Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Multumesc pentru informatii si pentru sustinere. Sunteti foarte dragute Sper din toata inima sa venim toate cu vesti bune
Aveti idee daca se face FIV prin subprogram si anul viitor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clausimo9 spune:

Carla si marie -asteptam vesti bune de la voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Am avut astazi punctia si vreau sa va spun ca sunt extrem de multumita de cum au decurs lucrurile: toata lumea a fost draguta, conditii foarte bune, nu am simtit nimic si m-am trezit direct in salon. Am 11 ovocite recoltate si din cauza ca proba sotului a fost buna, o sa le lase pe toate sa se fertilizeze clasic. Maine o sa ma sune sa-mi spuna cati embrioni avem.
Bia, e o situatia grea pentru o familie situatia in care sunteti voi. Dar sotul probabil nu avea nici o sansa sa aiba un copil biologic, si daca iubeste copiii si isi doreste, mai ales ca era deacord si cu adoptia, eu zic ca o sa fie super fericit cu copiii pe care o sa-i aveti. Multa bafta sa aveti test pozitiv!!


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

clausimo , asteptam cu toate deciziile mai marilor nostri . dar la tv au spus ca nu sunt bani si pentru anul viitor pt subventionare fiv . pacat sunt tari in care sunt chiar 6 proceduri gratuite . eu una m-am saturat sa tot dau bani pe teste pentru ca nu este vina mea ca avem amandoi aceasta problema de sanatate . cu ce este diferita o hepatita sau o uretrita ? am luat 2 exemple aleatorii . si pentru noi testele ar trebui sa fie gratuite , ca este o boala si nu noi ne-am ales ca o avem .

dar , dupa cum obisnuiesc sa spun , viata nu e dreapta .

va pup si va astept numai cu vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

bravo carla,tin pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Va multumesc tuturor pentru sustinere, oarecum sunt resemnata cu situatia asta

gabriela_tutuianu daca in 2007 ati gasit ceva inseamna ca s-a produs, ca de ce s-a ajuns la azoo habar nu am, dar spermograma de 2010 a fost cu centrifugare? unde ati facut-o?

carla felicitari si la embrionasi lipiciosi!

Intradevar ar trebui sustinuta financiar aceasta problema nationala, si cei care nu pot avea un copil pe cale naturala nu sunt ajutati deloc. Daca nu ai bani nu ai prea multe sanse, de exemplu pe mine doar stimularea pentru acest FIV a costa 5600lei + drumuri la sibiu + procedura, sa nu credeti ca ma plang dar daca nu ai bani nu ai nici macar speranta

Va pe toate si Dumnezeu ne va ajuta pe fiecare mai devreme sau mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Vestile de la Sibiu nu sunt asa de bune pe cat ma asteptam: din 11 ovocite s-au fertiliat doar 7. Maine o sa fi anuntata cum au evoluat si ce fel de transfer va fi: de ziua 3 sau de ziua 5. Ma gandesc ca o sa fie de Z3, ca nu o sa reziste toti pana maine :(


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

carla , fruntea sus . ai reusit sa ai 7 . nu aveai oricum nevoie de toti .

te pup si stiu ca esti puternica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Felicitari,Carla!Eu zic ca e productie foarte buna.Sa stii ca atunci cand sunt prea multe ovocite din care rezulta multi embrioni e un semn de hiperstimulare si nu e ok deloc.Eu zic ca esti pe drumul cel bun,ai exact cati embrioni trebuie.Eu am reusit cu embrioni de ziua a 3-a si nu am reusit cu cei de ziua a 5-a,ramai increzatoare!

FIV 1,FET 1,FET 2 nereusite Polisano Sibiu,FIV 2 reusit Acibadem Istanbul
mami fericita de Clara Sofia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Felicitari carla!!! Trebuie sa fii optimista, gandeste ca pana de rev ai 2 liniute, e f bine

Mergi la inceput