Zmeura de aur - 2012

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia71

Elle_seb, in privinta Zeek, daca tu esti impacata cu "ajutorul" pe care ni l-ai oferit, eu nu mai am nimic de comentat.

Eu raman la concluzia ca informatiile au fost cumva trunchiate si adevarul spus din anumite unghiuri, convenabile pentru anumite parti.


Da Giulia, cred ca am facut tot ce am putut pentru a oferi suport, atat cat timpul mi-a permis. Cine a vrut sa inteleaga si sa afle mai multe raspunsuri, s-a documentat suplimentar.
Informatiile le-am furnizat structurat, nu trunchiat, si intr-o mainera in care lumea sa inteleaga, mai ales ca era un concept nou si destul de complex.
Oricine care citeste manualul de instructiuni pentru asamblarea OZN-ului incepe cu inceputul si parcurge structurat informatia, nu incepi cu vopsitul exteriorului. Daca structurarea pe capitole a manualului de instructiuni inseamna truncherea informatiei, atunci asta e, e trunchiata info in toate manualele de orice fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Chuny, tehnic, nu pot lipi un mesaj de aici la subiectul de dincolo. Pot doar sa il copii cu 'quote' si sa il pun in primul tau mesaj (ceea ce ai facut tu de fapt, citand-o). Mai mult decat este acum, din pacate, nu pot face, tehnic.




'Cos what I feel is the only truth for me


Am inteles, imi cer scuze ca insist, dar ori stergi mesajul de aici, ori ii raspund din nou la acest topic. O sa-i copiez intrebarea si o pun la subiectul despre copiii speciali la inceput, daca e ok, dar nu vreau sa ramana aici intrebarea fara raspuns. :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

L-am dezaprobat din greseala....in timp ce derulam pagina.Nu ma bag la de astea si agresivitatea ta nu da bine.

Iti dau si eu trei zmeure atunci,daca pentru agresivitatea mea am primit,ei atunci altii de ce nu,mai ales ca te-ai luat gratuit si fara logica de mine.
Oricum, e fain sa vezi cum multi isi revarsa frustrarile din umbra tastaturii....sunt cateva persoane car au o placere ..speciala...
Madalina


Copiii gasesc de toate īn nimic. Adultii, nimic īn toate."


Aolica, da' ce te-ai ofticat asa, era o simpla curiozitate, chiar nu stiam cu ce anume din mesajul meu nu erai de acord...Nu puteai sa zici simplu ca ai dezaprobat din greseala, ce mare branza, trebuia sa faci o drama cu accente de mania persecutiei?:)) Auzi tu, "m-am luat" de tine si inca "gratuit" si "fara logica", pur si simplu n-am stiut cu ce afirmatie nu esti de acord. Tu daca ai scrie pe undeva:"nu-mi plac oamenii care isi bat copiii cu furtunu' de la masina de spalat" si ti-ar aparea un "dezaprob!" nu ai fi curioasa sa stii care-i faza?!
(eu ti-as fi dat zmeurici DOAR in contextul in care te-ai fi incadrat in cele enumerate de mine, daca nu, considera ca nu ti-am dat nimic; stii ca-mi esti simpatica, chiar daca claxonezi dupa femei, ai mania grandorii si de multe ori dai cu batzu-n balta in cel mai inedit si provocator de stupoare mod:))) Dar per ansamblu esti chiar simpatica si mai ales o pata de culoare inedita, iaca, ti-am facut si declaratie de dragoste, acum pune si tu si niste mure langa alea 3 zmeurici, zgarcito:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Laura,felicitarile mele pentru nervii de fier si stapinirea de sine!Daca eram in locul tau,stergeam fara niciun alt comentariu of topicurile.

Eu ramin la ideea ca in fiecare an ca zmeura isi atinge scopul,ca are urmari pozitive.Asta e parerea mea,din observatziile mele ...zmeuroasede-a lungul anilor.

Nominalizari...nu prea am,dar daca tot am scris
,zau ca nu pot fi doar of topic.

Deci la actegoria"Strepezi-v-ar dintzii citindu-ma",acord o mare zmeura Tiliei,nu stiu daca am citit pe forumul asta mesaje mai urite,incrincenate,violente etc.

Am o re-nominalizare,pentru ca am facut-o si anul trecut,la categoria"TRcetzi batalioane romane ..."Carpatzii"(a se citi FB_ul),grupurile de toate felurile de pe FB care nu-si pot lasa miinile de pe Dc si intervin in turma(asta ca sa fiu dragutza)la diferite subiecte,explozibile in general.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

andacos, iote ca-s de acord cu tine.mai ales in partea a doua,taman la zmeura.ce-mi place mie e ca au,n-au treaba cu subiectul,sa te tii navalire frate.si dai si lupta, si dai si lupta.......

sunt de acord cu stiul ironic,daca e inteligent si nu jigneste.sunt de acord cu umorul negru,daca nu calca sufletele altora in picioare.

din motivele de mai sus imi plac si mesajele uneori acidulate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Nu pricep faza cu mania grandorii care mi se pare sincer foarte deplasata....si recunoaste ca multe topice capata culoare ca urmare a "unui bat in balta dat intenionat,nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu stiam ca batul in balta e mereu fara intentie, tocmai in asta consta farmecul lui:)) Mania grandorii o ai, sincer si obiectiv vorbind, dar cel putin pentru mine e unul din defectele cele mai usor de suportat, mai ales daca nu e in doze nerusinate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Serios....draga mea..eu am ajuns sa iau forumul drept ceea ce e...un loc de petrecere a timpului liber,un loc de relaxare...
Sa fiu sincera exista cativa useri de a caror parere tin cont,daca e cazul,poate si pentru simplul fapt ca s-a trecut de nick si ii cunosc oarecum in real life.

In rest....nu ma cunosti personal ,nu ai de unde sa stii cine sunt si ce pot,asa ca parerile sunt extrem de subiective si sa fiu sincera,ma distreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Eu vreau sa dau o zmeurica pentru evolutia fulminanta, plina de 'perle de intelepciune' userului Maria_1, chiar daca nu mai este printre noi pt a se bucura de nominalizare .


O zmeura strapezita de iritare acord tuturor domnitzelor care au uitat rapid ce au invatat la scoala si ucid cu spor gramatica in general si vocalele din cuvinte in special. Fetele, mai puneti mana pe o carte de limba romana, nu numai pe taste pt a ajunge la messenger si facebook.




'Cos what I feel is the only truth for me





Cred ca am descoperit postul cu cele mai multe "like"uri. Il propun, deci, la Oscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Chuny, eu chiar nu inteleg ce inseamna avatarul tau. De cate ori il vad am o strangere de inima. Poate il poti explica celor ca mine, care sunt nedumeriti.




Pt ca vad ca mesajul nu a fost sters, iti raspund aici:

Avatarul meu reprezinta empatia pe care o are comunitatea (de care spuneai ca reprezinta societatea, de altfel) pentru copiii cu dizabilitati in general. Calea de mijloc nu exista, iar adevarata empatie vine din suflet si se traduce prin fapte si o viziune īn care excluderea sau discriminarea nu are loc sub nicio forma. Nici verbala, nici factuala.

Exact ceea ce se vede in avatarul meu, primeste copilul cu dizabilitati din partea societatii de care vorbim.Va multumim! ( tot cu o strāngere de inima)

Citatele aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176290&nm=Despre-integrarea-in-scoli-si-societate

Mergi la inceput