Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

Allure,
merci de info, am luat la cunostinta imi procur vit K2
da eu iau doze mari cam 12 000 IU, diferenta de inainte si dupa vit D e enorma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Nici eu nu s happy, pe masura ce le anunta ma tot intristam...
Dar ma gandesc ca doar 3 sapt poate n o fi asa de greu, zic si eu.

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Panseluta spune:

salut fetelor,

n-am nimic de raportat, doar poate faptul ca va citesc in continuare si ca s-a adunta in my "read-list" o groaza de linkuri! (n.b. salvez linkuri de pe aici intr-o lista, ca sa le pot accesa/citi ulterior).

Ah, da! ceva tot am de zis!
A postat odata Allure un link cu o tipa, care a reusit "Insanity day 4" sau asa ceva, tot programul. M-am uitat si eu, tipa de fapt a pus pe youtube si alte zile, asta pt cine e interesat sa probeze acest "insanity program".

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana



Zicea sa nu papi deloc: soia, porumb, lactate, oua, gluten, peanuts, zahar.

Astea sunt. Cica DELOC ptr 3 saptamani.

Si eu care credeam ca incep ziua bine cu oat si lapte, dintr o data am 'puscat 2 interzise :(((





Am auzit de JJ Virgin dar nu i-am verificat dieta ca banuiam cam ce spune... Stiu in ce consta o dieta sanatoasa in principiu, iar daca nu e sanatoasa, la ce s-o verific? :)

Soia, porumb, peanuts, gluten si zahar nu maninc deloc penca nu sint indicate. Lactate numai nitica brinza din joi in pasti dar nu de vaca iar oua, cred ca 2-3 pe luna.
Deci ma incadrez la dieta ei fara macar s-o fi studiat-o.
Inseamna ca e buna

Azi am fost la shopping cu o pretena...pheeewww, sint extenuata! 5 ore de colo-colo intr-un singur magazin.
Mi s-a pus pata (de vreo citiva ani) pe rochiile Emilio Pucci Culorile si printul lor...Mmmmm....
Aia care mi-a placut mie nu mai avea marimea mea si vad ca si pe site-uri e sold out.
Era cam ca asta decit ca mai scurta (deasupra genunchiului):

http://coolspotters.com/clothing/emilio-pucci-printed-mini-dress/photos_videos#medium-1301995

OK. La somn acuma.. miine ma trezesc sa fac sport. Gata leneveala ca altfel nu mai intru in rochiile astea in veci!



"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Norocoaso! eu stau bine doar la peanuts si soia :(

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

cind vine vorba de dieta, "norocul" si-l face omul...

I got my mojo back! Chalene Extreme scrie pe mine...

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioachim spune:

Felicitari, Allure!

Sarbatori fericite tuturor, si un 2013 super, cu sanatate si tot ce altceva va doriti voi.

Eu am ajuns la 52 din cauza de lipsei de somn , dar sper ca in urmatoarele 2-3 saptamani sa ajung la 51. Am ajuns in Ro unde dorm

Am mancat relativ sanatos, dar mult...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BellaDonna spune:

cand vine vorba de dieta ....nu stiu daca norocul chiar s-il face omul, in cazul meu nu, daca de ex. consideram fructele facand parte din dieta sanatoasa pt mine nus, tocmai am aflat ca pt mines toxice, vestea pe care mia dato doctorul nu a fost prea placuta pt mine mie chiar imi plac fructele nu si sintomele dupa asta e am renuntat la gluten din cauza alergiei acum trebuie sa elimin si fructele
info aici pt cine e curios
http://www.growyouthful.com/ailment/fructose-malabsorption.php

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Belladonna, te-ai gandit la posibilitatea ca suferi de o parazitoza intestinala sau de o candidoza digestiva? De multe ori acestor afectiuni li se asociaza diverse intolerante alimentare.
Ai simptomele astea dintotdeauna? Sau cand ti-au aparut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Belladonna, ce simptome ai? Eu zic ca alergiile astea alimentare nu sint boli, sint simptome ale altor probleme posibil prezente (afara de cazul cind alimentele sint toxice cu adevarat, adica contin pesticide la care corpul reactioneaza)
Ce fel de fructe maninci? Uscate. fresh? Le faci sucuri cumva? Da-mi detalii...

Nu vreau sa par nici rea nici sa fac pe desteapta dar eu nu m-as increde asa rapid intr-un diagnostic. Simptomele gastrointestinale sint foarte greu de "citit" si pina si doctorii buni se mai inseala. Mai cere o opinie, mai fa niste investigatii.

Fructele ideal se maninca dimineata, nu in cantitati mari, nu se amesteca cu nimic altceva si se mesteca foarte-FOARTE bine pt ca saliva este cea care digera carbohidratii si fara ea fructele alea fermenteaza in stomac si te baloneaza, gazeaza, etc

Nu toata lumea e sensibila la regulile astea dar unii sint mai delicati.

Eu in locul tau n-as mai sta pe ginduri si m-as apuca de curatarea ficatului ca majoritatea problemelor digestive, iti dau in scris ca vin de la congestia la nivelul liver/gallbladder
Vei vedea imbunatatiri remarcabile in situatia ta dupa ce restabilesti functiile hepatice

"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*"*

“ True health is a journey not a destination, a process not an event, a habit not a diet. "

"You aren't going to get the butt you WANT by sitting on the one you HAVE"

Mergi la inceput