Piersicute de iulie august (16)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

A schimbat cineva parola pe picassa???
Ca nu pot intra si-mi spune ca parola a fost schimbata acum 11 ore.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

asa se pare..am incercat si eu si tot la fel zice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna fetelor ,

Am intrat sa va salut
Roxy , e bine Rudolf
Ada , condoleante
Dana si la mine apare la fel , parola schimbata acum 11 ore

Noi am facut baita si acum ne pregatim de somn Azi m-am rasfatat , unghii cu gel , pedichiuri , maine mai urmeaza tura la cosmetica . Tare bineeee este asa

Va pup si o noapte usoara va doresc

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Da, se pare ca a schimbat cineva parola pe picasa, probabil din greseala. Acum 12 ore, adica pe la 10:30 ora Ro. Rog cine a intrat pe picasa pe la ora aceea sa reseteze parola initiala, sau sa ne trimita pm la toate cu noua parola, ceea ce e mai complicat.
Ar fi pacat sa nu ami avem acces la poze sau sa consumam timp sa cream alt cont etc.

Noi, nimicdeosebit de raportat. Eric a primit azi un cadou f dragut o casuta din lemn cu forma decupate pe acoperis, in care sa potriveasca el piese de aceleasi forme. E prea mic pt asta dar pe mine m-a incantat jucaria.
In rest a dormit la pranz ore a papat si acum e iar somnoros. ma duc sa-i fierb brocoli sa vad daca i-o place.

Nycosia, eu i-am introdus fructele inaintea legumelor, la o saptamana de la cereale, parca (sau mai putin). Fiecare aliment nou la distanta de 3 zile de precedentul, fie ca era leguma sau fructa.

Chestia cu supa din n-spe legume si zarzavaturi strecurata si apoi adaugat in ea piure dintr-o singura leguma nu o prea inteleg. pai pana introduci 5 legume nu se invecheste supa? Sau pt 5 legume faci pe rand5 supe in toate cele 5? mai simplu e sa fierbi cate o leguma odata. in fine cate bordeie atatea obicee.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Salutare!
Eu sunt logata pe picasa ca am setat sa ma loghez automat. (Cred ca a ramas deschis dinainte de 10:30 PM).
Mi-a sarit in ochi ca apare nick name Lidia Mihaela.
Stiti cine e? Poate a schimbat ea ceva fara sa isi dea seama.

As reseta eu parola, dar nu cred ca am cum. Daca apas pe Account ma pune sa ma loghez si probabil ajung unde sunteti si voi. Stiti alta posibilitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

roxy, ma bucur ca ai pomenit de cerintele celor de la iasi pt copiii aceia parasiti. si mie mi s-au parut exagerate anumite pretentii. cum adica sa ceara haine noi? ok, alea mai ponosite se pot arunca din start. nu vad de ce sa le spele si calce si abia apoi sa vada ca sunt ponosite. e cusuta cam cu ata alba treaba asta cu hainele. pacat, eu am o multime de haine de dat si sunt haine purtate f f putin, dezinfectate la fiecare spalare. cum zici si tu, le voi da cuiva care are intr-adevar nevoie de ele.
am vazut ca si in privinta borcanaselor cu mancare au pretentii sa fie de anumite tipuri. pai copiii aceia parasiti or fi asa pretentiosi? evident ca nu...
treaba asta imi aminteste de o mamica cu care am stat in salon cand am fost internata cu eric. fata ei are 1 an si 4 luni si din luna a doua de viata, ea, mama, nu a mai avut lapte si a trecut-o pe lp. laptele praf l-a primit si inca il primeste GRATIS de la nasa ei care este asistenta la neonatologie la o maternitate din timisoara (este vorba de lp nan, nu de acel vitalac pe care cica il pot lua gratis anumite persoane). ba mamica asta se lauda ca primeste atata nan de la nasa, ca face des ciocolata de casa cu el...
maternitatea respectiva are atasata si o sectie de pediatrie, asa ca acolo exista lp si pt copii mai mari. cred ca nasa e prietena cu cineva de la pediatrie de acolo si uite asa face rost si acuma de lp (pt copii cu varste > 6 luni).
ce sa mai zic, probabil ca anumiti bb-i din acea maternitate sau copii internati la pediatrie primesc lapte diluat ca nasa sa poata duca finei lp fara numar, fara numar
ina, ne-ai spus mai demult ca hipp si mai un sortiment de borcanele sunt ok. insa nu imi amintesc nicicum sortimentul celalalt. te rog, mai spui o data?
ada, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare si de la noi.Multumesc de sustinere.Era o femeie tare buna. Am avut o zi plina. A plecat si socra -mea.
Al meu sforaie langa mine si Nectarel a dormit si el.
Am fost la vaccin. I-am bagat jum. de supozitor si acum pe seara inca o jumate.Mai, fetelor, eu acum am observat, ca am doua feluri de paracetamol de 125. Pe unele scrie atb si pe altele mcc. Ce-o mai fi?
Si, acum ca sa fie treaba, treaba, a murit si vecinul meu de perete.Vreau sa va zic ca venira unii de la o firma il bagara in ceva si-l coborau pe scari, fara nimeni cu el.Dar, ce s-o fi intamplat ca mirosea pe scari de mureai, incat eu nu am mai reusit sa mananc nimic. Iar, cei de la firma sa vedeti cum injurau, si ziceau , ba ce mai miroase si se mai si impingeau. Adevarul ca, asa era.
In doua sapt.incepem si noi diversificarea.Nu am inteles nimic.Mi-a spus ca prima data supa de morcov cu 3 picaturi de ulei. Apoi alta radacinoasa si pun si ceapa pe care o scot. Trebuie sa ma edific.Mi-a zis sa incep sa-l pun intre perne. Eu, nu mai inteleg nimic.
ALI, RAFI probabil o sa invete cel mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ARUBA spune:

Fetelor eu am comis-o!! Am incercat sa ii creez un cont de gmail mamei mele (Lidia Mihaela)pt ca si-a luat un telefon cu android si ii cerea asta si nu stiu ce si cum am facut de am schimbat parola mailului nostru sau la Picasa, habar n-am. Deci parola pe care o alesesem eu este ,,,..... , daca se pricepe sa o schimbe cineva inapoi ca eu sunt total atehnica si mai rau fac. Nu inteleg nici acum ce legatura e intre picasa si gmail si cum am ajuns sa fac asa ceva. Ma iertati! si daca pe undeva apare mailul ............. sa il scoateti voi, ca vad ca acum sunt cumva legate , asta si iul_aug_2012.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

@All: am intrat eu acum si incerc sa schimb parola la loc (asta cred ca e mai simplu), si eventual sa "dezleg" contul de cel nou de gmail (asta nu promit)



EDIT: Pt emailul comun parola a ramas neschimbata, si acolo am trimis un email cu cea noua de pe picasa.

Din cate stiu, Michelle, tu ai creat initial contul de picasa. Iti trimit PM, tie si Arubei, pt a vedea cum "dezlegam" conturile, in cel mai simplu mod cu putinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Dana mersi.bine ca mi ai spus ca deja am renun#539;at sa mai fac piure ptr noi.credeam ca nu mai stiu eu sa fac.am īncercat toate metodele si degeaba.am bagat cartofii direct in apa care fierbea,nu i am mai facut cu mixeru,am bagat laptele cald de#537;i acasa nu f#259;ceam nimic din toate astea si iesea perfect.naiba s ar fi gāndit ca sunt cartofi speciali de salata.
Mai spune mi te rog aici se da vigantol sau altceva?
Ada da asa cred si eu ca el va īnva#539;#259; repede cand va merge la scoala si eu sper sa īnv#259;#539; de la el.

Mergi la inceput