfel incat a trebuit sa le repet toate. La fel si papanicolaul, care are fix un an acum...l-am repetat si acesta. Toate au iesit OK pana acum, mai asteptam AMH...daca si acolo e in regula, la CM urmator ii dam bataie. Inca nu am schema, pe la mijlocul lunii februarie mai merg o data, atunci primesc schema si imi iau injectiile.

Daniela...bafta iti doresc...poate reusim sa ne vedem in februarie, cred ca va fi o perioada in care vom fi amandoua pe acolo
Am citit doar pe sarite, dar sunt perfect de acord cu ceea ce ai zis de Zadori si de Szeged ( Candy...nu e barfa...poti vedea si tu rata reusitelor versus rata esecurilor...si atunci iti vei da seama ca ai fost norocoasa...si atat!!! )

Candy...tie iti doresc sa te faci bine si sa fie cu lipici embrionasii tai!

Maxia...nu am citit nimic depsre tine...ce faci?
Olimp...pusi pe burtik
Floryma, Jaguar, Mona, Umbra, Eni si restul fetelor

---------------------------------------------


FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in februarie 2013...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput