INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

honey, gasesti toate informatiile pe discutiile dedicate subiectului FIV (aici sunt fetele cu IA)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Viitoare mamici va urez un an nou bun cu sanatate si numai cu teste pozitive la toate.

cu 34+ .... luna a 8-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

la multi ani viitoare si actuale burtici, precum si actuale mamici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Fetelor La Multi Ani

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Noul an sa va aduca pruncii mult doriti si voua sanatate si pace in suflet!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

La multi ani!

Fie ca 2013 sa ne aduca bebelusul mult dorit!

cu foarte mare drag burticile si deja mamicile din aceasta sectiune a forumului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

La multi ani!!!! Sa ni se implineasca cea mai mare dorinta!!! Succes celor care urmeaza la testare sau la inseminare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:



la multi ani fetelor!!!vin si eu cu o intrebarea adresata celor care ati luat 10 zile dupa ovulatie(inseminare)utrogestan, arefan, duphaston vroiam sa va intreb dupa terminarea acestei perioade km in cate zile v-a venit cm-ul?

asta sa-mi fac o idee si sa nu ma dau cu facand teste inainte de termen!!!

va multumesc!!!

un an plin de roade la toate va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

kmy_black, ti-ai gasit raspunsul la intrebare? eu nu stiu sa-ti spun, dar banuiesc ca treaba functioneaza la fel....fie iti faci un test de sange (hcg) si afli daca esti insarcinata linca de la 10-11 zile de la ovulatie, fie astepti perioada normala pt tine si daca iti intarzie atunci poti faci test sarcina (urina).... eu una nu am consumat deloc teste de sarcina (parca doar 2 ori de curiozitate sa vad cum functioneaza, ca insarcinata nu credeam ca sunt), pt ca nu mi-a intarziat niciodata menstra....

succes, ceea ce-ti doresti sa ti se indeplineasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns websoftro spune:

Nu am mai scris demult timp pe forum, dar citesc cu interes in fiecare zi.
Am facut o inseminare fara succes in luna octombrie 2012, stimulare cu clomifen (o jumatate de pastila din ziua a 2-a timp de 5 zile). Stimularea a fost ok, dar cu toate acestea nu s-a fixat.
Pentru o a doua inseminare voi face stimulare cu Gonal F 37,5 din ziua a 2-a timp de 8 zile. Am inteles ca este destul de scump Gonalul si se gaseste mai greu. Nu l-am mai folosit pana acum. Daca doza zilnica este de 37,5, trebuie sa cumpar un pen cu 300 UI, sau exista si alte variante? Am cautat pe net varianta de 37,5 dar nu cred ca exista. Sunt in ceata si cateva informatii mi-ar fi de ajutor. Multumesc.


Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, 2 sarcini pierdute la 9-10 sapt

Mergi la inceput