Fiv la Sibiu (41)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

fetelor , nu disperati . in final veti face alegerile cele mai bune si veti avea bebeii vostri acasa .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Ingerash pe embrioloaga o cheama Iulia Raica, nu stiu daca au alta, pe mine tot ea m-a sunat dupa Fiv si pe spermograme tot ea apare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingerash_Mic spune:

bia multumesc mult pentru raspuns.. am vazut pe site ca au mai multe.. de-aia am intrebat.. te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

buna seara sunt o sibianca care isi doreste cu ardoare sai faca un fratior copilului ei as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva pareri am facut punctia luni si am hiperstimulare nu stiu cit de severa risc sa nu mi se faca embriotransferul?????????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

pentru asta trebuie sa discuti cu medicul tau . numai el stie cat esti de hiperstimulata . dar daca este prea mare , se poate sa nu se faca stimularea .

sa fie cu succes si sa auzim de un beta cat casa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Candy, imi pare rau de hiperstimularea facuta. sper ca esti mai bine. Embriotransferul e posibil sa nu se faca daca hiperstimularea e severa, deoarece o eventuala sarcina agraveaza sindromul de hiperstimulare. Dar cred ca medicul a decis deja, daca luni ai avut punctia... bafta ! oricum daca nu faci embriotransferul luna asta se face lunile urmatoare, cand organismul e refacut. nu e o mare problema. refacere grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Bia ai vesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bia1984 spune:

Buna fetele


am vesti
primul beta z9 29, si beta z11 55, deci se pare ca macar un pinguin a supravietuit
intradevar ma asteptam la valori mai mari dar d-nu dr zice ca sunt bune tinand cont ca au fost embrioni congelati
mie frica sa ma bucur, nu-mi vine sa cred ca mi se intampla mie, eram sigura ca va iesi negativ pentru ca n-am prea avut simptome, inafara de o durere de spate si de ovare in ziua 8 nimic, nici sani sensibili, nici pete maronii, nimic, in 11 feb merg la ecografie, acum cum o vrea D-zeu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

fetelor va multumesc de sustinere...intradevar hiperstimularea asta ma chinue la un moment dat azi medicul vroia sa aminam embriotransferul pe luna viitoare si mia zis ca un procent de 70%ar fi probabil sa nu ma hiper in cazul in care apare sarcina si 30% nu deci azi cind am plecat de la clinica am ramas ca miine vom face transferul unui singur embrion, 5 iau si congelat deja nu stiu ce va fi sincer mie frica dar vreau sa incerc imi doresc f mult si nu prea am incredere in fivul cu congelati am traito pe pielea mea cind din 4 nu a rezistat niciunul decongelari..........totusi as putea pati ceva grav daca se agraveaza hiperstimularea sau cit de grav ar fi ca e clar ca daca se va prinde sunt dispusa sa indur..........

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CANDY1902 spune:

deci 70% pentru nu stimulare dupa eventuala sarcina si 30 %da voi ce ati face.............???????????vai bia imi pare bine pentru tine si sincer ma faci sa mai sper chiar daca nu va fi bn de data asta felicitarile mele sincere sa stea cuminte acolo in burtica sa creasca mare poti sami zici unde ai facut fivul

Mergi la inceput