Piersicute de iulie august (15)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Mda
Am uitat de dim sa pun linkul
http://ink4thought.com/2012/04/11/gloriosul-sentiment-al-maternitatii-3/

Ioana am scris "de coma" nu in
Si am ras copios de globul pamantesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Michele, merci de informatie. La mine scrie Alimentare conventie, oph 0000001 plata salarii. Deci nu cred sa fie indemnizatia.

Ile, am ras de ma doare burta.

Laura, si mie imi mai apar pete de la apa. Cand stateam la bloc din cauza clorului ( uneori pun cam mult clor ), iar de cand stau la casa de la apa dura. Am rezolvat-o cu un dedurizator. Pentru Andrei, ai putea sa cumperi apa plata si sa o amesteci cu cea de la robinet o perioada. Zizinul de exemplu e la bidon de 10l si nu e scump.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

nycosia noi avem probleme cu un ochisor, ii curge si dimineata se lipeste
i-am facut masaj, i-am facut cultura de secretie, care a iesit ok

am vb cu 2 medici: unul a zis ca face desfundarea de canal lacrimal sub anestezie, altul ca face fara anestezie, din cate am inteles in multe cazuri este nevoie sa se repete procedura pana se desfunda de tot.

inca nu am facut nimic, decat masaj si picaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dannett spune:

Bea, poate micutza ta face kk asa des din cauza medicatiei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fetelor.
Ma inscriu si eu in clubul celor deprimate frumos, dar greu cu doi copii mici, nu am nicio o clipa de liniste doar niste momente furate...
In plus de la taierea motului de sambata trecuta, cu exceptia lui Silviu suntem toti raciti, tusim la greu, parca e corul magarusilor la noi in casa. Ieri mi s- a spart o teava la baie si azi instalatorul mi-a spart faianta, a constatat ca nu avea ce ii trebuia la el, a plecat si a zis ca vine maine va dati seama ce e la mine in baie.si fiindca nu era de ajuns azi am mers la dentist ca m#259; durea o masea, dupa radiografie a constatat ca s-au deteriorat de la sarcina si am infectie la toate cele 6 maselute de jos mie groaza de cat timp si bani o sa imi ia sa le repar

In alta ordine de ideii - Carmen felicitari pentru nepotel. Patrick mananca super bine.

Gabriela ma bucur ca mai înt#259;riri si ne dai vesti.

Lorena cum mai e Oana?

Balanta sper ca sunt bine baietii, am vazut poza lor pe cover, sunt superbi!

Roxy sper ca te distreze bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ZIZOU spune:

Nu am somn la ora asta. Am racit si ma doare in gat de nu mai pot. Sper sa nu ia si pitica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Neata ,

Las 1 mil de cafele ca de jumate am nevoie eu . A supt din nou toata noaptea si de 3 ori intr-o ora . Daca nu-i dau urlas cat il tine gura , nu vrea suzeta , nu vrea biberon , nu vrea leganat , mangaiat , nu vrea nimic decat tzatza . L-am mai lasat sa si planga dar va imaginati in miez de noapte cum se aude si sotul la 5 a plecat la munca , imi spunea ca tremura de oboseala si eu il lasam pe Andrei sa mai si concerteze

Deci sunt

Revin ...

Mami de Andrei ( 3 Iulie 2012)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,iar am pierdut un mesaj

Laura multumesc de cafea,cum se simte Andreiutu astazi?

Muraturica,ma regasesc perfect in descrierea ta.nu stiu cum sa ies din butoi..s-a si a cumulat oboseala si lipsa timpului..n-am sanse sa ma aranjez putin,m-as duce la solar sa ma bronzez nitel dar n-am cum..jale

Carmen,sarcina usoara cumnatei!ai gasit bona?

Ile,multumim pentru link,am ras cu lacrimi

Beatrice,cred ca este de la ceea ce-ai mancat tu

Ana,Maria,sanatate multa!

zi frumu sa aveti!
mai revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

offf Laura- iti trebuie nervi de otel si un munte de rabdare. eu imi fac procese de constiinta ca sunt rea cu copilul cand se mataie putin...

eu crred ca am constipat-o de tot.de o aproape 2 saptamani am inceput cu LAPTE AR,FIER, si DIVERSIFICARE. zand ca ii place piureul i-am dat din



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

se blocheaza calculatorul
deci: vazand ca ii place pireul i-am dat din ce in ce mai mult ,pana am ajuns la o masa completa de legume....dar de ieri a inceput sa pape mai putin lapte-este prea plina- face caca cat 2 smochine pe zi-comparativ cu cat mananca....s-au adunat toate: AR,FIER PIUREoffff

de azi o aiu mai usor- o bag pe bonnisan, ceai musetel si o sa-i fac piureul mai lichid.

sotul m-a facut albie de porci-ca o imbuibez cu mancare...

pupici.

Mergi la inceput