FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

o dimineata frumoasa si o saptamana la fel de frumoasa.
m-am hotarat: zadori ramane.
de abia astept sa treaca timpul, pana vineri mi se pare ca mai sunt secole. azi am fost si am refacut analizele din secretie, pap si chlamydia. rezultatele nu le voi primi pana vineri, sper sa nu fie o problema din partea dr-ului.
toate fetele si va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rxx spune:

Buna,
Greu de tot cu forumul peste weekend..asteptam vestile de la Daniella:)
Va doresc o saptamana minunata si cu super vesti.Eu am inceput sa am emotii pt intalnirea cu Dr.PK din februarie dar cred ca e normal..
Va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Ona , e bine ca totusi ti ai facut curaj , deci Welcome si sedere scurta pe aici ca mai tarziu cerem chirie!!
Asa cum Flory a mentinut daca ai incredere in Dr atunci da i bataie , nu ti stiu istoricul ,dar cazurile complicate pe care cred ca le ai citit pe forum rar se finalizeaza cu o pregneala la Szeged -Zadori ,dar asta e strict parerea mea , si mai e emailatul la acest domn care din pacate iar trebui o secretara ca nu face fata ,iar pacientii sunt nevoiti sa tot insiste ba telefon ba email re-re-re send, dar fa ce ti zice inima!!

Ok am sa i trimit un email cand imi vine zana si atunci il intreb si de menopur ca s praf si eu nu numai injectiile!!
Velvet, crezi tu ca de data asta e pozitiva treaba , ok in adancul sufletului vreau sa cred ca am sa reusesc ,dar vad eu ,mai bag capul in butoi voi ma mai scoateti ,si uite asa se termina inca un tratament ,

Pai Imi , nika nu ne spui ca deh stau si te astep nici incheierea de luna nu mi o fac.
Umbrarito ce mesteresti??Mona Olimp la toate sorry daca am uitat pe careva !!

Anicoleta,Maxia ce faceti??

E cam pustiu pe aici , ma intorc la ale mele!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

da...dupa ce m-am chinuit sa ajung la o intelegere cu zadori... am renuntat, m-am regrupat rapid, rapid si.... pe 5 feb. la 2pm ma vad cu PK
omul este ff prompt, bile albe pt. el.
desi 5 fb o sa fie 1 zi de cm... a zis ca incercam.initial programarea era pt. 20 feb dar atunci nu ma poate acompania my husband, si asa o sa fiu nevoita sa ma descurc singurca, dar contez pe sprjinul vostru
toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

danielaSM ai dreptate, la capitolul comunicare, dr. zadori nu e chiar ok
va multumesc voua pt. ca sunteti alaturi de fiecare nou venit si aveti rabdare sa explicati cum sta treaba.
sper din toata inima ca fiecare dintre noi sa realizeze ce si-a propus sau .
o sa am mare nevoie de sprijinul vostru in continuare caci asa cum am spus sotul nu poate veni cu mine decat cat va fi nevoie de el, respectiv in ziua punctiei la mine si cand vor recolta si dela el dar asta e, tebuie sa ma descurc si contez pe voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

istoricul meu poate nu este asa de grav, dar pt mine este
o SAU in 2012, dupa 4 ani de asteptari si controale si tratamente pe aici pe la noi, finalizata cu extirparea trompei stangi, iar cea dreapta este praf
la sot sper sa fie ok, desi nu arata chiar grozav, doar 8% normali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanne16 spune:

Buna fetelor!
Scriu aici mai mult ca sa raspund la intrebarea Danielei in legatura cu Menopur/Merional.

Menopur/Merional are doua fiole/sticlute - una cu pudra si una cu "apa". Cand se refera la 2 AMP cred ca trebuie sa folosesti doua fiole cu pudra - substanta activa...
Adica, 1) tragi "apa" cu seringa din sticluta ei; apoi versi seringa respectiva intr-o sticluta cu praf, amesteci
2) Apoi tragi cu aceeasi seringa, pe care ulterior o pui intr-o a doua sticluta cu substanta activa, amesteci din nou, tragi din nou in seringa initiala (cu ac mare).
3) Ulterior, inlocuiesti acul mare cu unul mai mic si da-i drumul la injectie
Makes sense?!

Nu-ti face probleme la concentratie, etc., expertii spun ca se poate folosi o fiola cu substanta "apa" cu pana la 5 fiole cu pudra!
Cand am folosit eu, am luat seringi de "insulina" de la farmacie si doua tipuri de ace - unul pentru amestec si unul pentru impuns

Chimiste trebuia sa ne faca mama!

Nanne
_
Factor XIII V34L - pozitiv heterozigot; PAI 4G/4G homozigot; EPCR haplotipuri - A2/A3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

hello fetele

sunt pe aici si io Daniella draga...tot citesc una ala, ma mai uit cine ce scrie...ma tot gandesc la sapt viitoare cand,daca DD ajuta ,voi fi la Budapesta la ,,pretenasul,, chirurg si incerc sa nu ma gandesc ce suma imensa de bani o sa las acolo....in speranta ca va fi bine si o sa am si io ,,problema,, cu injectiile cat mai repede cum ai si tu acum.....(am citit si recitit ce a explicat despre Menopur Nanne16...complicat.Bafta!

Ona31 nu cred ca-ti va parea rau pt alegerea facut cu PK , chiar daca drumul e un pic mai lung! eu zic ca merita, o data ne-am intalnit si apoi numa pe mail am comunicat ,dar vreau sa-ti zic ca mi-a raspuns intr-o seara la ora 10 ora Ungariei(si eu ii scrisesem tarziu...dar ma asteptam in urmatoarea zi la mail de la el... ). Doamne ajuta !

IMI draga ce faci ??? scrie-ne ceva ...sa stim de tine.

fetelor va tzuck de la Cluj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

RXX va fi bine cu PK, relax. Si io am avut emotii...toata eram transpirata, imi pregatisem o serie de intrebari,dar nu a fost nevoie sa-l intreb ca mi le zicea el pe toate, parca stia ce vreau sa-l intreb . O sa fie bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Make sense NANNE,,stai asa sa te pup tare di tatpai ce mai ,,,aici pe forum suntem chimiste doftoriste tot ce vrei e ca la market! Inca odata multumesc si apreciez ca si de la babute si de peste tot ma ajuta lumea

Ona , cred ca mi ai citit gandurile un big WELL DONE!!!! las ca te ajutam cum putem ca doar nu te om lasa de izbeliste!!

Umbarito tu umbli creanga te vad

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput