Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cata25radu spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

Buna fetele
Din pacate sarcina mea s-a oprit din evolutie pe la 6 sapt
Incercam sa ne remontam si sa mergem inainte dar sincer nu mai imi vine sa fac nimic,oricum acum astept sa se termine,sa se elimine
Am avut un Craciun de vis asa cum n-a mai fost,plin de sperante si vise frumoase dar ne-am intors la durerile noastre
Va pup si va urez mult noroc,cred ca noua asta ne lipseste

5+


Off Maria imi pare nespus de rau. Te inteleg perfect prin ce treci, dar nu iti pierde speranta. VOM INVINGE! Cu Doamne Doamne inainte si o sa fie bine! Suntem alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelasibiu spune:

pentru AndrewD: Salut! Din pacate nu te pot ajuta concret deoarece nu am avut nevoie de interventiile de care pomenesti, am avut o operatie laparoscopica prin 2011 care a costat cu tot cu spitalizare de cateva zile 1400 lei.
Cel mai bine cred ca ar fi sa discutati direct cu dr. Ispasoiu procedurile si costurile aferente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelasibiu spune:

Marie imi pare nespus de rau pentru cele inamplate ... orice cuvant este de prisos insa cred ca doar Cel de sus va poate ajuta sa mergeti mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

AndrewD,bine ai venit! Eu am facut 2 laparoscopii la Sibiu,una in 2010 si a costat 1250 ron si alta in 2011 si a costat 1400 sau 1500 ron,nu mai retin exact.Oricum preturile se tot modifica.In urma celei de a doua laparoscopii mi s-au extirpat ambele trompe,insa din greseala doctorului I,au fost inlaturate doar partial trompele,hidrosalpinxul refacandu-se.Erori medicale se intampla oriunde,nu doar la Giulesti,caci din pacate asta e sistemul sanitar la noi,indiferent ca apelezi la privat.Iti doresc mult succes si un bebe cat mai curand!
marie_83,imi pare rau...Multa putere iti doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismoni spune:

marie imi pare sincer rau. iti doresc sa-ti vezi cat mai repede visul implinit si sa ne bucuram alaturi de tine de viitorul succes. sfaturile sunt de prisos, dar gandurile noastre sunt cu tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Buna fetele

marie imi pare atat de rau, m-am bucurat atat de tare cand am vazut ca ai reusit si acum.... sper sa va puneti pe picioare cat mai repede

AndrewD eu am facut in octombrie 2012 histeroscopie operatorie ca aveam 2 polipi endometriali si am platit 1100 lei cu internare de 1 zi


Am fost luni la ecografia dinante de FET si endometrul era de 8mm si sambata facem tranferul, acum cum o vrea D-zeu. Dr. I era multumit de cum arata, dar mi-a precizat ca am undeva la 30% sanse si ca sunt in topul PCOS pe care le-a tratat, asa ca daca nu se prinde nici unu sper sa nu cad prea rau in groapa cu depresie ca oarecum sunt constienta de sansele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Bia iti tin pumnii sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

marie imi pare tare rau . asteptam alte vesti , dar ...

sper sa te aduni repede si sa nu renunti la visul tau .

bia cum te-au diagnosticat cu PCOS ? eu am tot banuit ca este , dar din 3 endocrinologi de-a lungul timpului , doar unul a spus ca este si ceilalti 2 i-am consultat pt a doua parere si ei spun ca nu , iar ginecologii spun ca nu am ovare cu aspect specific de PCOS . ultimul ginecolog insa , m-a trimis la un anume endocrinolog care sa-mi dea deja tratament preventiv inainte de fiv .

acum nu stiu cum sa o iau . de bine ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Gabriela pana am ajuns la Dr I nimeni nu mi-a zis ca as avea PCOS, endocrinologul a zis ca nu am, in schimb dr I zice ca se vede aspectul de ovare miclopolichistice, de la inceput mi-a zis ca voi reactiona greu la tratament pentru FIV si de aia a fost nevoie de 4 stimulari pentru a obtine un rezultat, intradevar o hiperstimulare severa dar si 21 de embrioni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

la mine este simplu , am niste ovare clare precum luna . nu am nici un folicul . dar raspund imediat la stimulari usoare cu clomid . chiar hiperstimulare .

acum vom vedea .

Mergi la inceput