Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Deci, sa incep cu un cuvant inteligent ca nu prea fusei inteligenta. M-am grabit sa chimb parola inainte sa citesc pana la capat. Parola e pe contul comun. Din pacate adresa mamei Arubei nu se poate sterge ca a devenit adresa principala inaintea celei comune.

Noi am scuipat ( ca nu se poate numi mancat) primele cereale. A ajuns foarte putin in stomacel dar cel putin pana acum nu a mai regurcitat deloc. Hm cred ca e o coincidenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

fetelor, sotul zice ca nu e nevoie de pasaport pt bb-i la iesirea din tara daca se calatoreste in ue . eu stiu de la voi ca este nevoie, adica asa imi amintesc ca am citit aici. va rog, cele care ati pleat deja cu bb-ii la plimbare: ali, porumbita, imi confirmati daca este nevoie de pasaport? multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

e nevoie de pasaport..sora mea a fost plecata acum 2 luni si ambele fetite au facut pasaport individual ca poata calatori si cu un sg parinte! cum demontrezi in ue ca sunt copii tai si cetateni romani cu certificatul de nastere?!
http://www.politiadefrontiera.ro/


intra la conditii de calatorie copii minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Mama fetelor, cat ati scris...! Eu am fost la spital cu Ana.

Imi cer scuze de lipsa dar ieri am patit-o!

Alaltaieri ziua, mi-am facut de cap si l-am sechestrat pe sot la domiciliu cu maimutza! Am mers la cosmetica, mani, pedi...ca nu ma mai suportam.
S-a descurcat onorabil. Seara a venit nasha, am stat la baitza si dupa baitza am zis sa-i dau Chamodent ca cica amelioreaza problemele cu dintii, ca mi s-a parut mie ca isi tot baga mana in gura si se freaca pe gingii si tot scrashneste din gingii. Mi se pare cam devreme ca pt noi, varsta corectata ar fi 4 luni... Ma rog...i-am dat pastilutza in lapte, si dupa vreo 30 min a inceput sa se agite un pic si nu mai dormea, maraia, etc. A facut un pic de febra pe la 12 noaptea, am lasat-o si pe la 1 ii urcase pana pe la 37 cu 5 asa ca am decis sa-i pun 1/2 supozitor cu paracetamol. Dupa lupte seculare i l-am bagat in funduletz dar l-a dat afara instant cu o mare diaree si cu o pata mica de sange. Am zis ca am ranit-o pe saracutza si am renuntat la supozitor si am zis - hai sa-i dau Panadol desi stiu ca nu-i place. I-am dat cu alte lupte si imediat a vomat . Am lasat-o un pic si iar i-am dat 2 ml. Am reusit s-o culc si i-a scazut febra dar dimineata la 8 mi-a facut o mare diaree cu filamente de sange. Am tzasnit la Medlife la verificari -
revin cu partea 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

Citat:
citat din mesajul lui nycosia

e nevoie de pasaport..sora mea a fost plecata acum 2 luni si ambele fetite au facut pasaport individual ca poata calatori si cu un sg parinte! cum demontrezi in ue ca sunt copii tai si cetateni romani cu certificatul de nastere?!
http://www.politiadefrontiera.ro/


intra la conditii de calatorie copii minori!


asta l-am intrebat si eu mai de dimineata pe sot: cum demonstrezi ca sunt copiii tai si ca nu i-ai rapit si bineinteles ca a inceput sa rada, fiindca da, eu sunt exagerata uneori .
a sunat la pasapoarte si a intrebat. i-au confirmat cei de acolo ce trebuie pasaport.

cum ti-a zis dr sa faci masaj la ochi? mie mi-a zis sa apas de la coltul interior al ociului pe lungimea nasului, in jos iar daca se strang secretii, sa golesc sacul conjunctival. insa nu i-am prea facut pana acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Neata,

Ioana, asteptam partea a doua.

Aseara eu am umblat si m-am gandit ce se poate face cu conturile astea.
Intrebarea zilei din punctul asta de vedere?
Daca se scoate iul_aug_2012 ca si adresa secundara pt contul mamei lui Aruba, se poate refolosi pt alt cont Google, care sa fie creat si sa redevina al nostru?
Nota: s-ar putea pune din nou pozele pe contul nou, m-as ocupa eu de asta. Alta idee despre cum am putea rezolva mai simplu, va rog.

Lorena, da, am dedus, chiar inainte sa vad legatura m-am gandit ce mult semanati . Felicitari pt nepotel, baietel sau fetita?

Balanta, nycosia, am fost eu ieri chiar la ei si am luat colacel, e frumusel (e cu Angry Birds, ha ha) si i-a placut lui bebe, dupa baie a dormit 6 ore ceea ce n-a mai facut de mult .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Balanta da trebuie pasaport.este ceva pasaport care ti l da intr o zi dar e valabil doar un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

clayhanger ce bine ar fi .....offf ma trezesc si de 10 ori/noapte la titilit...abia astept sa-l testez
voi fierbeti legumele intr-o oala cumparata special numai pt bebe...stiu sunt intrebari tampe dar nu ma duce neuronul...cred ca de oboseala!
apropo.. fleurdelise si eu i-am cumparat galetusa cu forme de la fisher (dezv gandirea logica)...pe ea scrie de la 6 luni..dar sunt constienta ca intai va invata sa le puna in galeata si apoi prin formele coresp cand va fi pregatit...oricum nu mai cumpar jucarii de mozolit ca avem suficiente!
balanta(barbatiii....) sa apas in sens circular la coltul intern al ochiului intr-un sens cam de 10-15 ori si apoi in sens opus..o sa fac asta /3ori/zi inainte sa-i pun ocuflash ca sa curete secretiile ramase si poate scapam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger

Neata,

Ioana, asteptam partea a doua.

Aseara eu am umblat si m-am gandit ce se poate face cu conturile astea.
Intrebarea zilei din punctul asta de vedere?
Daca se scoate iul_aug_2012 ca si adresa secundara pt contul mamei lui Aruba, se poate refolosi pt alt cont Google, care sa fie creat si sa redevina al nostru?
Nota: s-ar putea pune din nou pozele pe contul nou, m-as ocupa eu de asta. Alta idee despre cum am putea rezolva mai simplu, va rog.

Lorena, da, am dedus, chiar inainte sa vad legatura m-am gandit ce mult semanati . Felicitari pt nepotel, baietel sau fetita?

Balanta, nycosia, am fost eu ieri chiar la ei si am luat colacel, e frumusel (e cu Angry Birds, ha ha) si i-a placut lui bebe, dupa baie a dormit 6 ore ceea ce n-a mai facut de mult .



Ana, mama lui Vladimir (9.07.2012)


Sau sa stearga Aruba contul creat mamei ei si sa ii creeze altul care sa nu aiba legatura cu al nostru?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ali, iti amintesti ce acte ti-au trebuit pt pasaportul lui bb in afara de certificatul de nastere? merci!

Mergi la inceput