FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

cristiama eu sunt cu toti pumnii stransi in continuare si cred ca o sa stau asa 9 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Multumesc frumos fetelor.

Qiao, sa stii ca am mare nevoie de pumni stransi in perioada asta, la mine primul trimestru e critic. Sa vedem daca ma ajuta Clexane 0,6.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna tuturor fetelor
cristiama: voiam sa te intreb cand ai facut ecografia de confirmare de sarcina? stiu ca ai facut ET odata cu mine pe 6 dec. eu am facut o prima ecografie saptamana trecuta cu doctora Chisleag si mi a vazut 1 embrion. in seara asta aveam programare tot la dansa dar ma-u sunat de la mmf si mi au zis ca nu vine deoarece este bolnava.mi au zis sa ma duc marti saptamana viitoare dar nu vreau sa mai astept atat. am vb cu dr Stan la telefon deoarece domunul Albu nu mi a raspuns la sms si mi-a zis dr Stn sa ma duc maine dimineata si ma vede. la tine a auzit bataile inimioarelor sau ce ti au zis mai exact? felicitari oricum pt cei doi embrionasi. te pup si ai grija de tine.
pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Cris,felicitari!....si eu tot clexane 0.6 il voi avea ca prieten
fetele ''albe''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Buna Andra,

Ieri am facut ecografia la dr. Dincarev, super tipa, pt ca la doctorul nostru am gasit loc abia peste 10 zile.
Cam asa ca tine, nu mai aveam rabdare. Asta vara la beta sub 300 se prinsesera 2, la 750 ma asteptam la prea multi.
Asa ca doi sunt ok, desi diferenta intre ei e f mare si e probabil ca cel mic sa nu se dezvolte.

Da am auzit f bine inimioarele, se vede bine sacul vitelin si ceva mic mic bebelusii.
Aveau 145 si 130 batai pe minut.

Am zis ca-s deja batran si harsita si nu ma mai emotioneaza nimic, da eram cu sotul, ne uitam unul la altul si ne dadeau lacrimile cand auzeam inimioarele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Acum am vazut ca mi-a scris si Arabella.

Te obisnuiesti cu injectiile, si ce mi-e 0,4 ce mi-e 0,6. Sa ducem noi sarcina la termen.

Tu la ce etapa esti acum?
Vezi ca Clexane 0,6 e complet subventionat, mi-e mi-a dat dr de familie reteta pe doua luni si am un sertar plin, nu exagerez.
Ma si gandeam, cum pierd eu sarcinile, sa le donez la fetele cu trombofilie, da nah, deocamdata fac vanatai de zor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

va multumesc doamnele mele dragi pentru urari si vi le intorc inmiit, mai ales in plus cu una speciala pentru voi !!! Musai!

cristiama, esti exemplu pentru mine, desi eu mai am de asteptat... hai, ca are sa fie foarte bine de aceasta data! Doamne-ajuta!

LUMINA VINE DE SUS

O doamna avea sa faca un drum lung cu trasura, printr-o padure deasa. Era noapte, un intuneric de nu se vedea pic de lumina. Auzea zgomote ciudate. I se parea ca vede stafii alergand prin intuneric. Inima ii batea tare. Era pierduta de groaza.
Cu toate acestea vizitiul mana caii fara teama.
- Cum vezi dumneata drumul? il intreba ea tarziu asteptandu-se in toata clipa la o nenorocire.
- Lesne, raspunse el, privesc in sus! Calea mi-e trasa pe cer de crestetele brazilor.
Sa ridicam, asadar ochii: de acolo ne vine Lumina.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Neatza fete albe

Va doresc un an plin de realizari personale ,profesionale si fie ca aceste an sa va aduca ceea ce va doriti voi mai mult.

Eu am luat-o de la capat ...incep cu o frumoasa analiza, de care mi-e cam frica ...histerodar asta este,ce nu facem noi pentru a ne vedea visul implinit ...sper ca de data asta sa fie bine.

Dar am vazut ca este cam liniste pe aici ...hmmmm

toate fetele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Crystyne,

E vorba de histeroscopie? Cu dr Albu? Nu ai de sa iti faci griji, e cu anestezie locala, nu simti nimic si e si distractiv ca vezi pe ecran ce e inauntru.

Eu am facut trei, dupa prima cu dr Albu cu uterul curatat de sinechii si polipi si un antibiotic luat pt inflamatie s-a prins baietelul meu!

Asa ca e pt o cauza nobila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

Da despre asta este vorba ,cu dr,White o fac dar eu sunt mai panicoasa de fel ... sa te auda DD sa fie cu noroc de data asta ...

Si tin pumnii sa treci cu bine peste perioada asta.

Mergi la inceput