Bobocei de septembrie-octombrie2012(7)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

buna seara,

am dormit cu puiul mic de la 5 la 8 seara , m-am trezit nauca de cap, nu intelegeam de ce e ora 8 seara, inca nu mi-am revenit...se vede treaba nici varianta asta cu prea mult somn nu-mi prieste

OLI:Cum mai e mama ta? Maya ce mai gangureste ?Tu ce ii iei cadou pt Craciun?
ELA:ce bine ca va trece raceala si ca aveti cateva zile mai linistite cu cea mica. pot sa te intreb ce le-ai luat la pitici? sunt in pana de idei.Am inteles ca in carrefour in wend au fost reduse jucariile cu 40%, eu am aflat azi
BOB:acrobata ta ce nazdravanii mai face?cum a primit sotul vestea ca ai cadou de craciun(cizmulitele)?
ANAOMARIA:ce fac fetele tale?

Nu mai stiu ce mai vroiam sa intreb...

Bradutul il facem pe 24 , am luat unul taiat de data asta dupa cativa ani de bradut in ghiveci, e micut si o sa stea pe o masuta in camera Ilincai.

seara buna
va pupam



Ana & Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Sotul meu a fost aseara la car4 si a luat o masina de pompieri si scule dar mi-a spus abia la culcare ca a fost reducerea de 40%
Putea si el sa ia niste lego ca ne-au rupt...dar...asta e
Niste lego pt 2ani+ duplo. 2 buc dar cred ca mai trebuie sa i-au 1, si 2 carticele. una cantatoare cu numere si una de colorat tot cu numere.
Inca nu stie sa numere bine...le mai sare asa ca un pic de ajutor prin joc nu cred ca-i strica.
La fata i-am luat o papusa, alba ca zapada. Cred ca are 1,5m era la reducere 90 lei.



O palma nu inseamna educatie!
O palma inseamna abuz si violenta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Mami.Ilinca, pup o Ana dulce si frumoasa!
Mami a fost ieri la dr, i-a scos firele, a zis drul ca arata bine, sa mai vina dupa anul nou si sa nu calce in el aprox 2 luni
N-am mai facut bradul ca am avut musafiri.

Piticei i-am luar o rochita frumoasa foc si vreau sa-i mai iau niste jucarii de molfait din cauciuc natural, de la Tei.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Ufff, sunt zombie total ! A urlat si s-a chitait Iris toata ziua si toata noaptea. Abia la 3 jumate s-a culcat si ea mai sanatos, a dormit pana la 7 jumate ca ii era frica sa nu rateze rasaritu' Ieri nu si-a facut somnul din motive independente mie si asa ca a fost tare suparacioasa si plangacioasa. O culcam, in 3 minute era cu ochii bingo. Am plans si eu de nervi si oboseala, l-am facut pe sot terci total... pai nu mai puteam. Eu sa hranesc copilul, eu s-o culc, eu s-o schimb, eu sa-i cant, s-o legan...la baie cand m-am dus, ea urla, de mancat,am mancat atunci cand m-a lasat ea 5 minute sa incalzesc chiftele prajite (de care eu ma feresc, tocmai pt ca-s prajite). Si seara deja eram impachetata...pe la 11 jumate am crezut c-am "rapus-o", sotul se bagase si el in pat. Cand sa ma culc si eu... urlete. Nici n-am tipat, de nervi si oboseala ce aveam, m-a bufnit direct plansul si m-am pus sa vorbesc singura, ca eu fac aiai si ailalta, ca ea urla ca nebuna si ma dispera, ca tac-su nu ma ajuta. Si el s-a oparit, domne, cum adica nu ma ajuta?!! Si cand l-am vazut asa obraznic, mi-a casunat p el si albie de porci l-am facut. Si el, iar cu gura mare : "eu sunt nevinovat, vin de la serv si tu te iei de mine degeaba, in loc sa stau si eu linistit acasa". Pai atat mi-a trebuit. Liniste vrei? Tot tu esti ala agitatu'? Si da-i reprosuri si plansete ce-am tras, mai abitir. I-am zis ca logic ca-mi pica necazul pe el, cui sa-i reprosez? Copilului? Ei i-am zis deja ca o s-o bage pe ma-sa la spitalul 9. A bufnit-o rasul si apoi plansul si am abandonat subiectul cu ea. Intr-un final, m-am descarcat, sotul ma lua cu binisorul cand a vazut ca sunt pe camp. Pai da-o in ma-sa de treaba, daca nu imi casuna pe el, la ce mai e bun?!! Sa urlu nu pot, ca se sperie dragoanca, sa ma dau cu capul de pereti doare si tot asa. In concluzie, am dormit prost, am visat urat, am mai avut si alte griji... gata, am promis ca stau doar 3 minute. Ma duc sa ma intind ca vad c-a atipit mai ca lumea.

