Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Va multumesc mult de tot fetelor, sustinerea voastra conteaza foarte mult!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Carla, felicit#259;ri! Este foarte important sa gāndesti pozitiv pana faci testul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:


Asa este, ai mare dreptate! Nici nu avem idee cate femei sunt in situatia noastra, femei care isi doresc foarte mult un copil, dar au o situatie financiara precara... "Bine" ca statul aloca fonduri pentru proiecte neinsemnate...
Te cred, si eu am cheltuit o groaza de bani pe analize, controale, IA... Nu doresc sa ma lamentez, insa este rusinos ce se intampla in tara asta.
Sper din tot sufletul ca totul se decurga bine si FIV-ul sa fie unul reusit. Din pacate nu imi permit si FIV 2.
Eu sunt o fire optimista, sunt sigura ca o sa reusim!

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_tutuianu

clausimo , asteptam cu toate deciziile mai marilor nostri . dar la tv au spus ca nu sunt bani si pentru anul viitor pt subventionare fiv . pacat sunt tari in care sunt chiar 6 proceduri gratuite . eu una m-am saturat sa tot dau bani pe teste pentru ca nu este vina mea ca avem amandoi aceasta problema de sanatate . cu ce este diferita o hepatita sau o uretrita ? am luat 2 exemple aleatorii . si pentru noi testele ar trebui sa fie gratuite , ca este o boala si nu noi ne-am ales ca o avem .

dar , dupa cum obisnuiesc sa spun , viata nu e dreapta .

va pup si va astept numai cu vesti bune

"niciodata nu e prea tarziu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Eu nu prea mai am sperante,am toate semnele ce prevestesc cm,ma doare burta destul de tare...ufff,cate sperante imi pusesem
Carla iti trimit ganduri bune,trebuie sa reusesti,bebei lipiciosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Marie, sa nu te aud cu pesimism! Semnele prevestitoare menstruatiei sunt la fel cu cele de sarcina. Pana nu vine menstruatia trebuie sa fii optimista!

Eu am primit astazi de la Sibiu vesti foarte bune: toti cei 7 embrioni s-au divizat si sunt de calitate buna, asa ca o sa mergem pe transfer de Z5, adica pe miercuri.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Marie nu fi pesimista, la fel poate fi o sarcina si NU TE STRESA


carla ma bucur pentru tine, ai vazut ca sunt putini dar buni si puternici, lipici maxim la bebei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

exact cum spuneam . fiti tari ca se pregateste ceva cu ochi pentru voi .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns your_dora spune:

Buna fetelor,
Am activat putin pe la acest forum si va scriu acest mesaj ca sa va aduc o raza de speranta tuturor. Dupa un FIV nereusit in Ungaria la Budapesta, ne-am indreptat si noi, fara prea multe sperante, spre Polisano Sibiu. La noi nu s-a gasit o cauza a infertilitatii si am stiut ca avem sanse mai reduse de reusita de la inceput. De la prima intalnire si pana acum totul a decurs exemplar, tratamentul(cu 250 apoi 275 UI de Puregon) a mers ca la carte, am obtinut 10 ovocite la punctie dintre care 7 s-au fertilizat cu ICSI. In z3 aveam 4 embrioni de calitate si 3 mai lenti cum ne-a spus dna embriolog Raica. In ziua ET insa am avut o surpriza placuta si s-au mai dezvoltat inca 2. Am transferat 2 blastocisti si 4 i-am congelat. Azi, pentru prima data in viata mea am vazut un beta pozitiv, cu o valoare de 134.7 mUi/ml, la 9 zile de la ET. La Sibiu au o echipa super si va doresc tuturor celor in focuri si celor in asteptare sa vi se implineasca cea mai fierbinte dorinta. Ne rugam lui Dumnezeu sa fie totul bine pana la capat si peste 9 luni sa ne strangem puiutul/puiutii sanatosi in brate. Va doresc tuturor bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Dora, felicitari! Sa dea Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sa aduci pe lume un bb sanatos.
Carla, ma bucur pentru tine, sa fie intr-un ceas bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Your_dora, felicitari!! La asa valoare in Z9 s-ar putea sa fie gemeni :)


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput