FIV cu Dr. Dragos Albu 73

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Da, fetelor, am inceput numaratoarea inversa. Peste cateva zile mergem la morfologia de trim3 si apoi intru in linie dreapta. M-a ajutat Dumnezeu si am avut o sarcina destul de usoara, cu putine incidente, ceea ce va doresc si voua. Deocamdata mergem la curs Lamaze si ne aranjam camera pt bebelusha. Va pup pe toate

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

liza tie ti-au aprobat fondurile in aprilie dar cind ai avut dosarul aprobat sa-mi fac o idee cit mai am de asteptat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xoxojojo spune:

Ieri am fost si eu la ecografia de saptamana 9; inainte de a ajunge acolo am avut toata ziua o stare foarte ciudata, am fost suparata, am crezut ca s-a intamplat ceva cu unul dintre bebeii, am plans toata ziua; insa cum am ajuns la dr W m-a linistit, sunt bine amandoi, sunt maricei, eu ma simt bine acum, hematomul s-a retras complet. Mi-au luat analizele pt bitest si urmeaza asteptarea cea mare pentru a 3 a ecografie, cand sper ca imi va spune si ce sunt.
London tu cum mai stai, stiu ca si tu trebuia sa mergi ieri la dr W, ce ai facut, cum sunt bebelusii, ce ti-a spus la morfologie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Andra, Xoxojojo, ma bucur tare mult ca sunteti bine si ca sunt si inimioarele bine!
Andra, si eu mai aveam intepaturi sau dureri abdominale si la fel eram ingrijorata dar am urmat tratamentul dat de dr. albu si totul a decurs super bine!

Xoxojojo, am fost si eu la eco ieri :) Nu-mi vine sa cred ce repede trece timpul, deja am 18 saptamani! Eu am avut control si inimioarele mele sunt bine! Dar se pare ca unul din baieti este de fapt....fetita! Deci, o sa avem fetita si baiat . Nu este sigur dar o sa aflam la morfologia fetala la 22 de saptamni, adica peste o luna.
Si eu trebuie sa fac lunar sumar urina si la 2 luni analiza de sange pentru toxoplasma.

Va pup si va doresc un weekend minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Angi, eu depusesem dosarul din decembrie, dar anul trecut prima intrunire a comisiei a fost in februarie. Deci a fost aprobat in februarie, ce-i drept, era si primul dosar de la Medlife... Deci poate poate acum se intampla altfel.

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, FIV1 in iunie, 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marystrumf12 spune:

andra, xoxo, london felicitari sa aveti sarcini usoare in continuare.
joi ma duc si eu sa fac dublu test si eco la 13 saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra1980 spune:

buna tuturor fetelor!
marystrumf;liza79;London;xoxojojo va multumesc la toate pt sustinere si nu va doresc decat tot binele din lume, alaturi de voi am capatat mare incredere in mine si cu ajutorul Lui Dumnezeu minunea s-a produs. acum nu va trebui decat sa fiu in continuare optimista si sa ma gandesc ca bebe va creste si visul de al tine in brate se va implini.va doresc sa aveti niste bebei frumosi si sanatosi de care sa va bucurati in aceasta viata caci pana la urma de asta traim i asta lume
crystyne;rlk_2009 mare incredere in voi si minunea se va implini anul acesta si la voi
poate am mai uitat pe unele persoane dar oricum va doresc mult noroc si sanatate ca le rezolvam noi pe toate.
va doresc in continuare weekend placut! multi pupici tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arabella34 spune:

Cris,sunt in asteptare de virare a fondurilor,dosar depus in iulie,acceptat in oct,eu sunt mutanta,PAI heterozigote,clexane 0.6 voi avea,momentan aspenter,si eu voi face histero cu dr nostru inainte de fiv,Angitine-ne la curent cu fondurile,DA,eu vreau fiolele,cum putem vb pt ele?
fetele albe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hatice spune:

Buna fetele.
Mi-au ramas 2 cutii Puregon, de la fiv-ul din noiembrie, l-am pastrat si il pastrez in continuare la frigider, o cutie e valabila pana la 31.12.2013 iar cea de-a doua 2014.Pentru ca urmatorul fiv il fac in Turcia nu voi avea nevoie de ele.Le vand cu 250 lei bucata.Mentionez ca nu au pen, mie mi l-a imprumutat dr Albu si l-am returnat la sf procedurii.
Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns London2012 spune:

Marystrumf, si sarcina usoara!

Fetele albe, mi-au ramas 9 fiole de clexane 0.4 ml., expira in 2015. Cine mai face sau o sa faca, le donez.

We placut in continuare!

Mergi la inceput