FIV in Ungaria 171

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp sa fie sanatoasa fetita si sa creasca mare!



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

daniella
multumesc frumos , sa de Domnul sa fie sanataoasa ...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

daniella ma bucur ca a decurs bine la PK. Cand ma gandesc ca puteam si io incepe fiv in noiembrie...dar chistele astea....mama lor.......noroc si bafta in februarie !!!! O sa vezi ca acest FIV va fi norocosul !!! Trebuie !!!!
olimp felicitari si sanatate

va pusi pe toate

nu stiu de ce imi merge tare rau forumul asta,chiar si de pe tel.Altele-s ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Umbra sper sa fie cu noroc de data asta ca deja mie lehamite,, numai cand am vazut lista de injectii ohhh mi sa facut rau !! Si de data asta mi a scris menopur cu Gonal F , care anterior am avut decapeptyl cu Gonal f si tre sa incep din a 3 zi tratamentul , a si mi a mai prescris si Estrofem tablete de maine tre sa le iau alea sunt estradiol, in fine el stie mai bine !! O sa vedem ce se intampla !! In orice caz parca nu ma simt pregatita acum , probabil cand am sa incep tratam o sa fiu mai bine!!
Velvet
Imi tu cum stai ti a dat deja schema ??

Fetele cochetele sa aveti o sambata faina !!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ona31 spune:

buna pentru toate fetele ,
felicitari celor care au reusit si mult noroc celor care sunt inca in incercari.
desi urmaresc subiectul de la inceput ( 2007-2008) abia acum mi-am facut curaj sa va scriu.
in dec.2012 am trimis primul mail catre dr. zadori, szeged la care mi-a raspuns destul de repede indicand analizele ce trebuie sa le fac;pe 23 ian i-am trimis rezultatele, mail la care nu mi-a raspuns, deci azi mi-am facut curaj si am sunat( curaj in sensul ca engleza mea ... cam lasa de dorit si imi era teama ca nu ne vom intelege),in final am reusit o prima intalnire pe 1 feb la 14,30-15,00. mai este cineva care merge la szeged in perioada asta??? desi la inceput am fost fff placut impresionata de cele povestite de fete despre zadori, acum... incet, incet ..imi pun niste semne de intrebare.sper sa fie alegerea potrivita tinand cont ca fac ceva km pana la el si inapoi.
si sa auzim numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

Daniella draga, cu siguranta te vei simti mai bine cand incepi tratamentul....cred ca o sa simti si tu o stimulare, nu doar ovarele tale . Doamne ajuta sa fie bine !

Imi tu pe unde esti ? cum esti ?

Fetelor, eu cum citeam mai demult pe forum am vazut ca tot scria o tipa Samira pe care nu am mai vazut-o in ultima vreme pe aici ? Mai stiti ceva de ea ? Tin minte ca parca facuse si ea multe fertilizari si urma sa mearga in Istanbul....

v-am pupat pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

daniela va fi bine acum,trebuie!

umbra,sami n-a mai scris demult.sper ca e graviduta si ca ii e bine.mi-e f dor de ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns umbra01 spune:

pfuaiiiii dezastru de greu merge forumul. Daca vreau sa intru la ,,Mesajele mele,, nu la PM-uri atat de mult se incarca apoi imi da eroare de server.
Ziceau ca li s-au ars doua servere, dar s-a remediat problema....insa nu in totalitate din cate constat eu .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna seara de la casuta mea, ce bine e acasa !!! Yesss!

Fetele am nevoie sa mi explicati care a ti luat menopur!! Mi a scris doftoru 2 AMP pe zi pai am praf intr o sticluta si ser in alta sticluta , care? cat?? Habar nu am pt ca eu nu am folosit decat 3 zile mi au dat asistentele la Szeged dar ele faceau tot mixajul si nu m am uitat cum au mixat , doar stiu ca ustura un pic!! Rog sa mi explicati ca pt mine AMP asta inseamna amperi na ca nu am clue!!

Umbra am incercat si eu azi dimi forumul dar totul era pe dos asa ca am dormit mult si bine si m am delectat in bucatarie cu niste linguine prawn , a iesit super , iar de Samira sper ca e bine si a ales probabil ce e mai bine era pe drumul de turcia dar nu mai stiu altceva , eu cred ca ne mai citeste si cu ocazia asta i doresc ceea ce mi doresc si mie iar daca i s a intimplat minunea vreau si eu o copy&paste!!
Dar unde e Lara si gemenasii ca nika nika ?? Hello bella wherever you're!!
O seara buna fetele !



5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floryma spune:

fetele....o saptamana minunata ,

Ona...daca ai ales sa mergi pe drumul asta...un lucru f importanta este si increderea in medic...asa ca daca zici ca ai urmarit forumul de prin 2008 ai tot vazut pareri pro si contra (pareri personale) referitor la medicii din ungaria....eu nu pot decat sa iti doresc o mare reusita...

Dani....eu nu mai stiu exact ce gramaj reprezinta fiola cu pudra dar eu stiu de cand tot citesc forumul ca s-a discutat odata ca pana la 4 sticlute cu pudra se poate amesteca cu una de ser, eu una la fiv am amestecat o sticluta cu ser la 2 cu pudra...stii ca pk raspunde f repede la orice email...asa ca daca ai dubii...just ask........sa fie ultima incercare si iasa cu

Imi.......iti ducem dorul....sper ca esti bine....si eu una sunt cu gandul la tine...sa fie si la tine cu .

Zadoristele sper ca totul merge bine la voi si ne anuntati burtici da????

Va si numai ganduri de reusita de la mine

_

FIV1 + FIV2 Szeged-2011_nereusit
FIV3 Budapesta-2012_nereusit
va urma...

PAI 675 4G/5G homozigot

Mergi la inceput