INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Gonalul se gaseste in pen de 300, 600 si 900 unitati. Este un pic cam scump, dar mult mai eficace decat o stimulare pe pastile. Poti cumpara un pen de 600 si folosi doua luni, in caz de nu iti iese din prima luna, insa... Un pen odata inceput poate fi folosit timp de 28 de zile. Deci trebuie sa socotesti daca te-ai incadra in timp. Cunosc persoane care faceau asa. Diferenta de pret intre 300 si 600 este mai mica decat un pen de 300.

Citat:
citat din mesajul lui websoftro

Nu am mai scris demult timp pe forum, dar citesc cu interes in fiecare zi.
Am facut o inseminare fara succes in luna octombrie 2012, stimulare cu clomifen (o jumatate de pastila din ziua a 2-a timp de 5 zile). Stimularea a fost ok, dar cu toate acestea nu s-a fixat.
Pentru o a doua inseminare voi face stimulare cu Gonal F 37,5 din ziua a 2-a timp de 8 zile. Am inteles ca este destul de scump Gonalul si se gaseste mai greu. Nu l-am mai folosit pana acum. Daca doza zilnica este de 37,5, trebuie sa cumpar un pen cu 300 UI, sau exista si alte variante? Am cautat pe net varianta de 37,5 dar nu cred ca exista. Sunt in ceata si cateva informatii mi-ar fi de ajutor. Multumesc.


Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns websoftro spune:

Multumesc gabyv pentru informatii.


Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Doamnelor, va rog cititi si daca puteti ajuta cu ceva, va implor sa o faceti.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=176402





cu 34+ .... luna a 8-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor am fost azi la eco : suntem bine , avem 7w1d , am auzit cum ii bate inimioara.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Ella cand testezi?

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot. 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui MariaBcf

Fetelor am fost azi la eco : suntem bine , avem 7w1d , am auzit cum ii bate inimioara.



Superb moment!!! Iti vei aduce aminte de el toata viata!!!

cu 35+ .... luna a 8-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BelissimaEva spune:

Maria, felicitari !!!!!
Odiseea minunii voastre a inceput prin acea inimioara micuta batand
Acum poti sa treci si tu la semnatura sapatamana in care esti insarcinata
Dancutza, doamne cat de putin mai ai !!
Cred ca esti tare nerabdatoare sa ii vezi mocutza dragalasa
Esti pregatita? Ai cumparat toate cele necesare ca mai ai maxim o luna
Oare ce or mai face Alina.Aurora cu bulinele gemene si Aruam?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Multumesc Fetelor. La Multi Ani tuturor cu numele de Ion.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot. 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Dancutza cum te simti? Ai inceput Clexane de 0,8? Mie mi-a spus hematoaga azi ca din trimestrul 2 voi face Clexane de 0,6 mg.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot.
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna fetele,
Intr-adevar mai am putin si totusi, parca, nu realizez. De duminica intru in luna a noua. Si... tot nu am bagajul facut! Nu stiu ce astept?
Nu am pregatit mare lucru pt bb. Am spalat si calcat hainutele pe care le aveam, mi-am spalat niste camasi de noaptea. Trebuie sa asemblez bagajul ca sa stau linistita. Am de la fi-mea cam de toate. Nu vreau sa arunc banii pe chestii noi. Adica vreau sa-l plimb cu acelasi carucior, o sa-l imbrac cu aceleasi hainute. Bine, o sa cumpar cateva bleu, pt iesit afara. Oricum bebei cresc repede. Eu am pastrat tot d ela fi-mea in eventualitatea ca imi reusea pana la urma inca un tratament.
Fi-mea de abia il asteapta pe Echi (asa ii spune ea, in loc de Eric). MA da cu cream pe picioare, pe burta, imi pupa burta. Zicea ca-l iubeste, ca e bb al ei, dar nu vrea sa-i dea nici o jucarie. Va trebui sa vad cum fac, sa nu cumva sa devina geloasa pe el. Nu vreau sa fiu bodyguard 100% din timp.
Maria, ma intrebai de clexane. AM ajuns pe 0.6 de prin 20 dec. AM fost la eco, la o mare tampita care mi-a spus ca bb are retard de crestere intrauterina. L-a evaluat la 1570g si mi-a spus ca pierduse 18 zile in ultima luna. 2 zile m-am dat de ceasul mortii. AM plans de m-am uscat. AM fost disperata. Va dati seama, dintr-o luna, copilul meu statuse pe tusa 18 zile si nu crescuse. Si eram in saptamana 32+.
Am sunat si am implorat sa ma primeasca ecografista mea. Era inainte de Craciun, cand nimeni nu mai vroaia sa mai munceasca. Cu mari rugaminti m-a primit vineri, pe 21 dec. Mi-a facut o eco ffff detaliata. Bebe avea 1882 g, avea indicii pe artere uterine buni si nicidecum ce imi spusese aia. In urma ecografiei, a rezultat ca bb e mai slab cu o saptamana, dar conform oaselor, era in grafic. Adica eram zi pe zi.
Am trecut cu greu sarbatorile, timp in care nu am facut nimic-nimic. AM stat ba in pat, ba pe canapea, ba prin preajma frigiderului. Pe 3 ianuarie, am fost la ginecolog. Bebe crescuse cu 600g in ultimele 12 zile - 2492g. Ce facusem? Mi-au marit doza de clexane, si m-am odihnit muuuult. Nu am mai fost la servici, nu am mai urcat scari, nu m-am mai trezit de dimineata, nu am mai avut dead lineuri.
Luni ma duc la o eco pe 36+ sa vedem ce a mai facut flacaul. Sper sa reusesc sa-l nasc cu o greutate cat mai aproape de 3 kg. Pe fi-mea am nascut-o la 2,3 kg si tare greu mi-a fost.
Cezariana va fi undeva inspre ultimele zile ale lui ianuarie, primele zile ale lui februarie. Dar sa vedem cum iese eco si ce vrea gine. Stiu ca el vrea s ama impinga cat mai mult catre 39+.

Maria eu fac clexane de 0.6 asa: dimineata 0,2 si seara 0.4. Cica sa fiu acoperita 24h. Pe miercuri ajung iar la Uschi si vad ce imi mai da. Poate ma baga pe 0.8 sau imi mentine doza. Nu stiu...

cu 35+ .... luna a 8-a

Mergi la inceput