Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Zizou, la mine scrie "Alimen.conventie Document: OPH00017758 Detaliu: Drepturi banesti". Eu am luat indemnizatia cu intrerupere o luna, fiindca am intrat din CIC1 in CIC2, si nu mi s-a recalculat, iau acelasi venit, cu ajustarea 85% (oarecum, ca plafonul oricum nu l-au majorat deci..)

Danett - depinde de buget, dar cred ca Palas e tinta sigura :) de la accesorii la haine. Eu am luat haine cadouri. Sau mai incearca la Takko sau Dovani pt barbati. Jucarii pt pici sunt faine in Lidl acum, vezi oferta curenta, sau in Carrefour/ Kaufland, iar in Metro iar sunt reduceri la jucarii. Pt electrocasnice online incearca emag. Altceva ce anume mai cauti? :)

Clara are muci, tuseste si in plus, are conjuctivita. Are usor si ochiul umflat mititica. De tuns, la un an. Are chelie la spate, cum se freaca pe patura cu capul :)) I se mai incalceste parul, dar am rezolvat fara forfecuta. Nu ma deranjeaza ca e inegal, o duc la coafor dupa 1 an dupa taierea motului :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

Ieri am iesit un pic, la Iasi a fost foarte frumos, in schimb acum sunt -13 grade si nu as iesi, dar am treaba la posta. Probabil daca ies pun husa si multe straturi de haine, paturi :)) si o scot doar pana la masina

Danett - mi-am amintit de alergia la LP, am impresia ca trebuie aruncat laptele daca e deschis mai mult de o luna, la NAN parca asa e, citeste ce scrie la Topfer, eu nu am desfacut cutia, nici nu stiu ce sa fac cu ea, sta degeaba in dulap. A luat-o sotul sa fie

Dana -la Lucas cand ai descoperit alergia si la ce e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Buna dimineata ,

Eu sunt intr-o mareee depresie , de dimineata bocesc si daca-mi zici bau plang . Ma dispera copilul asta cu petele lui si acum i-a iesit si in colturile gurii ca un herpes cred ca l-am fortat sa manance si nu ia placut . Nasol rau
Multumesc pt raspunsuri o sa incerc si ce m-ati sfatuit
Am primit si eu instiintarea cu venitul banilor , este cu 75 %
Acum doarme si incerc sa mai fac ceva prin casa .

Va

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Gabriela bine ai revenit.fleur banana nu i am dat ptr ca am tot vazut pe aici ca se da la multe luni.in rest m#259;r piersica,para ....m am vitaminizat eu cu ele ca imi p#259;rea rau sa le arunc.avocado tot timpul aveam impresia ca e fruct.dar acum ca ai īntrebat ?????
Dovleacu cum il faceti fiert?sau copt?eu tocmai am bagat unul la cuptor.
Si am pus la fiert supica por#539;ie dubla ca altfel nu imi ajunge pe 2zile cum ziceam
Ptr noi am pus sa fac o ciorba de burta.si m am gāndit la o salata beuf dar nu stiu daca ma apuc de ea ca e mult de lucru si suntem cam maraiti.
Ne luptam cu ni#537;te mucisori galben-verzi si urati.i am aspirat cat s a putut si i am pus pivalone ca era tot infundat.si vroiam sa va intreb voi sup cu paracetamol le folosi#539;i si la raceala sau doar in caz de febra ?eu ibam pus 2pe zi ca am avut impresia ca il durea gātul.oare are efect la fel ca siropurile?
Stiti vreo reteta buna de fursecuri?am luat forme de craciun si vreau sa fac cu rafi si sa iau si ceva bombonele sa le orneze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Hai ma laurita?si tu cu depresiile?ce se īntāmpla acolo la voi?probabil e prea frig si nu iesiti asa des afara ca inainte?eu doamne multam de cand am venit aici nu am mai avut.si cred ca din cauza ca nu am timp ca inainte sa ma gandesc la toate prostiile.
Cred ca nu e usor sa il vezi cu bubite si mai ales ca nu sti de la ce sunt.dar stai linistita ca toate trec.pupici si nu mai plange

