Bobocei de septembrie-octombrie2012(7)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Ela_04 nu cred ca are ceva, insa oricum pentru linistea ta, sa nu te mai gandesti e foarte bine sa o duci(in functie de ce o sa-ti spuna si pediatru ei.
Cand era Nectaria bebe se strangea si agita manutele in somn, si-imi era teama sa nu fie convulsii, erau doar colici...apoi doua prietene, observandu-si copiii cum fac la o criza de colici m-au sunat si mi-au spus temerea lor sa nu fie convulsii...nu erau nici la ele...Dar si eu sunt ca tine,fac ce-mi spune instinctul de mama...eu am dus-o pe Nectaria la neurolog, cand mi-a cazut din pat si s-a lovit la cap, i-a testat reflexele si m-a asigurat ca nu a patit nimic.Apoi au urmat si alte cazaturi...

Am folosit si eu tetina reglabila de la Avent, dar numai la treapta 3 pentru cereale.Eu credeam ca treapta 1 este pentru lapte subtire...normal.Dar la supa ce treapta foloseai?

Si la noi a fost o mare problema refluxul Nectariei...bine ca nu-l am si pe bebe 2 cu reflux...Nectaria mea nici nu lua in greutate, ca mai tot ce manca voma in jet.Sper ca lavoi sa treaca cat mai repede, oricum stiu ca sunt si tratamente mai bune ca Debridatul, citisem la vremea respectiva...noi locuind intr-un orasel mic, era tot ce ni s-a recomandat...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

buna seara si de la noi,

nicio veste de la KYTANA? Sigur e in al 9-lea cer langa ce 2 pingu dragi

OLI:yami salam de biscuiti,i love it! noi am fost azi in cora, era un balamuc,vorba ta ,parca venea sf lumii.
ELA:of imi pare rau ca cea mica are probleme.tin pumnii. azi cum a maio fost?
CORINUKA:zice-se ca se modifica gustul laptelui,dar depinde de bb cat e de sensibil.fiica-mea mare era mult mai agitata cand eram la ciclu si o alaptam.
ANDA:ce mi-a placut cum o alintati pe Nectaria, noi ii mai zicem celei mici Nectarica -scumpica.

Doamne ce frig a fost ieri,crunt,azi mi se parea cald la minus 1




Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Mami.ilinca si noi ii spunem Nectarica, Nectaruta...Nectaria.Bebe e botezat Ioan-Alexandru si am fi vrut sa-i spunem Ioan, insa toata lumea ii spunea ba Ionel, Ionica, atunci cand il alintau si eu vreau simplu Ioan.Si ma gandesc sa-i spunem Alex, inca nu m-am hotarat...dar trebuie sa ma hotarasc sa stie bebe de nume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ela of mititica de ea! Eu as merge cu ea la dr cat e nevoie sa ma linistesc. Eu n-am avut puterea sa refuz vreo internare pana acum, desi am stat cam aiurea de vreo 2 ori. Sanatate multa!

Olivia miam, salam de biscuiti! Nu prea am facut eu dar as face. Daca nu ma descurc te intreb pe tine, am eu o reteta mai veche.

Ramona simpatic Stefan al tau, e mai bine acum?

Am citit dar nu prea ma pot concentra, de cateva zile ma dor toate oasele, capul... Mr Frichi e bine, papa bine, a avut iar tendinta de constipatie ca nu-i mai dadusem ceai, am inceput sa-i dau din nou cate putin si a facut.

Ma duc la curatenie si abia astept sa decorez casa, sa facem bradul.

Va pup pe toate!

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Buna dimineata!

Ce fac fetele? Si boboceii?

Maya s-a trezit de vreo 45 min si acum e la masa.
Mirabela, mai degraba eu sa iau reteta de la tine, nu invers! Si eu am inceput azi o noua tura de calciu ca ma dor si pe mine oasele!
Cred ca in seara asta facem si noi bradutul!

Ce bucurie o fi si pe familia de pinguini reunita!

Sa avem o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Umde ati fugit toate???

Carmen, carrierul este 170 lei.

