MONTIGNAC (181)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Mission acomplished Turta dulce e grozava

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

Ho, ho, ho! Cum ati petrecut sfarsitul lumii?
Eu am foarte fericita ca am vazut cum dimineata radea cantarul la mine si imi arata 62.5, deci, mai am 0.5 kg pana la atingerea targetului de - 5 kg pana la Craciun. Stiu, Craciunul e la usa, azi am inghitit o bucata de turta dulce trasa in ciocolata, dar...macar pana la Revelion sa vad eu un 62 curat si ma declar fericita maxim.

Eu inca nu stiu ce meniu voi avea de Craciun, banuiesc ca nimic iesit din comun...fripturica, salata, sarmale Monti...briose Monti, cheese-cake si mai vedem noi ce si cum. Tre' sa imi bat capul sa vad cum impac si capra si varza, adica sa gatesc si Monti pentru mine si vegetarian pentru al meu.

In rest, Keep Calm, in casa mea e un imens santier, au pus aia 70% din termopane, mai exact la dormitor (insa mi-au smuls si jumatate din perete) si la balcon, dar fara laterale, caci la asamblarea puzzle-ului le dadea cu virgula si au constatat ca nu au toate partile componente, geamul de la bucatarie lipseste cu desavarsire .... treaba romaneasca, facuta cu minte romaneasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ariel cred ce ai descris tu...ar fi mai bine descris ca "treaba romaneasca cu minte proasta"(sa stii ca poate fi prezenta la oricare alta natie)..eu in locul tau i-as fi dat afara (daca nu ai platit la inceput)..si as fi angajat altii..ca e clar e ca e cea mai proasta firma ever!

puisoaro ... parca e restaurant la tine cu atatea feluri de mancare...nu te plicti???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

buna dimineata montigirls

puisorule esti teribila ..... ce lista lunga de mancarici ai acolo tu .... hmmm, superrr .... cred ca vin la tine sa pap
eu vreau sa fac nist fursecuri din mussli .... am gasit reteta pe net , sper sa-mi si iasa

brandusik mergem la puisorul nostru sa papam da ???

eu inca nu m-am mobilizat sa fac nimica .... sunt in refacere

cge daa, multumesc pentru felicitari ....

ariel cred ca vei fi singura care castiga cursa celor minus 5 kg pana la craciun .... eu nu am fost in stare sa dau decat 2.5 kg din aceasta intelegere ..... deci nu merit laudele deloc, da deloc

Singurul meu tel este sa ma mentin aici in aceasta perioada ... nu stiu cum .... eventual sa nu merg la nimeni , sa stau singura in casa .... eu oricum nu fac nimic dar merg la altii in vizita si acolo sigur nu ma abtin suta la suta nu ca nu as putea .... m-am cnvins ca se poate

cge multumesc draga .... cocoloseste-o pe Ancuta ta ca asa e bine :) noi chiar si acuma ne giugiulim cand e in toane bune .... uite azi e in forma puiul meu si a stat mult langa mine pe canapea la giugiulit si povestit ioiii si ce-mi placeeee
si eu tot 2 saptamani am liber e la lucru

va doresc mult spor in tot ceea ce faceti .... va puppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Buna fetelor
Va anunt si eu plina de mandrie ca mai am 0.5kg pana la Craciun. Nu cred ca o sa le dau jos... eu voi incerca, mai ales ca o sa ma apuc de gatit, deci mai putina mancare. In plus chiar vb azi la cafea cu al meu si el mi-a zis asa: "de fapt tu mai ai 0.5kg si ai dai jos 29.5 de la inceput pana acum" E adevarat! Cand ma uit pe pozele de acum doi ani, nu ma recunosc!
Urmatoarea treapta este 5 kg pana in martie. Sper sa reusesc!
Nu va zic ce am mancat, ca am luat o gripa crunta si e de tot rasul, nu prea Monti, dar putin de tot.

