Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

gaby am vrut si noi sa cumparam varza in weekend, dar ne-am razgandit, ca de saptamana viitoare o sa tot mancam sarmale (noua ne place sa ne ducem la multe mese si peste tot primim sarmale, carnati de casa, piftie, friptura si nelipsita salata boeuf). Ne-am uitat chiar si la o pulpa intreaga de porc. Apoi ne-am gandit ca e mai usor sa luam totul de-a gata de la parinti si soacra. Deci am facut un fel de ciorba de fasole (a fost un dezastru culinar) si un fel de mancarica de cartofi (asta s-a putut consuma cat a fost calda, apoi, s-a simtit c-am pus prea mult ulei), deci n-am avut un weekend foarte productiv in bucatarie. Salatele din rosii, castraveti, ceapa, salata verde, ridichii, ceapa verde si ardei capia (sau gogosari, sau ardei gras), nu mai sunt comestibile indiferent de dressingul ales. Au gust de castravete orice le-ai face. Noroc cu fructele, ca noi cred c-am muri de foame. Bine, si cu gratarul, ca asa mai avem si noi ce pune pe masa. Doamneee, asa de drag mi-e de perioada ce urmeaza cand mancam mancare gatita de altiiiii

adriano nu fi invidioasa, ca n-am luat nimic din ce-mi doream: am luat o geaca, 3 tricouri si-o pereche de bretele (c-am vazut eu ca se poarta - doar c-am gasit doar la barbati, insa-mi plac si astea). Desigur nu am idee ce sa-i cumpar soacra-mii de sarbatori, deci cred ca iar apelez la cosul plin cu bunataturi (din ala, gata facut la Metro).

Voi ce le luati soacrelor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

ARTISTICA ,EU LU SOACRAMEA I-AS LUA UN BILET DE AVION SPRE POLUL NORD .................:)))))))))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

angie ce zuza esti fata, eu am soacra buna-buna! sa mi-o tina Dumnezeu sanatoasa! rare-au fost momentele cand m-a deranjat ceva la ea, bine, chestiile minore legate de animale vs. copii, dar au trecut si alea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Mai e nevoie sa va detaliez cum e cu 2 soacre??????? Ferice de voi doar cu una

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

artistico ,esti o fericita .........locuiti departe una de alta?
Si eu aveam o relatie ok atita timp cit a fost maritata si ne vedeam odata la 4 luni ,dar acum ca a venit acasa ..............mi-e greu sa o suport,desi fac tot posibilul sa ne vedem doar la masa si atit(ea ne gateste )de multe ori ma gindesc sa nu-mi puna ceva in mincare la cit de mult ma iubeste si ea........... ,seara cind plec acasa la mine ...........mi se odihnesc creieri.....ma destind ..........mi-ar trebui un kg de lamai sa o inghit.................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Hello, fetele!
Eu tot cu o ciorba de fasole cu ceva afumatura, am gasit in Auchan, costita fara E-uri (la vreo 30 lei/kg)...dar la fel, nu e prea buna...
Pe aceeasi idee nu am facut nici noi varza a la Cluj, ca acu' vin sarmalele.
Soacra mea nu mai este, era o femeie de treaba, foarte hotarata, singurul defect era ca ne indopa...prea multe muraturi, mancare, orice...aruncam mereu ca nu faceam fata sa mancam tot.

Eu nu stiu ce sa le iau alor mei: sa fie util, de sezon, nu f scump...bine, anul asta nu stiu deloc ce cadouri sa iau...dar stiu precis ca mi-as lua o geanta si niste uggs pe care le uram pana acum, dar nu stiu, m-a apucat un drag de ele.
Mai spuneti ce bibiliti pe acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lore m-ai terminat! dar de unde, soro, doua bucati?
angie esti criminala! Auzi:sa-ti puna ceva in mancare Socara-mea sta foarte aproape de noi, dar, e psiholog si nu intervine in relatia noastra. Daca sotul incearca sa se dea cocos, ea-mi tine partea si-l domoleste imediat. In plus, nu ne vedem prea des, ca ne trimite oalele cu mancare pline, noi i le dam inapoi goale: relatia perfecta

aspirantele am citit la topicul "vostru-fost al vostru" si chiar imi parea asa de rau de fetita de 20 de ani, dar si de graviduta ana...

ei, noi sa fim sanatoase si iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Pai Ari parintii sotului s-a despartit si fiecare si-a gasit o alta pereche.... misto, nu?? Bine...de fapt am o soacra "vitrega"...dar tot soacra e. Iti dai seama ca amandoua ma "iubesc" pe fata, pe la spate e cu totul alta poveste. Cine nu are...ii dau eu una cadou, ca tot vin sarbatorile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

alex nu-ti lua ugg-uri, fata, ce-ti veni? ca acum 3 ani a fost isteria cu ele, acum 2 ani au inceput cizmele pana la genunchi,,anul trecut-ghetutele. Anul asta iti trebuie tinte, capse! bad girl!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Aaa, am uitat sa spun: si noi la fel cu oalele de sarmale si cu salata de boeuf+oarecare muraturi (din astea mai pun si eu uneori)...luam de la mama...

Da, e trist ce se intampla cu respectivii barbati...banuiesc ca sotul fetei de 20 de ani nu e pregatit, iar al Anei...nu stiu, ca doar se putea gandi inaintesa conceapa.

Si eu is curioasa: cum 2 soacre??

Nu-mi iau Ari, doar imi trecuse prin cap...apai la cat ies eu, n-are rost sa iau nica. Ghetutele nici nu imi plac...raman la "cateii" mei (botoseii de casa, nu stiu cum se numesc).

Mergi la inceput