Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Important e sa luptam pentru visul nostru si sa nu ne lasam infrante de nereusite. Fiecareia ne va veni randul sa ne stangem puiul in brate, sunt convinsa de asta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

buna seara fetelor.

sunt o aspiranta mai veche care acum un an (dupa 3 ani de incercari nereusite si investigatii) a trecut printr-o inseminare artificiala.. nereusita, evident.. obosita si terminata psihic am decis atunci sa iau o pauza de un an de la proiectul bebe.. mi-am revenit usor-usor, intre timp m-am angajat si acest lucru m-a ajutat enorm.. impreuna cu sotul am decis sa ne ridicam si sa mergem mai departe. vrem o noua echipa de medici cu care sa facem primul FIV.. initial ne tenta Promed, dar am auzti foarte multe lucruri bune despre polisano sibiu si acum trag tot mai mult catre aceasta clinica.. de asemenea stiu ca dr. Ispasoiu are multe reusite si mi-as dori sa stiu cateva lucruri despre dumnealui.. si nu numai. va pup dulce si bine v-am gasit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

mult succes ingerash . si eu am ales intre polisano si promed . insa am ales promed deoarece este mai aproape de mine ( au clinica la noi in oras ) si multe dintre teste si consultatii le-am facut aici . la bucuresti inca nu am ajuns . acolo voi merge strict pentru punctie , transfer .

acum chiar au un program de subventionare pentru 5 cupluri / luna la cca 5000 ron fiv . conditiile sunt afisate pe site si noi ne incadram . merita sa te uiti .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Buna fetele

revin si eu cu vesti, am fost si am luat 2 "piguini" acasa, acum sa vedem cat de lipiciosi vor fi.

Incerc sa nu ma gandesc prea mult si greu vor trece 10 zile, cum o vrea D-zeu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

felicitari bia si sa fie lipiciosi tare . amandoi .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

gabriela pentru mine si promedul este departe.. eu sunt din constanta.. fac 250 km pana la bucuresti si aproape 400 km pana la sibiu.. inca nu ne-am decis unde vom face dar tind mai mult spre polisano, catre dr Ispasoiu..

bia asteptam vesti dungate ca sa dansam dansul pinguinului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Multumesc fetolor pentru sustinere, sa dea D-zeu sa fie bine pentru toate

ingerarah
eu ti-l recomand cu toata caldura pe Dr Ispasoiu, in primul rand ca om, e mereu relaxat, nu te strezeaza prin prezenta lui, iti explica cu rabdare si calm orice nelamurire ai, iti prezinta toate optiunile, si eu fac 320 km pana la Sibiu, dar merita. Inca nu am reusit sa-mi indeplinesc visul dar sunt convinsa ca acesta se va realiza, daca nu acum la urmatorul transfer, sau la urmatorul, acum sunt la stadiul la care doar voia lui D-zeu conteaza, noi am facut tot ce e omeneste posibil.... Eu zic ca merita drumul atat el cat si echipa centrului de fertilitate. Decizia e a ta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dellya86 spune:

Buna ingerash, si eu sunt tot din Cta. am vazut ca ai facut inseminarea cu dr. albu, nu ai fost multumita? eu am facut un fiv la euromaterna cu ron el, nereusit, sincer, nu am ce sa le reprosez, inafara de preturile foarte mari, si ma gandeam la dr. albu. Sibiul mi se pare asa departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

dellya nu mai ai embrio congelati ?

eu am fost pacienta d-lui albu si nu mai merg la dansul . este foarte ocupat , tot timpul pe fuga , intotdeauna a intarziat la programare si fiecare vizita era foarte scurta . ultima vizita - decisiva - a durat 20 de secunde . reusisem sa termin dosarul cu toate testele pe care mi le daduse si primul rezultat era spermograma . s-a uitat peste si a spus : neaparat mergem la d-ul doctor mihalca pentru o evaluare si incercam sa ne vedem saptamana viitoare . la revedere . medic bun , dar super aglomerat cu programari .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

bia multumesc pentru informatii.. o intrebare: cu ce embriolog ati colaborat? ce embrilog este mai bun? nu stiu foarte multe despre echipa sunt la stadiul de documentare..

dellya eu de ron el nu am auzit lucruri tocmai ok.. iar lutzestii te cam jecmanesc de banuti.. albu este foarte ocupat.. nu mai face fata.. eu am mari probleme cu ovulatia.. practic nu se produce.. am ajuns la pregnyl dar inainte de inseminare nu mi-a facut eco pentru a verifica daca s-au spart sau nu foliculii.. as fi facut-o asumandu-mi orice risc si stiu ca sunt medici care fac eco inainte de inseminare.. e singurul meu regret.. in rest a fost mereu pe fuga exact cum spune gabriela.. nu-i contest profesionalismul dar cred ca este depasit.. nu am bani sa arunc aiurea sincer.. prefer sa merg undeva unde ma simt sigura si une simt ca merg cu tot sufletul si toata increderea

Mergi la inceput