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nycosia spune:

ali pt durere in gat fara febra mi-a dat pediatra 2.5 mlnurofen/zi si pivalone atat

mmmm fursecuri

si eu am primit indemnizatia cu 75% si fara extras deocamdata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Buna,

Sunt ca si lovita de tren, am dormit f putin pt ca nu mi-a priit ce am mancat aseara, am vomitat pe la 5 dimineata. M-am trezit si cu frisoane. Nu stiu ce am. Noroc ca e mama aici, si sotul in concediu, stau mai departe de bebe.

Laura, si celelalte fete cu depresii, aveti grija de voi. Bubitele, sper sa treaca repede si sa afli de la ce.

Balanta, sanatate pt bebei, ma bucur ca merge bine kineto pt Eric.

Ada, off, parca ti-a mai facut asa barbatul intr-un mall, mai demult. Neplacut. E si el semn de foc? Leu, sau berbec ca tine, ori sagetator? M-am gandit la asta, desi stiu ca nu te incalzeste cu nimic.

Roxy, distractie placuta si sper sa stai fara griji pt Antonica, mie mi-a fost cam greu asta.

@All: fac poze din carte, e mai simplu dar mai am. Ma simt ca la facultate :).

Edit: Ali, paracetamol i-am pus doar cand a ajuns la 38.2, la sfatul pediatrei. Apropo, tu poti acolo suna medicul pt intrebari de genul asta? Limba o cunosti? (Mi-a scapat detaliul asta, presupun ca da, dar am intrebat)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare fetele si de la noi.Eu sunt la birou. Tocmai mi-a adus o clienta o farfurie de prajituri si am devoarat-o. Multumesc VERA de aprecieri.
ROXY, vorba fetelor, preia tu comanda lor, in seara asta. Noi maine avem petrecerea.
ANA, asa-i barbatu-meu, face crize infantile pe moment si-i lui ii trece imediat, dar, eu raman cu nervii in pioneze.M-ai ntrebat de zodie, este rac,
ALI, i-auzi la tine ciorba de burta, ce bine suna.
Cadouri maine pentru rude.Va pup si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

Danett - depinde de buget, dar cred ca Palas e tinta sigura :) de la accesorii la haine. Eu am luat haine cadouri. Sau mai incearca la Takko sau Dovani pt barbati. Jucarii pt pici sunt faine in Lidl acum, vezi oferta curenta, sau in Carrefour/ Kaufland, iar in Metro iar sunt reduceri la jucarii. Pt electrocasnice online incearca emag. Altceva ce anume mai cauti? :)


In primu rand caut idei. La capitolul asta stau prost .
Sa fie si interesante, dar si ieftine.

Legat de lapte praf, punga abia o incepusem (sunt 2 pungi intr-o cutie), deci e exclus sa fi expirat.
E adevarat, scrie ca trebuie folosit in max 14 zile de la deschidere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_1403 spune:

Buna fetelor.
Numa ce am terminat de alaptat, schimb micuta ca mi-a facut un cadou si apoi ma duc sa beau o cafea ca nu am reusit astazi.
Eu am scos fata afara astazi, cei drept doar vreo zece minute si la noi sunt exact -10 gr. Am scos-o si ieri si la fel era de frig si nu a avut nimic doar dimineata ceva mucusori care au disparut ca prin minune.
Fata mea de vreo 3 zile face caca de cate 3-4 ori pe zi destul de moale si cam verde. Oare de la ce sa fie? E alaptata exclusiv si nu stiu de la ce ar putea fi.Am mancat acu vreo 3 zile ceva mazare da ea nu a parut deranjata. Starea generala e buna adica fara febra, varsaturi, sau plangacioasa.
Chay multumim pentru scanari.
o zi buna

Mergi la inceput