Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui nycosia

clayhanger ce bine ar fi .....offf ma trezesc si de 10 ori/noapte la titilit...abia astept sa-l testez
voi fierbeti legumele intr-o oala cumparata special numai pt bebe...stiu sunt intrebari tampe dar nu ma duce neuronul...cred ca de oboseala!
apropo.. fleurdelise si eu i-am cumparat galetusa cu forme de la fisher (dezv gandirea logica)...pe ea scrie de la 6 luni..dar sunt constienta ca intai va invata sa le puna in galeata si apoi prin formele coresp cand va fi pregatit...oricum nu mai cumpar jucarii de mozolit ca avem suficiente!
balanta(barbatiii....) sa apas in sens circular la coltul intern al ochiului intr-un sens cam de 10-15 ori si apoi in sens opus..o sa fac asta /3ori/zi inainte sa-i pun ocuflash ca sa curete secretiile ramase si poate scapam!



Eh, 6 ore a fost cu doar o ora mai mult decat prima lui repriza obisnuita .

La noi toate jucariile sunt de mozolit, asa a declarat bebe. .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger

Neata,

Ioana, asteptam partea a doua.

Aseara eu am umblat si m-am gandit ce se poate face cu conturile astea.
Intrebarea zilei din punctul asta de vedere?
Daca se scoate iul_aug_2012 ca si adresa secundara pt contul mamei lui Aruba, se poate refolosi pt alt cont Google, care sa fie creat si sa redevina al nostru?
Nota: s-ar putea pune din nou pozele pe contul nou, m-as ocupa eu de asta. Alta idee despre cum am putea rezolva mai simplu, va rog.






Sau sa stearga Aruba contul creat mamei ei si sa ii creeze altul care sa nu aiba legatura cu al nostru?

Mami de Emma Mihaela
DN 13.08.2012


Da, in felul asta s-ar sterge tot si tot ar trebui recreat al nostru. Din cate am studiat aseara, legatura nu mai poate fi rupta decat daca s-ar scoate iul_aug_2012 ca si email secundar.

Inainte, nu exista si cont de Gmail asociat celui de Picasa, acum ca exista (al mamei Arubai), acela e "principal" iar adresa iul_aug_2012 e doar o alta posibilitate de a te loga in acel cont.

As vrea sa incerc eu sa vad ce se poate face, e OK cu toata lumea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger

Citat:
citat din mesajul lui ZIZOU

Citat:
citat din mesajul lui clayhanger

Neata,

Ioana, asteptam partea a doua.

Aseara eu am umblat si m-am gandit ce se poate face cu conturile astea.
Intrebarea zilei din punctul asta de vedere?
Daca se scoate iul_aug_2012 ca si adresa secundara pt contul mamei lui Aruba, se poate refolosi pt alt cont Google, care sa fie creat si sa redevina al nostru?
Nota: s-ar putea pune din nou pozele pe contul nou, m-as ocupa eu de asta. Alta idee despre cum am putea rezolva mai simplu, va rog.






Sau sa stearga Aruba contul creat mamei ei si sa ii creeze altul care sa nu aiba legatura cu al nostru?

Mami de Emma Mihaela
DN 13.08.2012


Da, in felul asta s-ar sterge tot si tot ar trebui recreat al nostru. Din cate am studiat aseara, legatura nu mai poate fi rupta decat daca s-ar scoate iul_aug_2012 ca si email secundar.

Inainte, nu exista si cont de Gmail asociat celui de Picasa, acum ca exista (al mamei Arubai), acela e "principal" iar adresa iul_aug_2012 e doar o alta posibilitate de a te loga in acel cont.

As vrea sa incerc eu sa vad ce se poate face, e OK cu toata lumea?




Am scos iul_aug_2012 drept email alternativ din contul Arubei, si am recreat un Google account cu iul_aug_2012. Are parola initiala. Acum voi pune iarasi pozele, ultimul pas fiind de a le scoate de la ARUBA.

Va rog sa nu va suparati ca n-am asteptat acordul vostru si va asigur ca respect confidentialitatea pozelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Multam Clay!