Eu azi plec in Alpi, pentru doua saptamani, deja suntem pe drum defapt. Cand ajung acolo, o sa vad ce gatesc, deocamdata mi-am luat borcanul de varza pt samale si cel de muraturi cu mine.

Pui, vin la tine,daca nu reusesc sa gatesc!
Andanii, bravo, esti de drumul cel bun!
Ariel, ce repede se duc la tine kg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Bravo Gena, Bravo Ariel Sunteti demne de toata admiratia ca ati fost asa perseverente. Eu sunt codasa clasamentului, abia daca am dat 1.5 kg jos pe care sper sa nu le recuperez acum de sarbatori

Gena, concediu placut

Va astept cu bratele deschise fetelor dar sunt sigura ca si voi gatiti

Brandu, par multe feluri dar sunt mancaruri usoare si marunte. Ma gandeam sa le fac toate ca pe niste finger food. Mai mult de gustare decat de mancare. Porcarii nu avem ca nu am taiat porc si atunci mancam mai light asa

Azi am program de impodobit bradul si decorat curtea la ai mei. Si ultima tura de cumparaturi.

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

deci...bine ca nu m-am inhamata la cele -5 ca sigur raportam+5 ..felicitari fetelor care au slabit


io azi m-am dus in vanatoare de brazi (vroiam eu unu natural)..dar...m-am intors doar cu niste crengi..is extrem de scumpi pentru cum arata (chiar si pentru mine care dau banii pe toate prostiile)...arata de porc..cred ca eram dispusa sa dau banuti sa cumpar unu sa arate ok...dar cand nijnitarii cer +100 pentru un bat cu 2 creangi..ce ma surprinde mai tare e ca sunt oameni care dau....si nu mai inteleg faza asta cu cerutu unui pret supraevaluat...incep sa cred k romanu bijnitar nu are valoare banului si supraestimeaza tot din dorinta de un castig cat mai mare cat mai repede...chestia asta imi displace total si nu inteleg nici comportamentului cumparatorului care accepta...
una peste alta m-am trezit desfacand vechiul brad artificial (ca vroiam unul mai inalt dar era pustiu prim hypermarket-uri)...si am ajuns acasa cu 2 crengi imense din care mi-am confectionat brad (pus in suport culmea:))) )...ideea este ca eu vroiam sa miroase a brad in casa...crengile astea desi gigantice (fiecare mai bogate ca un brad rahitic)...nu miros...da deloc


eu azi:
Md: 1ou fiert, chefir cu turte( treaba traditionala pe la mine..turte(faina si apa) intinse pe plita facute una peste alta si insiropate si intre ele nuca cu fructoza si porto date prin razatoare(un fel de baclava asa arata)
P: zacusca si un carnacior la cuptor, mamaliga
G: zarzarelele din compot (facu cu must)
C: chefir cu 1punga pufuleti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gena12 spune:

Brindu, turtitzeeee.... am vreo 8 ani de cand nu am mai mancat. Astea se mananca de Craciun, dar se fac cu o sapt inainte, nu?

Am ajuns si noi, e tare fain, zapada, etc... Am facut si cumparaturile, sper sa ma descurc cu cuptorul, la cozonaci, ca este electric si eu nu am mai folosit pt cozo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gena nu se fac chiar cu o saptamana...se dau de pomana in ziua de ajuns..cu vin si cu fructe..mama mea le-a facut de aseara si au fost bune de mancat azi dimi

mey da tu te-ai dus tocmai in Alpi sa faci cozonaci??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Brindu, Genna, vorbiti de julfe? inca se mai fac? ce tare!
mi-ar placea sa gasesc seminte de canepa sa fac si eu.

Felicitari fetelor care au slabit si au ajuns invingatoare la capatul cursei de Craciun!

Eu azi am fost la masaj anticelulitic si acum am febra musculara si ma cam dor picioarele. e normal?

maine incepe maratonul de gatit ptr Craciun. cred ca o sa cad lata!

Va urez un Craciun fericit, frumos si linistit!


Mergi la inceput