Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna dimineata fetelor!
ms de raspuns crismoni. inseamna ca erau deschise doar cateva sectii, nu si maternitatea. eu nu am fost decat la parter unde era cabinetul dr.
despre fonduri am vazut ca nu au rezolvat inca nimic. au facut cei de la Realitatea TV impreuna cu fetele de la Infertilitate si dr Albu un reportaj, iar cei de la minister au spus ca nu s-au impartit fondurile inca si ca nu pot sa spuna daca sunt bani si pt subprogram. sunt inca in asteptare.
mie mi-a venit cm, am sunat la clinica si dl Dr vrea sa merg cand mi se termina cm sa vada cum sunt ovarele dupa diphereline, apoi stabilim daca incepem stimularea si facem FIV. oricum mi se parea totul prea din scurt . e cineva care a mai facut asa?
O zii frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Buna fetelor!
Bafta multa va doresc!
Maternitatea Polisano s-a deschis pe 08.03, s-a si nascut primul bebe, un baietel:)

Care sunte#539;i la dr chicea, dup#259; cat timp se face prg? Mai avem 6 embrioni si ar fi cazul sa-i facem un fratior sau o surioara lui Alex :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Buna seara tuturo si sa avem toate bebelusii pe care ni dorim.

Eu sunt dupa o IA nereusita si vreau sa fac FIV la Polisano dar nu in Sibiu, in Bucuresti.
Stiti ceva despre medicii din Polisano Bucuresti?
Protocolul de inhibare e obligatoriu?

Va multumesc anticipat pentru raspunsuri.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Alecori , eu sunt la dr ispasoiu si nu te pot ajuta. dar poate intra alte fete.
Michelle, uite aici poti citi ceva de Polisano Bucuresti.

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174270&whichpage=1

si pt mine ar fii mult mai simplu sa merg aici, dar am preferat sa merg la dr I pt ca am tot citit de reusitele si rabdarea lui de a discuta cu pacientele. si la prima consultatie mie mi-a lasat o impresie buna.
Succes fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Multumesc frumos Ancuta

Eu am fost la dr Ispasoiu dar atunci cand a avut consultatii in Bucuresti. Deci cu dumnealui am avut consultatia initiala.

A ramas sa vin in ziua 1-3 a CM pentru a ma pregati de IA. Dar m-am hotarat sa fac FIV.

Daca vreau sa fac cu dr Isapasoiu oare este de ajuns sa ma duc in Sibiu doar pentru punctie si transfer si monitarizarile sa le fac in Bucuresti?
Are cineva experianta aceasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Michelle , mie mi-a spus dr ca o sa incerce sa ma cheme cat poate de putin in tot timpul asta. am vazut ca unele fete au facut eco la ele in oras si le trimiteau pe mail, apoi mergeau la Sibiu doar pt punctie si transfer.
eu o sa merg sapt viitoare si intreb mai multe. te anunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Iti tin pumnii Ancuta!
Sa incepi cu dreptul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Buna dimineata. Nu am somn :)

Spuneti-mi va rog toate ati facut Diphereline inainte de stimulare?

Multumesc pentru raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Si in ce zi a CM ati facut Diphereline?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Dragelor, care este metoda prin care comunicati cu dr Ispasoiu?



PAI-1 4G/4G-homozigot, MTHFR A1298C-heterozigot

Mergi la inceput