Balanta uite ce am gasit pe site-ul celor de la pasapoarte legat de acte necesare emiterii pasaportului pentru minori mai mici de 14 ani:


b) DOCUMENTE NECESARE PENTRU ELIBERAREA PA#350;APORTULUI SIMPLU ELECTRONIC ÎN CAZUL MINORILOR CU DOMICILIUL ÎN ROMÂNIA, CARE NU AU ÎMPLINIT VÂRSTA DE 14 ANI.

certificatul de na#351;tere al minorului, în original;
document(e) de identitate ale părin#355;ilor sau al unuia dintre părin#355;i, al reprezentantului legal sau, după caz, al persoanei împuternicite, aflate în termen de valabilitate, în original;
dovada achit#259;rii taxelor pentru emiterea pa#351;aportului, în original;
dup#259; caz, procur#259; special#259; sau declara#355;ia de acord a celuilalt p#259;rinte în original, hot#259;rârea judec#259;toreasc#259; de încredin#355;are a minorului, r#259;mas#259; definitiv#259; #351;i irevocabil#259;, hot#259;rârea judec#259;toreasc#259; prin care instan#355;a a suplinit acordul celuilalt p#259;rinte, r#259;mas#259; definitiv#259; #351;i irevocabil#259; sau, pentru cererile formulate de p#259;rintele supravie#355;uitor sau persoana împuternicit#259; de acesta, actul de deces al celuilalt p#259;rinte, în original;
documente emise de institu#355;ia care organizeaz#259; studiile sau concursul, documente emise ori avizate de o autoritate administrativ#259; român#259; cu competen#355;e în domeniu sau, dup#259; caz, documente emise ori avizate de o autoritate medical#259; român#259;, din care s#259; rezulte perioada #351;i statul sau statele în care se vor desfă#351;ura studiile, concursurile oficiale ori tratamentul medical, numai pentru cererile formulate de p#259;rintele prevăzut la art. 7 alin. 1 lit. e) din H.G. nr. 94/2006 pentru aprobarea Normelor metodologice de aplicare a Legii nr. 248/2005, cu modific#259;rile #351;i completat#259;rile ulterioare ori pentru cele formulate de persoana împuternicită de acesta, potrivit art. 7 alin. 1 lit. h) din acela#351;i act normativ, în original;
pa#351;aportul anterior al minorului, dacă este cazul.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Acum se transfera albumele din contul arubei in al nostru, va anunt eu cand e gata.

Trimit pe mailul comun niste screenshoturi ca sa vedeti ce am facut exact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Ana, multumim ca ai rezolvat tu problema. Eu nu mai am poze pe picassa acum, dar nu cred ca fetele care au se vor supara ca ai abordat situatia si ai pus lucrurile la loc.
Intreba cineva de oale separate...eu intentionez sa iau doar castronele, farfurioare si tacamuri separate si sa gatesc in oalele noastre. Doar le spal bine si nu sunt infectate de nimic.
Va pup si mai revin cand ma lasa micuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Un argument pt oale separate am impresia ca mai e si dimensiunea, si anume cred ca e mai practic ca vasele de gatit pt bebe sa fie mai mici.

Nota: am trimis emailul cu screenshoturi, cine e interesat poate sa vada ce am facut exact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumim Ana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor va rog mult sa ma iertati ca v-am creat probleme cu nepriceperea mea! Nu a fost nimic intentionat, nici acum nu realizez cum am incurcat cele doua conturi, eu nici nu aveam picasa deschis in momentul in care am creat contul mamei pe Gmail. Stiu doar ca prima data cand am intrat pe picasa i-am dat "remember password"in Mozilla, probabil de-aia. Va garantez ca nu a vazut nimeni pozele, nici macar mama, care saraca e la primul contact cu tehnologia moderna, acesta fiind primul cont de mail din viata ei, l-am creat numai pt a putea folosi sistemul Android de pe tel ei. Un mare bullshit, prea complicat pt necunoscatori ca mine.
Sper din suflet ca nu v-ati suparat pe mine!

Daca stie cineva sa mi spuna ce si cum trebuie sa fac ca sa sterg contul mamei, dati un mesaj privat, ca mi-e teama sa nu fac si mai rau cu nepriceperea mea. Mai toanta ca mine nu cred ca se poate sa fie cineva!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Doamne, fetele, cat ati mai scris.Eu sunt capie. Ce bine era cu socra-mea. Nectarel s-a trezit de doua ori sa manance si acum sunt la birou.A ramas acasa cu Tudor si taica-sau. Sper sa se descurce cu el.
Sa-mi spuneti si mie daca raman aceleasi parole, ca eu la partea astea sunt praf.
IOANA, ce ti-au zis cei de la Medlife.
ALI, las ca daca invata RAFI o sa inveti si tu de la el. In rest nu am nimic de raportat.
Mai intru later.

Mergi la inceput