INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Sper ca ati avut un Craciun linistit si frumos!

Dankutza eu ma simt putin cam prea bine si asta ma ingrijoreaza, noroc ca azi m-a incercat o greata vaga ca ma panicam de tot, tu de la cate saptamani ai inceput Clexane? Ma tot gandesc daca n-ar trebui sa fac si eu desi ambele doctorite plus geneticiana plus ginecologul au spus ca nu-i cazul ... in 7 merg sa mai fac ceva analize in directia asta , m-a chemat Avram.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fetelor,
Scriu la acest subiect pentru ca maine fac si eu prima inseminare. Am inceput cu stangul ca sa zic asa procedura pentru ca nu am gasit pregnyl si am facut ovitrelle pt declasare. Voi ce stiti sunt rezultate si cu acest ovitrelle? Si inca o intrebare o pauza de contact de 40 de ore este suficienta?
CRACIUN FERICIT!


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Buna Miha, stai linistita ca si Ovitrell-ul e f bun, iar pauza de 40 de ore e ok, cica 36 ore e durata ideala de la injectia de declansare la inseminare sau contact sexual, studiile sustin ca atunci sansa este cea mai mare de fecundare a ovulului.
Succes mult maine!

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ovitrell-ul este mai bun, parerea mea Oricum sunt persoane care l-au folosit numai pe asta.
40 de ore, sunt aproape 2 zile, deobicei 2 zile este minim pt inseminare. Dar cel mai important este nr de sperm. deci daca al tau nu are probleme, o sa fie ok. Daca nu o sa fie de ajuns, o sa-l mai puna sa dea inca o data o proba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Betty am inceput tarziu cu clexane. Am doar 2 luni de injectii. Fred ca am inceput prin sapt 25 sau 26. Daca atatia dr au spus fara clexane inseamna ca nu e nevoie. Mergi pe mana lor ca stiu ei ce spun. Nu e obligatoriu sa faci. EU trebuie sa fac.

Miha ovitrelle e chiar Mai bun. Are 6500 de unitati in loc de 5000 cat are pregnyl. Repausul sexual trebuie sa fie de 2 zile.

cu 33+ .... luna a 8-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Dankutza m-am mai linistit in cazul asta, credeam ca ai inceput din primele saptamani si tu, clar ca si mie o sa-mi faca analize dar eu in paranoia mea ma gandesc sa nu se intample ceva pana atunci. Nu rezist mai mult de o saptamana fara sa vad obiectiv ca-i bate inimioara, in ultima spatamana abia rezist sa treaca si ea, noroc ca nu-i deschisa clinica de sarbatori ca mai verificam cel putin odata. Abia astept sa miste sa stau mai linistita.

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

buna fete,
ms de lamuriri.Am ajuns acasa, sunt proaspat inseminata cu 40 mil de spermatozoizi mobili si s-a facut la fix 36 de ore de la injectia cu ovitrelle. Sper sa fie cu noroc.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Miha, un nr f mare de sperm, sa fie cu noroc!!! Cati foliculi aveai?
Te asteptam cu beta mare . Cand faci beta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabyv

Miha, un nr f mare de sperm, sa fie cu noroc!!! Cati foliculi aveai?
Te asteptam cu beta mare . Cand faci beta?

multumesc Gaby, Am avut 5 folucili pe OD(cel mai mare de 18.5) si 4 foluculi pe OS( cel mai mare de 19.3, dar au fost masurati cu vreo 42 de ore inainte de inseminare, nu a facut eco la inseminare sa vedem ce si cum.Endometru era de 8.6mm.
Beta trebuie sa o fac pe 10 ianuarie dar trece timpul asa de greu, mai ales ca sotul ma tine sechestrata in pat macar pana incept sv pe 7 ianuarie.


2 sarcini pierdute, la 7 si 9 saptamani
anticorpi antispermatici, tiroidita Hashimoto, Mutatia A1298C heterozigot
tratament pregatitor:aspenter, eutyrox, acid folic, mgB6,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honey_eyes27 spune:

Buna,

Ma alatur si eu grupul de aspirante la statutul de mamica.Pentru ca am ovare micropolichistice si nu am reusit niciodata sa raman insarcinata, am hotarat ca din primavara sa incercam FIV. Imi puteti da mai multe detalii legate de aceasta procedura? Am facut toate analizele, toate sunt ok si dr mi-a prescris desorelle (anticonceptionale) inainte de a incepe tratamentul. In ce consta tratamentul si cat dureaza?

Multumesc!
Un an nou plin de impliniri!

Mergi la inceput