Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Nu stiu cine a schimbat iar parola dar va rog (cine poate sa se conecteze pe picasa) sa imi stergeti albumul. Il voi repune cand se va regla treaba cu parola si va redeveni privata, transmisa doar prin pm. Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Parola a redevenit privata, datorita Anei (ai mp).
Multumesc mult, sper sa se rezolve si separarea adresei de gmail de contul nostru de picasa. Deocamdata am lasat albumul unde e.

O noapte usoara sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata si poftiti la cafeluta. Aurora vad ca isi respecta programul. Trezit, papat, somn. Insa stiu eu ca dupa o sapt doua de respectat programul intra ea in ceva puseu si se da peste cap. Asadar acum astept ca am mai patit sa ma bucur degeaba. Poate o tine programul asta fain de sarbatori.
Ana, multumim ca ai rezolvat cu contul de picasa. Aruba, picasa si gmail sunt "interconectate" sa zic asa. Asadar, daca esti logata pe unul celalalt te identifica imediat cu utilizator si parola.Nu stiu sa explic mai bine, poate reuseste altcineva. In leg cu cofetaria, sper sa ajunga un lant faimos, cu filiale in toata tara si sa pap si eu la Sibiu bunatati de ale tale.
Azi e ultima zi de serviciu a sotului pana in 3 ian si ma bucur ca un copil mic. Plus ca deseara plec la nasa la un pahar de vin asa ca intre adulti. La o barfa mica cum aveam noi pe vremuri cand nici una nu avea bebe.
Vad ca toate sunteti pe la petreceri de Craciun si va invidiez. La noi nu este un coectiv foarte unit si de obicei cine era in CIC (si fiind multe femei mereu erau 1-2) nu venea la partyuri.
Mai fetelor care ati facut rotarix, bea bebele solutia aia sau imi scuipa afara 300 de lei? Mi se pare asa ciudat un vaccin cu administrare orala la bebe asa mic.
Va pup si ma bag la treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

neata fetelor! muraturica mersi de cafea!
noi am fost la oftalmolog ieri si ne-a programat pt interventie(mi se face rau numai cand ma gandesc)si ne-a dat trat pana atunci printre care pt igena ochilor ocuflash pe care o sa-l am in farmacia casei pt ca e bun pt ochi iritati, indepartarea unui corp strain ,dupa mersul la piscina + ca se adm la copii si femei gravide

Fetelor sunt copii la tara care merg desculti prin zapada si mananca paine cu ceai sau mamaliga goala...mama in drum spre bunica mea a oprit masina unde a vazut o casa amarata si rufe de copil pe sarma ...aveau 10 copii si s-au bucurat ff mult, alta data a dat pachetul unei cersatoare cu copil de pe strada si a vazut copilul imbracat in hainele de la napotica mea chiar daca era baiat copilul...

fleurdelise multumesc ...eu rezonez cu schema folosita de tine...asa ca o sa te mai intreb cate ceva
multe mamici am vazut ca folosesc cartoful copt la cuptor..poate a incercat careva sa ne spuna

fetelor ce fel de castronele folositi pt micuti....de plastic?

la Cora 50% reducere la jucarii de la ora 17...dar daca vine sfarsitul lumiiiiii nu mai apucam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

nycosia, cum sunt colaceii de inot? ca as vrea sa comand si eu de pe site-ul pus de tine.
eu folosesc castronele de plastic, fara bpa.
deocamdata suntem doar la cereale (milupa - bio, fulgi de orez)

edit: cand ii va desfunda lui bb canalul lacrimal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

sincer abia azi o sa ridic copletul de la posta pt ca am uitat portofelul cu tot cu buletin la sot in masina si a ajuns acasa tarziu!(abia astept sa-i fac baita)

desfundarea in jur de 7-12 ian cu trat o sapt inainte (antibiotic in nas si ochi) si neaparat inainte cu 2 sapt de vaccin si sa fie perfect sanatos!
mi-a dat niste sfaturi cotradictorii fata de celalalt medic altfel de masaj,dim+seara( ca prin masaj exagerat cica riscam sa suprainfectam) si curatat ochiul numai daca are secretie galbena ( la noi fff putin face secretie galbena)
mi-a spus ca daca incepe cu secretie galben verzuie sa incep antibioticul 5 zile si apoi sa reiau la 1 ian!

si noi tot cereale milumil bio...nu prea rezonez cu plasticul pt ca, capata miros....dar sunt safe pt copii ..al meu de 3 zile trage si aduna tot cearceaf,patura geanta bebelusului......
are specializare facuta in germania si copilul unor amici a facut tot la ea si e oK.......nu face anestezie dar mi-a explicat cum procedeaza si inca am inima stransa..poate scapam fara avand in vedere ca nu mai lacrimeaza in fiecare zi si secretia galbena s-a diminuat considerabil!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna dimineata, multumim de cafea! Foarte buna!

Aruba, hackerita!

Fetelor, azi de sfarsitul lumii naste si sora mea al doilea copil ( Ana, sora mea e sotia lui Forin poli) si incep sa am niste emotii! Abia maine o sa ma duc la ea ... cu pitica mea nu prea pot sa ma misc de loc.

Poate sa-mi explice si mie cineva in ce saptamana e Onuta? Si cum se calculeaza?
Ea s-a nascut pe 27 iulie la 35 sapt si 5 zile, ultima menstruatie 22 noiembrie.

Pup, revin


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inaf78 spune:

Buna dim!
buna cafeaua...

Lorena am inceput sa citesc cartea "Eu te am facut, eu te omor!".

Umbla iarasi cineva la contul Google? in acest moment???
eu am sters pozele. contul de Picasa a ramas atasat adresei de gmail a mamei Aruba si nu se poate schimba daca nu stim datele de securitate introduse de Aruba la crearea acelui cont...
Aruba, sa nu scrii datele de securitate aici, ca sa nu fie publice!

----------------------------------------------
M si R
----------------------------------------------

http://www.pediatrics.org/cgi/content/full/115/5/1360
http://www.fabresearch.org/view_item.aspx?item_id=103

http://www.omega3forchildren.co.uk/default/default.aspx
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=266
http://www.omega3forchildren.co.uk/articles/article_details.aspx?id=250

http://www.equazen.co.uk/default.aspx?pid=116


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Fetele am resetat parola de pe picasa dar nu merge sa o pun pe cea care era. Imi spune sa aleg o parola pe care nu am mai folosito. Parola e varianta cu par a parolei pe care o aveam la plural si diminutiv. Dati-mi pm daca nu am fost destul de clara.

Si cine e Lidia Mihaela?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Spor la citit Ina! Cine mai e interesat, cartea e pe mailul comun!
Pup

Mergi la inceput