FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

HELLO FETELE!
Astazi am sunat si eu la clinica am vb cu dr Stan ,nu se stie nimic de fonduri .......l-am intrebat si pe dr Albu ce sa fac ,si mi-a zis sa mai astept putin ca se vor da drumul la fonduri ........ufffffffffff eu m-am saturat de asteptare ,steriletul asta ma omoara.......am singerari incontinuu de la el !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Angi, o fi anul asta altfel, poate stie ceva concret dr., dar eu anul trecut am stat pana la sfarsit de aprilie dupa fonduri, iar procedurile stii prea bine, am ajuns sa le fac in iunie. Deci... mai stai si tu pana in februarie si vezi daca se mai intampla ceva, si daca nu, te apuci.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna fetelor!

am facut ecografia pe 9 cu dr Stan, avem o inimioara puternica din ce ne-a spus, 137 batai pe minut. ne a spus ca sarcina este ok, se afla in parametri normali iar sarcina era in data de 9 ian de 6 sasaptamani si 6 zile. mi -a zis ca urmatoarea ecografie sa o fac la 9 saptamani. am reusit sa fac programare pe 28 ian la doctorul albu. atunci deja vor fi 10 saptamani. va trece greu timpul pana atunci. va pup pe toate si aveti grija de voi si cele gravidute de bebeii pe care ii purtati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Hey dragi fete albe

Andra ma bucur tare pentru tine sa ai grija de tine si de puiut

Eu in general mai am chestii din astea cu superstitiile gen :pisica neagra,galeata goala,data de 13 etc...bine nu cred foarte tare dar am asa o senzatie nasoala cand se ivesc ...dar presimt eu ca anul asta va fi unul cu noroc pentru mine .

Va pup si va doresc un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

crystyne: sa stii ca si eu sunt un pic superstitioasa si panicata de foarte multe ori dar trebuie sa avem incredere in noi si Dumnezeu ne ajuta. asa sunt si eu acum, ma gandesc tot timpul la bebe, orice durere sau senzatie ciudata pe care o simt ma panichez. ai incredere in tine si va fi bine. Multa bafta! te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Andra, felicitari pentru vestile bune . Cred ca la urmatoarea eco o sa faci si analizele pentru dublu-test daca zici ca la 10 saptamani te duci. Stiu ca timpul trece taaaare incet in primele saptamani, dar incet incet o sa te mai linistesti. Sarcina usoara iti doresc

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

Liza: multumesc frumos! da mi-a zis ca atunci sau la 12 saptamani sa fac bitestul, pana atunci mi-a zis ca in fiecare luna sa fac un examen de urocultura. ma sperii la orice senzatie sau durere de burta, sunt normale am inteles . dupa ce mi-a facut eco am inceput iar sa simt niste intepaturi intravaginale, dar durerile de burta in acest moment sunt mult mai rare. mai primesc cate un cutit asa puternic in partea dreapta, stanga sau la uter dar in nici un caz persistente cum erau pana acum 1 saptamana. daca stau mai mult in picioare atunci incep sa simt burta amortita. dar va fi bine, bebe trebuie sa creasca. te pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

nu stiu daca sunt persoane interesate dar mie mi-au mai ramas 5 fiole de menopur in urma tratamentului urmat anul trecut noiembrie-decembrie pentru bebe. termenul de valabilitate este pana in iunie 2015. eu imi luasem 1 cutie intreaga dar a inceput sa imi reduca doza pt ca aveam f multi foliculi. in cazul in care va intersea pe cineva imi spuneti pt ca eu le am la frigider. multumesc. va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rlk_2009 spune:

Andra, felicitari scumpa pentru bebe puternic!
Liza, 30+ ??!!!! Mai este putin si o sa ai minunea in bratele tale!
Doamne ajuta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Andra asa este ,increderea in noi ,dr,White si in DD este foarte importanta ...pup si burtica cu puiut luptator

Liza ai inceput AMR sau mai ai ?si burtica jucausa


RLK ce faci tu?cum esti, cand incepi sau mai astepti?

Mergi la inceput