Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (18)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Bun venit,Miha! Noi mai avem o Miha aici, credeam ca ea a scris. Chiar, ce mai faceti cu raceala lui Filip? Mai e bolnavior?
Gata cu vaccinul de 6 luni. A facut Infarix si Synflorix, asta e schema de la 6 luni. Gyan, nu cred ca trebuia sa fie 3 rapeluri de Rotarix, si noi tot doua am facut si uite ca azi numai Infa si Synflo a mai facut. Am platit 250 de lei. Dr mi-a spus ca reactiile sunt mai intense acum decat la 2 si 4 luni din cauza imunitatii mai crescute a copilasilor si sa ma astept la 48 de ore de febra, sa folosesc paracetamol.
Are azi, la 6 luni si 19 zile: 8150 de grame, 69 cm lungime, 42 circumferinta capului, 44 torace. Suntem foarte multumiti. Elenusha, cum sa primesti nuielusa? Eu mi-am cumparat azi dea un setde creme, barbatu' are telefon, iar pentru frati, parinti, nepoti, totul e pregatit. Cred ca s-au dus vreo 1000 de lei pe cadouri, dar asa de mult imi place sa caut, sa pregatesc, sa ofer!

Acusica impodobim si bradul si vreau sa le fac copiilor fotografii pe langa el, imbracati de sarbatoare, iar baiatul sa scrie cate ceva bunicilor si nasei.
Ce bine ca vine Craciunul, imi place tare mult!
La multi ani lui Dorian si Nataliei!!! Alinusha, n-ai mai intrat de mula vreme pe la noi, ce mai faceti? Ce face micuta? Din cate imi amintesc voi ati avut probleme cu piciorusele, totul e in regula acum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anitta_O spune:

Shosho, ce mai face Edi? Cum ati trecut noaptea? Diaree?...
Virjiniko, maica, mai baga nasul oleaca si p-aci, sa stim ca esti cat de cat bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Miha bine ai venit!
Anitta eu recunosc ca am tot ce imi doresc dpdv material, m#259; multumesc cu putin, poate o sa- mi iau un cardigan, daca o sa ajung la magazin. In rest stau prost tare anul acesta , am reusit sa cumpar un cadou pt fetita unui coleg de-al sotului ca pleaca sambata acasa. Pt restul lumii m#259; duc maine la cumparaturi ca e sotul acasa ... Uraaaa.
Felicitari pt bilantul Iuliei, e fff bine. Cum stati cu diversificarea si refluxul?
Shosho cum e Edi?
Pupici de la noi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

La multi ani Edi si Dorian.Sa fiti sanatosi si cuminti si sa va aduca Mosul multe multe jucarii.
Ma uit cu groaza ce vreme e afara,sper sa nu mai ninga ca noi vrem sa plecam sambata.
Despre cadouri suntem cam pe la jumate.Aseara am facut o mica iesire in mall in speranta de a mai lua din ele, dar nu am reusit mare lucru.Important e ca pe al meu l-am luat .
Piticul ma distreaza maxim ca a inceput sa se ridice in manute si genunchi si sta asa si se balanseaza ca nu stie cum sa inainteze si tot ce reuseste este sa mearga inapoi .Usor usor o sa se prinda el cum stau lucrurile.
Bun venit Miha.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Bine ai venit Miha.
E bine acum feciorasul, a tras aseara doi pamperi cu diaree, apoi o ultima tura de febra. Acum e bine, a revenit la ritmul lui normal, chiar e mai vesel si mai vorbaret. Eu ii pun pe youtube povesti, Punguta cu doi bani e preferata, apoi imi spune si el ditamai romanele. "Tata devine personaj principal atunci cand dispare din camera sau intarzie la cucu-bau. Si "mama" este personaj principal cand tata e captivat de tv si uita de jocul cu feciorul, cand Shoshonika ii fura papuceii, si in orice alt moment cand mediul inconjurator nu "sta drepti" cum ordona el. Sunt si personaje secundare, ca "pta", "ga", "mam"(probabil un nume de alint),"ne", "la" si altele prea putin importante. Acum incerc sa ii fac cunostinta cu "dei-dei"( tradus ar insemna "da-mi),"bica" si "bicu". De ceva timp exersam bunele maniere, astfel ca incearca- si uneori ii si iese- sa intinda mana cand i se spune "salut". Reuseste cu mult succes sa priveasca povestile stand in fundulet insa imi aminteste mereu ca lumea e mai frumoasa din picioare. In premergator alearga, o coafeaza pe Shosho zilnic, face baie cu mine iar tati ii explica tact si calm cum se arunca mingea in perete. Fiecare clipa cu el e mai mult decat un vis implinit. Savurez fiecare moment stiind ca timpul trece mult prea repede.
PS: Numai Edward are sub 8 kg? Momentan are 7500g(imbracat), 70 cm, deci a luat 200g si 6cm luna asta. E adevarat, cu mancarea mai mult se cearta sau o scuipa in ploaie pe fata mamei, insa cel mai mult o doneaza Shoshonikai. Tot tzitzi e cea mai delicioasa.
Va pupacesc fetelor dragi, merg sa imi alint odorul si sa incercam o baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gyan spune:

LML Dorian si Edward!
Bine ai venit,miha!
Anitta,eu inainte i am facut rotateq care se face in 3 rapeluri numai ca acum nu am gasit decit rotarix,unii zic sa i-l dau ca sa completez schema de 3, altii ca rotarix nu mai merge acum ca e prea tirziu.Uite aici daca ai rabdare http://www.ok.gov/health/pub/PRG/04e.pdf E grasunica I, ne ati depasit
A trecut febra,maxim a fost 38,nu i am dat nimic insa i am tot pus comprese cu apa si l am culcat doar in body cu mineca scurta.
Pai cum,roxana,tu faci pe mosu' si pt tine?

Shoso,nu e singurul sub 8, aici am una bucata de 7,8 kg la 70 cm.Eu sint multumita pt ca luna a 3a si a-4 a nu a luat bine in greutate,acum a luat cca 1 kg in 2 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

La multe lunite frumoase lui Edi, Dorian si Nataliei si lui Mihaita pentru azi ca sigur trece de 12 pana termin eu mesajul de pe telefon.

A fost sapt asta pe csid.ro o emisiune despre reflux si intoleranta la proteinele din laptele de vaca si spunea dr ca ptr reflux nu se mai recomanda salteaua ridicata si ca trebuie consumata cat mai multa mancare solida. Si spunea mai multe dar neuronul obosit s-a resetat. O sa caut emisiunea si o sa pun linkul.

Eu sunt praf cu cadourile. I-am luat puiului si cumnatami si atat. Azi am umblat cam toata ziua prin oras, s-a circulat infernal, jos era sanius, abia reuseam sa plec de pe loc fara sa o ia masina stanga-dreapta. octavian a stat cu tasu, i-a schimbat ptr prima oara pampersul si parca in ambitie a facut 3 kk :)))
Intrebare: sa-mi fac griji ca face 4 kk ori 5 cateodata pe zi?
Alta chestie, de ceva timp am observat si-l urmaresc, cred ca este stangaci. Orice jucarie ii dau o prinde cu mana stanga, chiar daca e pe partea dreapta a lui si alte chestulici minore care imi dau de inteles asta. Ai vostri pui folosesc mai mult vreuna din manute, sau cand ii puneti jos sa paseasca doar piciorul stang e inainte?

Bine ai venit Miha! Povesteste-ne despre voi, despre sarcina, nastere sa va cunoastem si noi pe voi.

Virgiiiiiiiiii!

Despre trilogia sexuita eu v-am spus ca nu e vreo mare literatura. Era asaaa de dicstractie:-D

Ma duc sa spal biberoalele :(((( si ma bag la somn ca ma cauta Ene mai devreme.

O noapte cu mult somn voua si bebicilor :-*:-*:-*

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns albinuta83 spune:

Neata! Sa curga cafeauaaa!

Bine ai venit, Miha!

Shosho, ce frumos povestesti despre Edi! Eu m-am prostit de tot, in afara de cifre, parca nu ma mai pricep la nimik..Cred ca si ultimul neuron obosit e pe moarte

Anitta, ce frumos a crescut printesa! La noi startul a fost bun, luna a treia si a patra jale cu greutatea si apoi de cand cu diversificarea si-a revenit in forta. Are 8.5 kg si 74 cm.
La noi in grup cei care au 2-3 luni au peste 7 kg toti, deci fi-miu pare un manechin pe langa ei :))))))

LML Mihaitza de Aever!

Azi avem serbare de pici la serviciu!! Abia astept sa vad reactia lui Rares cand o sa vada atatia copii si mai ales pe Mos Craciun



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_nt spune:

Neatza mamici
La multi ani Mihai, sa fii sanatos si cuminte si sa-ti asculti parintii .
Gyan, anul asta am hotarat cu sotul sa mergem impreuna sa ne cumparam cadourile ca nu prea avem timp de surprize.Bine el ar avea,eu nu.Dar el mi-a facut surpiza de ziua de nume si de mos nicolae asa ca de craciun l-am iertat .
Deea la noi e exact invers, adica tasu e un mare norocos cand sta cu el: nu se mataie,nu face kk,sta si se uita cuminte la desene .Eu sincer nu l-am observat cu ce mana ia jucariile sau daca are vreo inclinarie de dreptaci,stangaci.O sa urmaresc .
Albinuta,distractie placuta la petrecere.

Roxana, mami fericita de Robert Andrei

Mergi la inceput