Pentru cele care folositi lp Humana, aici am vazut unele preturi mai mici decat la Farmacia Tei: http://www.elaptepraf.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Salutare fetelor

Sunt p-aici si eu cu puiucul pe mine,doarme
Ii caut carusel la prichindel
Ne-am hotarat asuprea celui de la Tiny Love,Alina si Canta.peste tot e 350 de lei,am gasit intr-un loc la 280 de lei,dar au numai pe roz si ar mai fii si la Farmacia Tei,la 255 de lei cu tot cu transport ar fii la 280,dar chestia e ca numai cu cardul se poate plati,sa retina din cont,dar cica daca sunt ceva probleme si nu se poate trimite,acei bani raman blocati timp de 30 de zile si nu prea avem incredere sa luam cu cardul online.
Orice comandam alegem sa platim pe loc la curier sau la posta

Ce fain ca faceti bradutul Olivia
Acum vad si eu ce data e,ar trebui sa mergem si noi sa luam unul si sa mai cumparam niste globuri ca vreau sa fie super incarcat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello hello!

Am adormit dragonitza, intr-un final, era irascibila si plangacioasa. Acum sunt nevoita sa astept un curier cu un colet pentru sot, a zis ca vine la 3 si acum ajunge la 4. Daca nu apuc sa fur si eu un pui de somn, am dat de belea diseara.

Paula, noi avem "Alina si canta", luat de la Bebe Tei si sunt foarte multumita de el. Cel mai bun lucru la el e ca muzica dureaza 40 minute. Si mai conteaza si faptul ca bebe poate lua ca "servieta" cutia muzicala.

Mda, nu mai doarme, atipise si ea si a trezit-o dragul meu socru... DI-VIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Bob stiu,chiar vroiam sa te-ntreb daca esti multumita de el,vad ca esti
De aia vrem si noi sa-l luam,pt muzica si pt ca se transforma in casetofon smecher pt puiuc dupa si ne mai plac si jucariile care se tot invart




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Noi fetele suntem bine. Multumim frumos
Asta mica nu a mai avut nici o problema, parca si mucii incep sa treaca. Am vb cu medicul dar abia maine dimineata ma duc ca azi nu s=a putut.
Anda, la tetina reglabila eu stiu ca se da in functie de varsta copilului. Laptele asta AR este la fel de gros ca supa lui fi-miu dar lui la 6 luni ii dadeam cu 2 si la 9 luni cu 3. El nu a luat niciodata cu 1 pt ca si laptele lui era normal iar apoi supa a fost pe la 5 luni dar era puturos si daca nu venea repede incepea sa urle. Depinde si de copil.
App de bicarbonat nu stiu cat de bun e in mancare, ca nu il folosesc, dar albeste dinti super testat.
si am mai citit pe aici mai demult zicea o tipa ca se dadea la subrat sa numai transpire...sau sa nu ii mai miroase ... ceva de genul asta.
Acum ca a intrat sotul in co parca am mai multa treaba decat de obicei... numai strang dupa 2 ci dupa 3... dar tot e bine ca am mai iesit si eu din casa pe ici pe colo. Am reusit sa luam cadourile de craciun pt baiat si fata, am facut bradul si am pregatit carnea pt meniul de craciun.
Bradul e micut, in ghiveci si sus pe birou
In primul an avea apx 9 luni de craciun... bradul nu a prezentat nici un interes, al 2 lea an l-a daramat si a spart vreo 2-3 globuri desi era legat de teava de la calorifer. dar era de plastic.
Anul asta l-am luat in ghiveci ca e super greu si numai cade dar am pus si numai globuri de plastic. Eu am o mare pasiune pt globurile facute manual. Asa ca pe langa faptul ca m-a costat o avere ma doare si sufletul pt ele...am zis ca mai tarziu am sa le pun, pe la 5 ani cand o sa le aprecieze poate...daca o sa-i placa.... ca sunt mai mult cu alba ca zapada, spiridus...chesti mai de fata
Asa ca pe langa faptul ca fiind natural il cam inteapa si sta departe de el nici nu am pus nici o bomboana ca sa fiu sigura ca rezista
altfel era devastat deja cu tot cu tzepi.
Sa trezit fata...o seara buna!

O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput