Abdomen Xtraplat (58)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Noi am avut competitie la innot astazi, am castigat experienta dar pentru prima competitie copiii s-au descurcat absolut onorabil. Asa ca dupa si noi tot la restaurant ne-am sarbatorit :) Tot fara Domnul sot plecat de acasa din motive de munca. Dupa care ne-am decis ca oamenii sa ne facem siesta am tras un somn bun, un shopping mic dupa si un power cardio & resistance mai pe seara. Acum facem prajituri pe care evident nu o sa le gust dar cum v-am spus fie-mea e in mana si nu am ce face. Maine avem zi de tenis, dupa care o lalaim pe plaja la ocean sau la piscina in functie de cat de aglomeratie e. Si planuim si o tura cu rolele. Plus luni zi libera.
Zau ca planuiesc sincer sa-mi petrec batranetile pe malul marii la soare undeva, viatza e mult mai relaxanta cand te scoli dimineatza si vezi asa numai mare si soare:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Ooooooooooooooo da! palmieri si nisip...

Felicitari copiilor Marina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Marina, si noi planuim acelasi lucru la pensie. Mare, soare, da' nu Africa...

Si noi am facut azi placinta cu mere. Voiam ceva raw, dar nu m-am pregatit din timp si numai asta a iesit... Maine mergem la patinoar, nu cred ca mai tine mult ca e in aer liber si afara e destul de caldut deja. Fetele tot trag de mine sa patinez cu ele. Cu rolele merg cu ele tot timpul, cu patine am o retinere, nu stiu de ce... Culmea, ca doar am invatat mai intai pe gheata (acum 34 de ani, vai de capul meu ce baba's!!!).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Eu azi la mal de ocean am bagat vreo 10 km de biciclit// amtras o si pe F dupa mine in trail er ;).A fost placut iar oceanul mirosea atat de bine...

Maine la zapada!!!

Asta i avantajul aici, le ai pe amandoua, zapada cand o doresti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Corinadana, I really really (and I mean really) hate you!!!!


Fetelor, ce e mai ieftin: sa imi fac sucurile de fructe si legume acasa sau sa cumpar sucuri din magazin?
Eu unt fan Hohes C, care nu are adaous de zahar, doar zaharul prezent in fructe, Valensina la fel, fara adaos de zahar.
Sucurile de morcovi spre exemplu se fac din morcovii cruzi, nu?

Ideea este ca am un blender, dar unul cumparat acum 100 de ani (Magic BUllet), iar preturile vehiculate pe aici la blendere sunt enorme pt psihicul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Acasa unless le cumperi facute fresh in fatza ta. Hohes asta e un suc inbuteliat, ce scrie pe eticheta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Hai mey Caro ca nu o sa imbatranesc in Africa, cred ca am mai discutat, Costa del Sol, sudul Spaniei e destinatie mea finala:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO

Fetelor, ce e mai ieftin: sa imi fac sucurile de fructe si legume acasa sau sa cumpar sucuri din magazin?


Ambele sunt cam la fel de ieftine, dar eu as prefera sucul facut in casa 100%. Chiar daca ambele sunt din fructe crude, fara adaos de zahar, prospetimea conteaza.

Storcatoarele sunt ieftine, unul ok gasesti si la 150 lei.
Un blender foarte bun (cu caracteristici mai bune ca ale Vitamaxului) eu am cumparat de la firmele de horeca (hoteluri / restaurante / catering). E un blender profesional dar a fost doar ~ 200 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Ral, ai un link?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Nu mai e in oferta firmei de unde am cumparat si pe el chiar asa scrie: Horeca

E f asemanator cu asta: http://www.lancom.ro/7/Detalii/BL_020B/Echipamente/Bar/Blender_profesional_bar

Mergi la inceput