Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Craciun fericit fetelor!!!

Ioachim cat te invidiez...acasa...

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Corina - tu nu poti veni?

Nici la mine nu se stie cand mai revin, incep un serviciu greu si nu stiu cat concediu imi voi putea lua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Allure,
multumesc mult, mananc fructe de obicei mure, afine, zmeura imi plac cel mai mult, nu mamanc niciodata dupa mese de obicei inainte sau atept ceva ore, si eu banuiesc cai ficatul si vezica biliara mai ales ca ma episoade de greata ...
astept sa treaca sarbatorile si vreu sa fac o dezintoxicare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ioachim nu :( poate la vara!!!

Allure please help. Tu ziceai ca nu papi zahar, eu am inceput sa studiez piata ca vreau sa tin dieta aia de care va ziceam. Problema este ca in loc de lapte lapte mi amluat almond milk dar... stupoare: are zahar// mi am luat Akai sa fac la blender un pic cu apa- are zahar. Pe unde ma intorc pe unde ma uit gasesc zahar. CE FAAAAAC???

Cu glutenul am rezolvat o ca am primit o lista cu produse gluten free de la Trader Joe's.

Restul le tai. Doar zaharul ma omoara. Ajutor!

Si dieta este fara 7 foods, 7 pounds jos in 7 zile nu 3 saptamani cum amscris inainte.

Va doresc un 2013 frumos!!!

Corina

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

de asta e bine sa eviti tot ce vine la pachete si cutiute...stick to fruits/ veggies/ nuts & home made food

eu fac laptele de migdale din apa si migdale (eventual curmale daca il vreau mai dulce si esenta de vanilie)
...dar iti trebuie un power blender

nu te mai stresa si tu pt orice detaliu...important e sa stai departe de biscuiti, cake, bomboane, etc

ce v-a adus Mosul?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

La multi ani, fetelor!

Corinadana -- eu nu ajung la vara, compensezi tu pt. mine

7 pounds in 7 days mi se pare foarte mult si stresant pt. organism...
sigur nu iti e greu?

Uite, de cand am venit in Ro si am dormit, am slabit 1 kg in 2 saptamani si as vrea sa mai slabesc 0.5 intr-o saptamana. 1.5 kg in 3 saptamani eu zic ca e mai purin spectaculos, dar mai fezabil si mai ne-frustrant. Am mancat bine, cu ceva mai multa grija ca de obicei. Si singurele dulciuri pe care le-am mancat in 2 saptamani au fost niste placinta cu branza si niste cozonac ( ambele de casa si cateva bucatele, respectiv 3 felii ).

Allure- mie mi-a adus crema apidermin de la ai mei, haha. Tie?

Va pup pe toate si un an nou minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

corinadana,
si eu sant la fara zahar dar din cauza intolerantei, vezi ca gasesti lapte fara zahar eu am laut de migdale amestecat cu cocos, trebuie sa citesti atenta etichetele, eu am slabit intr-o saptamana o marime trebuie sa-mi cumpar haine, acum doae putin zahar din greseala sa mananc simi vine rau , fi atenta ce mananci si orezul alb sau cartofi stai departe, bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

allure, cum faci tu laptele de migdale? la ce il folosesti? exista indicatii legate de administrare? se poate bea in orice cantitati?

O alternativa buna la power-blenderul Vitamix:
http://heldenkost.blogspot.de/2012/04/omniblend-oder-vitamix.html

E vorba de Omniblend V. Se poate comanda pe Amazon la juma de pret fata de Vitamix,iar vestea buna e, se poate folosi la el Vasul de la Vitamix.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Panseluta, am scris mai sus ce pun in lapte..in principiu apa si migdale inmuiate peste noapte. Uneori le curat de coaja dupa ce se hidrateaza, ca sint mai usor de digerat. Daca vrei lapte mai dulce pui curmale sau miere...mie imi place simplu.
Il pun in cereale, in smoothies, in prajituri in loc de laptele de animal sau il beau asa cum e cu cacao pe post de chocolate milk.

Blenderul ala nu are reviews prea bune pe amazon, sint cam impartite...nu stiu ce sa zic.Unii spun ca vasul are design prost (prea lat) si ramine mincarea lipita si neprocesata pe pereti. Containerul de la Vitamix costa bani multi daca vrei sa il inlocuiesti. Mi se pare neprofitabil...

Dieta mea in prezent consta in :mic dejun fructe proaspete cit poftesc, cantitate nelimitata pina ma satur (ieri am mincat 3 banane si un papaya), la prinz maninc mincare gatita de mine ca simt nevoia de "cald" - supa de obicei (azi am mincat mincare de linte ) si la cina ideal o salata.

Fructele nu le amestec cu nimic pt o digestie ideala. Si nu, nu ingrasa. Sedentarismul ingrasa.
Sint "calare" pe Chalene Extreme.

Voi?

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Cum faci mancarea de linte?

Eu dupa 3 hopuri (2 de Craciun si unul de Revelion) incerc sa mi revin

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput