Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

hello
astept si eu idei de cadouri pt soacre/socrii. si a mea e de treaba, dar probabil ca problema sunt eu, ca nu am nici o tragere sa fiu mai apropiata de ea asa cum si-ar dori sotul. ma tot gandesc la mama si fac comparatii si ... nu pot.
azi am o zi proasta, nici sotul nu e in apele lui, am reusit sa ne ciondanim putin la tel dintr-o prostie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

alex sti ca avem surate ale carori sotiori is mai tinerei, dar ma gandeam ca lore e prima care are doi sotiori, insa noooop, nici gand

sa-mi tineti pumnii, ca sotiorul meu (al batran si chelios) a tinut mortis sa plec mai devreme, ca sa pierdem vremea prin magazine, c-a vazut el la tv ca-i aglomeratie mare de sarbatori si cica nici banane nu mai avem in casa (si puteam sa jur c-am cumparat fructe sambata)...deci ma duc sa ma inghiontesc cu lumea prin hypermarketuri

p.s. - si eu tot cu "catelusii"-s in picioare pana-n aprilie-mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Sa nu-mi spuneti ca sunt singura cu 2 soacre....chiar nu mai e nimeni in situatia mea????? Pana si la chestia asta sunt "anormala"...

Ari tu chiar ai crezut ca am 2 soti? Imi ajunge unul fato!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Broscuta7, ti-am trimis PM. Il am activat, dar nu stiu de ce nu-mi apare. Am aceeasi problema de fiecare data cand incearca cineva sa imi scrie pt prima oara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Mintea mea e in vacanta, m-am prins dupa ce am intrebat ca socrii sunt divortati.

Qiao, legat de soacra, ma gandeam asa pe atunci: nici mama nu e perfecta, dar fiind mama, evident ca e cea mai buna. Ne mai ciondanim noi, dar nu se pune. M-am gandit mereu ca nu mi-ar conveni ca sotul sa imi critice mama, asa ca incercam si eu sa nu o critic.
La fel si legat de sot, nu il bat la cap cu chestii pe care sa le faca cum vreau eu...pentru ca nici eu nu fac totul cum vrea el...Asa gandesc si vad ca merge treaba.

Ari, cred ca nu e asa aglomerat azi. Spor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Imi place discutia despre soacre Eu cu a mea nu prea am probleme ... in sensul ca i-am spus de vreo 2 ori ca ma supara anumite chestii si o bagat la cap (ori a inteles ideea, ori joaca bine teatru ). Are draga de ea o singura problema ... cu care m-am obisnuit foarte greu ... nu stie sa faca complimente ... si o da in bara mereu ... cu chestii gen : daca am parul lung zice oare n-ar fi bine sa tai din el?, daca e scurt .... zice ... parca era mai bine parul tau cand era lung Ultima faza... ne uitam la niste poze impreuna, de la un eveniment de la job fff important pt mine la care ea n-a fost prezenta (desi isi dorea) ... si zice ... Parca nu esti tu in pozele astea ... dar nu-ti face griji, nici eu nu ies bine in poze Culmea, erau niste poze profi, asa reusite

In fine ... doar nimicuri de astea ... In rest, hubby e mereu de partea mea ... si daca ma supara mai tare sarim vreo luna peste vizitele saptamanale


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:


Soacre deci?
Pai.... am eu un loc liber ca a mea nu vrea sa vina la noi si pace, nici macar in vizita. Stiti cum va intelegeti cu soacra? Stati la 3000km departare si sunati o data pe sapt, iar de vazut odata la 2-3 ani timp de 3 zile. Este relatia perfecta!
Eh, acum glumesc, ca a mea a fost draguta si mi-a trimis mancare tot anul cand eram in ultimul an la fac si pregateam licenta.
Asa va invidiez ca de Craciun aveti de la cine sa luati bunatati. Eu le fac singura si in plus am si coada de prieteni la usa, care vin sa manance la mine, ca eu fac masa traditionala.
Pana acum am pe lista de facut: salata boeuf(da cu pui, nu cu vita), sarmale in frunze de varza, ciorba de perisoare, turta dulce cu glazura, cozonaci... sa vad ce mai fac la aperitive...
Astept idei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetele
mai dau si eu pe aici din cand in cand, ma bucur sa va vad vesele
si eu parca abia astept sa ajung acasa sa incep pregatelile cu mama si tata, mai ales tata e priceput pe la bucatarie...sa mananc porc si pui nehormonizati si netratati cu antibiotice...
fetele care va pricepeti, care e diferenta dintre ovitrelle si brevactid?
mi-am primit azi planul de tratament si retetele, ma fascineaza cum clinica e pe acceasi lungime de unda cu mine...azi am sunat sa intreb de retete si mi se spune ca sunt trimise deja de vineri...vine sotul sa ma ia de la servici, il intreb daca le-am primit, zice ca nu...vin acasa, pe trepte in casa scarii mai multe plicuri ce nu incapusera in cutiile postale...ma uit intre ele, normal si al meu...ma uit la sot...el saracul cu o mutra nevinovata zice ca postasul a sunat la usa, doar sa ii deschida usa de la intrare, dar nu i-a zis ca avem si noi ceva......maine ma duc sa imi las banutii in farmacie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

salutare bucatareselor babutelor
sa va zic si eu despre soacra mea:cred ca nu ma iubeste deloc ,nu intreaba de mine niciodata deci ca urmare si eu fac la fel,ne vedem de 2 ori la 3-4 ani,cand ajung in Romania si cand plec .De fiecare data cand am fost eu am stat acasa la ai mei,ca doar pentru ei ma duc, nu ca sa stau la socrii ,iar sotul mai vine sa ma vada cand i se face dor de mine.
Gaby cam acelasi este si meniul nostru de Craciun,cred ca mai fac niste snitzel de curcan si ciuperci cu maioneza,in rest carnati afumati si poate niste toba,cumparate.Ca si desert am o reteta de tort diplomat pe care cred ca o incerc,daca nu ma duc si cumpar unul gata facut ma mai gandesc.Oricum noi mancam mai mult pe la prieteni
va pup fetelor si spor la treaba si nu in ultimul rand la cumparaturi


http://dcmf.daisypath.com/JdXUm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Salutare fetelor ....
Soacrele aste scot imediat babutele din barlog ...


Eu am o socra ff ok ... cred ca suntem pe aceiasi lungime de unde .. imi ia apararea mereu ..
Mai dadea si cubata-n balta inainte ... ma stresa cu copii ... acum nu mai comenteaza nk, deci totul este ok ...

Insa socrul .. este senzational ... imi este tare drag de el ...
Amandoi ne rasfata ... cat mai pot si ei ...

Imi pare asa de rau ca imi dau seama ca imbatranim si ei au din ce in ce mai multe probleme de sanatate .....

Viata este asa de frumoasa cand suntem toti uniti ... dar sanatosi ...

Cadouri ... fff greu .. imi lipseste inspiratia ...

De socri am scapat ... sotul cu fratele lui le-au cumparat un super mega tv .... deci i-am rezolvat ...

Finutzu si nepotii si ei sunt rezolvati ... jucarele si hainute.

Mai ramane sotul, fratii si nasii ..

Dar nu stiu ce sa le iau ...

Cu mancarea .... nu fac
.. nu am loc , face soacra de toate si mama ...
asa ca nu ma complic ...
Voi face doar 2 tavi tiramisu + 2 cremsnit ... si gata ...


Mergi la inceput