Nasterea la Arcadia - Iasi (44)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Salutare! Si o primavara plina de soara pentru mamici, burtici si puiuti! S-a facut liniste de to pe aici... Ma gandeam zilele trecute ce animatie era anul trecut pe vremea asta, cand fetele scosesera majoretele pentru mine, care eram in asteptare... Mi-e dor de vremurile alea.

Ce mai spuneti?

Fascinatie

Inevitabil... Eminescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Salutare! Si o primavara plina de soara pentru mamici, burtici si puiuti! S-a facut liniste de to pe aici... Ma gandeam zilele trecute ce animatie era anul trecut pe vremea asta, cand fetele scosesera majoretele pentru mine, care eram in asteptare... Mi-e dor de vremurile alea.

Ce mai spuneti?

Fascinatie

Inevitabil... Eminescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

Eu m-am apucat de citit aici pt ca vreau sa vin in Iasi sa nasca la Arcadia .... dar am de citit 40 de capitole ...

Nu inteleg de ce cer adeverinta de salariat, nu sunt asigurate de la stat oricum toate gravidele ?

Mai am timp pana la vara sa ma interesez, dar daca ma puteti ajuta cu info mi-ar fi f util.

Daca nu is salariat, pot sa platesc contributii la cas si e de ajuns adeverinta de acolo ?

Conteaza daca sunt din Iasi sau nu ? daca e important as putea sa-mi schimb buletinul pe Iasi, parca dureaza o saptamana ...

Nici medic de familie n-am, deci tb sa ma inscriu si la asta, la fel poate sa nu fie din Iasi ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Citat:
citat din mesajul lui mess0804

Eu m-am apucat de citit aici pt ca vreau sa vin in Iasi sa nasca la Arcadia .... dar am de citit 40 de capitole ...

Nu inteleg de ce cer adeverinta de salariat, nu sunt asigurate de la stat oricum toate gravidele ?

Mai am timp pana la vara sa ma interesez, dar daca ma puteti ajuta cu info mi-ar fi f util.

Daca nu is salariat, pot sa platesc contributii la cas si e de ajuns adeverinta de acolo ?

Conteaza daca sunt din Iasi sau nu ? daca e important as putea sa-mi schimb buletinul pe Iasi, parca dureaza o saptamana ...

Nici medic de familie n-am, deci tb sa ma inscriu si la asta, la fel poate sa nu fie din Iasi ?


Bun venit, mess0804!

Cred ca informatiile despre CAS le gasesti chiar in mesajele anterioare, mai intreba cineva recent despre adeverinta si toate alea...

Cat despre domiciliu, sigur nu conteaza. Nu trebuie sa ai buletin de Iasi ca sa nasti la Arcadia.

Fascinatie

Inevitabil... Eminescu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mess0804 spune:

O sa intreb si la ei, deocamdata doar ma interesez, mai am timp pana la eveniment.

Am vazut prin posturile anterioare ca zicea lumea ca a platit la CAS pe 12 luni. Tot pe aici am auzit ca daca esti din iasi se deconteaza si anumite analize, daca ai trimitere de la doctor din alt judet nu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MElise spune:

Nu stiu exact cum e treaba cu trimiterile de la medici din alte judete... eu zic ca cel mai bine este sa suni la ei sau, daca ai drum in Iasi sa mergi la spital sa discuti cu fetele de la Consiliere clienti, care sunt foarte dragute si te vor lamuri.

Fascinatie

Un an cat o clipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns D_DianaMaria spune:

Salutare!
mess0804, la Arcadia va fi de ajuns adeverinta de la CAS, iar daca nu esti salariata va trebui sa platesti ceva contributii in functie de situatia ta.


Si o intrebare: a fost cineva la stomatolog in ultima luna de sarcina? Si puteti recomanda pe cineva...bun?

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns D_DianaMaria spune:

Ce liniste...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamaria2 spune:

chiar era f animat anul trecut pe vremea asta, eu abia nascusem deo luna..acum cred ca toata lumea e pe facebook pe Parentis -crestem cu iubire , voi sinteti?nu e chiar la fel la povesti dar cred ca e mai rapid...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria-Cris spune:

diamaria2 daca vorbesti despre ceea ce era mai demult un grup pentru alaptare, sau ceva de genul..eu una m-am ingrozit de ce am vazut pe acolo, asa ca spun "thanks, but NO thanks", raman pe DC pentru indicatii mult mai realiste si normale.

Mergi la inceput