INSEMINARE 95 - Felicitari MariaBcf, Alice12

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Dankutzule, un pic mai ai, abia astept sa-l vad pe flacau! V-ati hotarat la vreun nume?

Cumintica, bine ai venit, multa bafta sa ai! Sansele cica ar fi de 15% daca nu ma insel, dar la mine a prins inseminarea din prima la ambele sarcini. Asa ca nu te gandi ca nu sunt sanse. Si inca ceva: incearca vreo 6 IA pana sa ajungi la FIV (colegei mele i-a prins la a 5a)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Andra ne-am hotarat dupa luuuuuuuuuungi negocieri pentru numele Eric Alexandru.

Betty eu as merge pe mana lui Avram. Eu zic ca nu risti nimic. Ai doua sarcini duse la termen cu bine.

cu 32+ .... si am intrat in luna a 8-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

multumesc, andra! ah, nu, nu ma gandesc ca nu sunt sanse...incerc doar sa fiu realista si pregatita pt orice rezultat (pt unul pozitiv, crede-ma, sunt de mult pregatita).
sansele sunt mici: 10% in mod normal, injumatatit in cazul meu (conform doctorului)...dar exista ! acesta e planul propus de dl dr: 2 IA, apoi FIV..nu voi incerca mai mult de 2 IA, la mine exista presiunea endometriozei si daca avanseaza, scad si sansele fiv. deh, statistici...suna atat de rece, dar...trebuie sa fiu realista
minunat ca ai reusit din prima de 2 ori (din prezentare s-ar intelege ca ai un singur bebel, dar ti-am vazut semnatura)!

dankutza, alexandru este cel mai frumos nume ! mi-a placut dintotdeauna, insa stiu ca nu il voi folosi, chiar de voi avea candva un baietel...e luat de prea multe cunostinte din jurul meu si mi s-ar parea aiurea..

o saptamana frumoasa va doresc!


---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty200 spune:

Cumintzica mult succes si din partea mea!

Sa va spun ce-am vorbit cu dr. Avram, deocamdata doar cu ea am vb. azi dimineata la telefon, a vazut si emailul cu rezultatele analizelor si mi-a spus asa: PAI heterozigot n-are nici o relevanta, o are jumatate din populatie iar cealalta nu ridica riscuri si in mod normal nici aspenter nu trebuia sa iau dar daca am luat pana acum sa iau si in continuare, sa merg la ea in 7 ianuarie sa imi recolteze si sa-mi interpreteze pentru DDmeri si timpi de coagulare si daca sunt ok scoatem si aspenterul.

Eu mi-am facut programare si la cealalta doctorita, voi merge dimineata la 8 si va tin la curent cu ce-a spus si ea.

Va pup pe toate!

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Bety Doamne Ajuta. am fost si eu azi dimineata la recoltat sange: hemoleucograma , coagulograma , uree, creat, GOT, GPT, D-Dimeri, sideremie.

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Cumintica, multa bafta! Sa ne tii la curent! Fa cum ti-a zis medicul, stie el mai bine ce e de facut, asa este
Eu le-am facut, ca si Dankutza, cu Cezara Bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cumintzica12 spune:

andra, betty, multumesc
fetelor, am si eu o intrebare legat de pregatirea pt IA... la mine, consta in femara (pastile) si menopur (injectii)...dr mi-a spus ca majoritatea fetelor isi fac singure injectiile, sau le fac sotii...dar eu stiu ca nu le voi face singura (nu pot, ma inmoi cand vad ace, sange...), oricat de usor ar fi si oricate filmulete ar fi pe net sa-ti arate cum se face (nici la filmulete nu pot sa ma uit). asa ca ma voi duce cumintica la o clinica sa-mi fie facute (sunt ok atata timp cat nu ma uit ), dar de curiozitate, voi le-ati facut singurele (sunt singura fricoasa??)?

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaBcf spune:

Cumintica eu fac Clexane , adica mi le face sotul. Deci nu esti singura Fricoasa .

Sarcina oprita din evolutie noiembrie 2011- 5 saptamani, iulie 2012 - 6 saptamani.Mutatia PAI 1 - homozigot. Mutatia MTHFR C 677T- heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Eu mi-am facut singura si Gonal si Clexane. Te obisnuiesti pana la urma. La gonal nu ma durea deloc. Le faceam in burta, dar Clexane fac in picior si sunt cam dureroase. Ma doaer cand bag acul. Dar ce nu facem noi pt un bebe?

cu 32+ .... si am intrat in luna a 8-a

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Citat:
citat din mesajul lui cumintzica12

andra, betty, multumesc
fetelor, am si eu o intrebare legat de pregatirea pt IA... la mine, consta in femara (pastile) si menopur (injectii)...dr mi-a spus ca majoritatea fetelor isi fac singure injectiile, sau le fac sotii...dar eu stiu ca nu le voi face singura (nu pot, ma inmoi cand vad ace, sange...), oricat de usor ar fi si oricate filmulete ar fi pe net sa-ti arate cum se face (nici la filmulete nu pot sa ma uit). asa ca ma voi duce cumintica la o clinica sa-mi fie facute (sunt ok atata timp cat nu ma uit ), dar de curiozitate, voi le-ati facut singurele (sunt singura fricoasa??)?

---------------------------------------------
32 ani, nici o sarcina in 2 ani, endometrioza, laparoscopie in oct 2012 pt clipsarea unei trompe (hidrosalpinx)
dar in 2013 voi fi


La mine nu a fost cazul de injectii, nu stiu ce sa te sfatuiesc, dar poate sotul tau e mai puternic, ia intreaba-l :))

Mergi la inceput