M-am hotarat.............adoptie(85)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valentina30 spune:

Da, ai dreptate! Poate o sa reusesc sa pastrez legatura cu bebele.
Ieri m-a sunat o colega si mi-a zis k are o vecina, maternala ce are o fetita de 1 an si jum.Colega mea a botezat-o. Acum fetita a devenit adoptabila. Poate una dintre voi va fi trecuta pe lista posibilor parinti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

cine stie ? din fetele care sunt atestate sau poate este deja "potrivita " cu vreo familie .

fiecare cu copilasul lui . chiar daca este o incercare sa astepti un an , poate doi , mai bine mai tarziu decat niciodata .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loriana74 spune:

Bun venit Aliaa!Felicitari pentru hotararea luata si asteptare cat mai scurta!Ma bucur mult cand ni se mai alatura cate o surioara .Cred ca in rapoartele de evaluare , la capitolul " retea de sustinere " ar trebui punctat bine forumul nostru .
Iridessa , noi ne descoperim pe zi ce trece , cu bune si mai putin bune, dar suntem optimisti si , as indrazni sa spun , fericiti.Nu vreau sa idealizez procesul ,sunt constienta de tot ce urmeaza , dar cand o mana de om te striga mami , chiar daca nu prea stie ce inseamna, iti cam darama toate zidurile de protectie construite de-a lungul vietii.Sper sa fie totul ok pana la capat si sa vina acasa cat se va putea de repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Loriana, Doamne ajuta sa mearga acasa cat mai repede.
Ma bucur fff mult pentru voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2012 spune:

Aliaa, bine ai venit!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns erato spune:

Aliaa, bine ai venit!
Baietelul meu e consemnat la domiciliu cu varsat. Toata saptamana a fost cam indispus, somnoros, cu putina febra, iar ieri am aflat motivul: in clasa lui e epidemie de varsat si deja i-au aparut primele buvite, dar cum i-au erupt, cum i-a si trecut indispozitia: e la fel de vesel si jucaus, se mai supara din cauza mancarimii. Totusi va merge astazi la serbare, asa a zis doamna, dar la noi e viscol mare si sper sa ajungem cu bine.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns athosica spune:

Buna fetelor , Valentina te-am l#259;sat mesaj pe Facebook ! Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALIAA spune:

multumesc, Loriana, intr-adevar forumul acesta este foarte important, schimbul de pareri si experiente contribuie enorm la formarea unei atitudini privind adoptia - clar, o atitudine pozitiva, fara prejudecati. Si voi toate sunteti niste inimoase si generoase!
ati urmarit cumva emisiunea de pe antena 3, de duminica, ora 21.00? imi pare tare rau ca nu am scris inainte, sa va uitati si voi. E primul reportaj care a pus punctul pe i - concis si la obiect, despre copiii parasiti in spitale, despre refuzul institutiilor spitalicesti de a accepta ajutorul voluntarilor, despre banii primiti pt un copil din spital (300 de lei pe zi !!!!!! - bani folositi de spital in alte departamente - stim cu totii ce fonduri si lipsuri majore au) - o motivatie suficienta pt a intelege de ce spitalele nu anunta directiile de asistenta pt acesti copii, incalcand legea. Cutremurator. Cum reporterii incognito au patruns in trei zile consecutive, nestingheriti, in salonul copiilor din Iasi - 55 copii cu varste pana la un an si jumatate - care ar fi trebuit repartizati, conform legii, familiilor de asistenti maternali, dar erau tinuti pt banii pe care ii aduc spitalelor. Apoi unul dintre copii, cu o anemie usoara, a fost transferat intr-un loc cu copii cu deficiente psihice si motorii, responsabilii recunoscand ca nu e locul lui acolo, condamnandu-l practic. Iar cei de la dgaspc sustineau ca nu au primit informari scrise de la spitale, privind copiii. O incalcare a legii, cu buna stiinta, nepedepsita si chiar sustinuta. Revoltator. De-asta nu sunt copii mici adoptabili, pentru ca servesc altor scopuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_b spune:

Fetele mele dragi, particica din sufletul meu...

Am citit din urma si am plans de a sarit camasa pe mine! Ce e in sufletul vostru e si in sufletul meu. Ma regasesc in postarile fiecareia cand suntem la pamant sau cand vrem sa ne ridicam sa mergem mai departe.
Pentru asta va iubesc. Pentru ca am aflat ca nu sunt singura...

Am intrat doar sa va spun cat sunteti de speciale si ca nu aveti idee ce lucruri importante faceti voi aici!

Sa va dea Dumnezeu sanatate si bucurie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

ada_b te imbratisam cu drag .

Mergi la inceput