MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha julfa e altceva...se face in nordul moldovei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Salut, intru scurt sa va urez din toata inima SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU PLIN CU SANATATE, BUCURII SI REALIZARI!

Azi si maine ma dau si eu peste cap cu gatitul: sarmale (monti si vegane), carnati, biscuiti, pasca monti.

De revelion cred ca niste friptura de curcan, tort pufos si iarasi pasca...as incerca si pasca cu ciocolata, sa vad daca gasesc vreo reteta usoara si buna.

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna din creierul muntilor
Deci ma prezint cu: salata beouf (mai am de facut maioneza), un castron imens de turta dulce (mai am de desenat), sarmale in varza si cozonacii sunt la cuptor. Maine o sa mai fac o salata de ciuperci si una de vinete si ciocolata de casa. Mai am planuit si o friptura de porcusor cu niste varza de bruxelles gratinata langa si ... am cumparat 5 carnati mici pt gratar
Brindu, noi ne-am luat special un apart in chirie, ca sa am bucatarie si sa pot gati de Craciun. In plus mi-am gasit si musafiri, ca o prietena, care nu este romanca, este la doua sate de noi si o sa vina la masa. O sa aduca si ea chestii specifice poloneze, asa ca si ea bucatareste in apart ei inchiriat. Ce coincidenta, nu? Si nici macar nu ne-am vorbit dinainte, am aflat ieri, cand ne-am vazut in Market.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Am intrat sa va urez sarbatori fericite.

Nu cred ca mai apuc sa intru, Ilinca a facut varicela si are o forma tare urata e plina de bube, nu are un deget de piele fara bube, inclusiv pe pleoape, coltul ochiului, limba gat, labii..... Plnge intr-una si vrea doar in brate.

Pe mine m-ati uitat cu cursa pentru 5 kg. Nu mai tin bine minte de la cat am plecat, daca n-am dat jos 5 kg, 4 sigur am dat.

Va imbratisez , ma bag la impachetat cadouri.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Somleac, Doamne ajuta sa ii treaca cat de repede bubitele. Saraca de ea...Felicitari si tie pt slabit

Diana, spor la bucatarit si sarbatori fericite si voua

Gena, si la noi a avut turta dulce un succes neasteptat. Deja e gata jumatate din ea Chiar ca e coincidenta mare sa va intalniti asa.

Eu mai am de facut rulada de curcan si cheesecake-ul. Ieri am mai facut niste biscuiti sarati rotunzi pt icre si somonul afumat.

Cum faceti vinul fiert? Puneti condimente sau ceva mai special? Sau il faceti simplu doar cu scortisoara?

Sarbatori fericite si linistite alaturi de cei dragi si un mos bogat pt toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Somleac, ce aiurea ptr Ilinca !! Doamne Ajuta sa ii treaca repede.

Ani, noi am facut vin fiert cu niste condimente aduse din Ro.
Dar le-am pus la sfarsit, daca le pui prea devreme, vinul e amar.

Eu raportez: biscuiti ptr mos, foarte buni, abia de se abtin sa ii opreasca mosului, sarmale.Lasagna ptr copii.
Cozonac am primit de la sora mea in pachetul din Ro, buche de Noel cumparam.
Acum ma apuc de salata, si aperitive ptr maine.

Aseara am fost la concertul de colinde al lui Hrusca, a fost tare frumos si suntem in atmosfera de Craciun.

Va doresc Craciun Fericit si un mos bogat !!
Spor la treaba fetelor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei_19 spune:

Fetelor, ascult colinde romanesti si asa m-a apucat o melancolie si-un dor de Romania, ca imi curg si lacrimile. Si eu sunt tipul- nu vreau sa merg in Romania nici in vizita, am de vazut intreaga lume...
Da' acum m-a pocnit rau de tot si mi-am propus ca la anul sa fac sarbatorile de iarna in Ro. Cred ca e cel mai frumos timp al anului in tara... Nu stiu dac-am sa-l pot indupleca pe partener, ca la el e sfant, pe 24 decembrie la mama soacra cu brad cu globuri rosii si cu meniu de sarbatoare in familie. Dar n-am mai fost de craciun in tara de 15 ani!!!!
Va urez Craciun fericit de tot plin de lumina, de pace si liniste sufleteasca si multa multa sanatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Hohohoho! Va pup cu drag si va doresc Craciun Fericit!
La noi a venit Moshul, abia am reusit acum sa-i duc la culcare pe pici. Delir si bucurie, eu chiauna, caci am dormit cate 2 ore in ultimile nopti. Ieri am ajuns la spital cu Teo, a facut iar ditai laringita si nu a scapat fara injectii cu dexa. Acum e muuult mai bine, dar tot are tratament cu flixotide, antibiotic...

Va multumesc pentru felicitari, imi merg la suflet. Din ce vad ca slabesc, din aia ma ambitionez si mai tare. Mi-e dor de mine slaba si fara colacei si tinand Monti chiar imi e usor sa-mi ating visul. Mi-am ales si eu un nou target, -5 kg pana pe 15 martie, sper sa si reusesc, caci am perioade in care slabesc accelerat si perioade in care dau cate 1 gram jos. Acum cred ca intru in stagnare, caci incep sa simt PMS-ul si asta e perioada de imbibare cu apa.

Ma duc la nani, maine fac cheese-cake-ul, caci nu am avut cand sa-l mai fac si pe ala si m-au apostrofat picii , dar sigur, daca-i rog sa ma ajute, vor fi in extaz, ca sunt ei bucatari sefi. Azi au facut singurei briose pt Mosh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

HOHOHOH Craciun fericit monigirls

Multa liniste si fericire in inimile si casele voastre

Somleac pupa pe Ilincutza si din partea mea poarte trece mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryssa spune:

Buna fetele,

am intrat sa va urez Craciun fericit!
Noi am ajuns cu bine la Onesti, vremea e buna, frumoasa, mama e ingrozita ca noi nu purtam caciula pe cap, nu avem manusi pina la cot sau fular de 3 ori in jurul gatului .

De mancat am mancat 2 cozo pina acuma, nu-mi mai bat capul acuma, las diet pt canada.

take care

Mergi la inceput