Mami.Ilinca, sotul n-a comentat nimic de cizme, daca indraznea, ii spargeam capul cu ce aveam la indemana. Mami merita si ea cizme la care sa se uite ca la bibelouri, nu? ca doar afara nu iesim, ca e "PERICULOS"

Buuun, am dormit 15 minute eu, 30 ea. Acum se scalambaie la carusel, eu am bagat prima masina la spalat si lucrez putin. Daca tot sunt obosita varza, macar sa fac si treaba decat sa stau ca un cocostarc ofilit.

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuka_g spune:

'neata!
raportam un bebe plangacios si agitat de la 5 dimineata..l-am mai prostit cate 10 minute, la 7 jumate ne-am "trezit"...maraie non-stop si da din toate picioarele ...nu vrea sa doarma si pace...sta doar in brate...am tras si eu un plans zdravan, asa, sa nu fiu mai prejos..

caciulita si body pentru Craciun am gasit in cora...si botosei..

facem cinste azi cu ce poftiti ca avem 3 lunite!!!
pupici

_
Mami de David Gabriel 18.09.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Corina, David e direct din peisajul Craciunului, are o fatzuca de spiridus vesel, hihi !!

Am scos-o pe Miss Racnet 2012 pe balcon, infofolita in cosmonaut. Era mai preocupata sa-si linga manecile decat sa se bucure de aer. Acum a atipit iar.

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Va salut, sunt prin zona dar am treaba, oricum vad ca nu prea e activitate pe aici...

Vreau sa-i iau cadou costum de mos de la Carefour, sper sa mai gasesc, sunt la 25 lei, tare faine, ceva de genul cum era al lui Mihnea al Adinei. David a scris scrisoarea Mosului si a trecut acolo pt C scutece si costum de Mosh... o sa mergem cu colinda la rude si tre sa fie echipat pipicu'.

Bob imi pare rau ca e agitata pitica ta, o mai doare burtik sau de ce?

Ela cred ca n-ai vazut intrebarea mea, cati ani are baiatul tau? Am dedus eu din ce povestesti ca ar avea aproape 3 ani?

Spor la treaba va doresc!

*****************************************Mirabela, mamik de DAVID STEFAN (21.09.2006)
si CALIN ADRIAN (25.08.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Ce rasar mini-moshii la avataruri!!
Noi n-avem caciula/costum, nici nu cumpar. Daca primim, ok, daca nu, nu. O sa-i agat un glob de patut si-i fac poza, sa imortalizam primul ei Craciun. Pentru mami, sfarsitul de an e dulce-amarui, pentru ca mami se va gandi de fiecare Craciun la Bob cel emo

Eu astept zapada curata, sa pun cosmonautul sa faca un inger, hihi !

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stella87 spune:

Fetelor, eu am fost prinsa cu plecarea la buc cu Matei si sotul, si n-am mai apucat sa intru pe forum

Heh, ieri a fost o zi cu mult plans la san, si azi tot cam asa, doar stand in picioare pot sa-l pacalesc sa pape ca lumea. Azi noapte s-a trezit foarte des, cred ca din juma in juma de ora, cerand disperat sanul. Molfaia de doua, trei ori si adormea la loc.

Dar partea buna e ca duminica cand am mers la buc s-a simtit bine, n-a plans deloc, a dormit in masina. Dupa-amiaza am avut musafiri in apartamentul de acolo, pe care l-am si inchiriat A fost super sa ma revad cu prietenii. Am rezolvat si multe chestii, ne-am si distrat.

N-am mers cu bebe in locuri publice, tare as fi mers intr-un mall, dar medicul pediatru ne-a avertizat ca-i sezonul virozelor si e pacat sa ia ceva de p-acolo.

Totusi, mi-am facut de cap cu un meniu de de la Mc, adus de o prietena, aproape caldut.Nu mai puteam de pofta, totusi a fost sandvis d-ala cu piept de pui, cica mai sanatos.

In rest, suntem bine, si acu o sa ma pun si pe citit, desi vad ca n-am pierdut prea mult. Cred ca deja va pregatiti si voi de sarbatori, eu inca nu m-am apucat de curatenia de Craciun, ufff, iar eu am asa un talent sa-mi pierd laptele seara cand fac efort fizic peste zi

Sunt curioasa ce face Kytanutz acum ca pingii s-au intregit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns norma36 spune:

Stela si eu raman fara lapte in serile in care sunt f obosita. Si ma enerveaza toate teoriile ca laptele in functie de cerere, ca la 11 saptamani e instalata lactatia etc.....Pe naiba ....traiesc zilniccu frica ca imi pierd laptele, beau ceaiuri de lactatie non stop iau Galafor, More milk plus....

Mergi la inceput