Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

buna :) Dr Ispasoiu raspunde la e-mailuri, chiar prompt; dar daca totusi e ceva ff urgent , poti suna pe fix, vb cu asistenta care transmite mai departe dr intrebarea/ problema ta si te resuna pt a-ti da raspunsul
deci, din punctul acesta de vedere e chiar ok

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna dimineata!
multumesc Michelle.
Eu am facut Diphereline in z 21.
iar cu dr I vb pe mail (fertilitate@polisano.ro)sau daca e ceva urgent suni direct la clinica.
azi sun si eu sa vad cand merg. dupa diphereline m-a tinut cm 7 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

inhibarea este obligatorie inainte de stimulare, dar am inteles ca se poate face nu doar cu dipherelline, ci si cu anticonceptionale....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancuta_n spune:

Buna josephinedxc.
am raspuns in acelasi timp. tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Va multumesc foarte mult.

O zi frumoasa!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

salut Ancuta,
ce sa fac, multumesc de intrebare :) sunt cam necajita, avem dosarul aprobat inca din noiembrie 2012 (vrem prin Subprogram), dar nu sunt inca alocati banii, iar Nicolaescu zicea ca pe 1 aprilie (asa ca o gluma proasta) vom afla daca vor fi bani pt asa ceva....sa treaca odata timpul, dar macar sa stim o treaba, sa nu mai stam incurcati :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

in rest, ma gandesc sa fac analiza Inhibina B (in z3) si FSH, sa vedem ce si cum...
AMH-ul l-am facut si am avut 5,40 , ok sper eu - cu valori spre SOP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Am reusit sa vorbesc cu dr Ispasoiu.

O sa iau 18 zile Dessorelle, astept sa vina menstruatia si apoi incep stimularea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josephinedxc spune:

Buna Michelle
iti doresc multa bafta! deci inhibarea o vei face cu un anticonceptional, ( Dessorelle).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle_S spune:

Doamne ajuta tuturor!

Sper sa fiu graviduta in mai. De cand am pierdut sarcina nu imi revin din depresie .Doar o sarcina m-ar face sa ies din starea aceasta.

De aceea m-am hotarat pentru FIV. Dr Isasoiu imi recomanda inca o IA, teoretic suntem bine amandoi, doar ca eu sunt o mutanta.

Mergi la inceput