Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Dora, la ce doctor ai fost la Sibiu? Si eu am aceeasi problema, nu au gasit o cauza a infertilitatii. FIV-ul este ultima noastra speranta. O intrebare indiscreta: ce varsta ai? (doar daca nu te deranjeaza)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Multumesc, Carla! Nu mai conteaza cati sunt, sanatosi sa fie! Ti-am urmarit povestea si iti tin pumnii la ET pe miercuri si gandeste pozitiv. Trebuie sa fie bine! Dumnezeu ne va ajuta la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

your_dora,felicitari!Sarcina usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Multumesc mult lorelei78! Multa sanatate piticei tale si crestere frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Clausimo, noi am fost la dr Ispasoiu de la inceput. Am 27 de ani. Multa bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Nici noi nu am gasit cauza infertilitatii si sper sa reusim din prima fertilizare :)
Astazi aveam 6 embrioni de calitate foarte buna si ramane pe miercuri transferul.
Fetelor, voi ati pus progesteronul in dimineata dinaintea transferului?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

carla felicitari
eu l-am pus, aveam lutinus in schema
stiu ca dr. I mi-a zis ca l-a sters inainte de ET dar a zis sa-mi pun altul inainte de a ma ridica din pat pt a pleca acasa si sa mai iau doua, ca si cand cel de dimineata nu ar fi fost pus. nu mi-a zis ca nu ar fi trebuit sa-l pun
tin minte ca atunci cand m-au programat la et mi-au reamintit sa iau lutinus

marie fii optimista
eu am avut simptome de ciclu pana in luna a doua de sarcina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Multumesc Crismoni, o sa-l pun si eu. Tu cum esti? Tot in pat?


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Mie mi-au spus sa nu pun Lutinus in dimineata ET pt ca oricum il indeparteaza ei de acolo. Am pus imediat dupa ET si inca 2 in ziua respectiva. Multa bafta si sa fie cu lipici miercuri carla_cluj!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Your_Dora feicitari!
Am facut si eu beta azi ca nu mai puteam astepta pana joi
Beta z7 50,6
Problema e ca nu ma lasa durerile de burta deloc,sunt destul de puternice si am avut si o mica sangerare..off sper sa fie bine
Carla tinem pumnii sa fie lipicios puii!
fetele

Mergi la inceput