Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
Ari, Alex mi-ati facut foame eu am o varza calita la cuptor cu canati afumati.
Eu mi-am facut un brad natural, dar motanul meu nu il mananca, asta a fost in primul an. Insa...il ataca sa scoata globuletzele, anul asta si-a ales deja doua care sunt ale lui: unul rosu mare si unul alb. Bine, dar motanul este f alintat si il lasam sa faca cam ce vrea el cu bradul , ca oricum copii nu avem.
Ce ma fac eu cu ploaia de afara de doua zile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

salutare
eu nu stiu sa fac varza am avut 2-3 tentative. o data a ales sotul o reteta care era si cu mar - a fost cam ciudatica. ultima data am facut varza cu taitei cum zicea Lara si nici reteta aia nu ne-a dat pe spate. acum am ramas cu "sechele", o sa treaca ceva vreme pana mai incerc. in schimb aseara m-am autodepasit, am facut prima mea ciorbita de perisoare care mi-a iesit buuuunaaa, si lasagna cu somon si spanac de a devorat sotul pe nerasuflate 3 portii la 11 noaptea cand a venit. nu e bine ca fac mancare asa de buna, o termina prea repede
in loc de poza cu brad/decoratiuni, pot sa il pun pe Gugulosescu ? inca nu am facut bradul, mi se pare prea devreme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna fetelor
Eu tin post si sa fiu in pas cu voi am acasa mancare de fasole uscata si ciorba de varza ambele de post, asa bune sunt
Bradul de anul acesta va fi natural(la socri vom face craciunul) asa cum facem in fiecare an asa frumos este.Eu fac pe fiecare an aranjamente de craciun (www.floripentruvoi.ro/poze/articole/Aranjament_craciun_brad_natural.JPG" target="_blank">ARANJAMENT) cam asa arata si ale mele.
gabyv te invit la mine la masa ... azi este post fara carne




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Camcris, e f bun si de post!

Anul trecut am facut niste decoratiuni din fetru...acum nu am inspiratie, am facut doar o saniuta cam sleampata si pentru ca nu stiam ce sa mai fac, am facut o hainuta pentru mobil, pe care am pus un bradut si fulgi de zapada.
Pun poza cu decoratiunile din bradul de anul trecut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Doamneee ce de mancaruri bune Fie-va mila de o femeie gravida si trimiteti cite o portie va rog
Alex frumoase rau decoratiunile, din pacate eu nu sunt prea priceputa la lucrul cu mainile
Aristica asa frig e de dimineatza? off fata draga Sa stii ca te invidiez maxim pt sesiunea de shping de maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Broscuta7, nu costa nimic clexane-ul. De unde esti din Arges, din Pitesti cumva, ca ti l-as putea trimite prin cineva; la posta ajung mai greu. Scrie-mi PM si stabilim cum procedam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

criss21 multumesc pentru gandurile bune si incurajari si iti doresc si tie numai bine!
Totusi, la spermatozoizi conteaza si calitatea ADN-ului spermatic, in afara de concentratie, morfologie si mobilitate. La noi se pare ca e de calitate foarta proasta inclusiv acest ADN spermatic.
Cand am discutat despre ce s-a intamplat la FIV si am pus toate intrebarile care mi-au trecut prin minte in momentele alea (inclusiv despre ovocite), embriologul ne-a spus clar ca esecul de fertilizare se datoreaza calitatii proaste a spermei. Despre ovocitele mele a spus ca nu au avut niciun fel de probleme - la unele femei se intampla sa fie mai fragile si chiar se pot sparge in momentul manipularii pt ICSI sau, dimpotriva, sa aiba invelisul mai tare si sa fie mai greu de penetrat, dar la mine nu a fost cazul. Asa ca.. nu stiu ce sa mai zic.

Velvet asta incerc sa fac: sa gasesc un medic care sa ne poata ajuta! Pup you back

Multumesc "babutzelor" (si nu numai) care m-au ajutat cu o parere sau un cuvant bun . Conteaza mult pentru mine!




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Irene, multumesc. Da, din Pitesti sunt. Nu ai PM activat. Nu stiu cum stabilim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_lolutza spune:

Fetelor, cele care ati facut fiv la Giulesti pina in decembrie 2011 si ati obtunut 1 sau 2 ovocite la punctie, trebuia sa platiti doar 300 de euro, indiferent la a cita procedura fiv ati fi fost. Daca cumva ati platit mai mult, sa stiti ca ati fost inselate. Intrebati-ma orice daca aveti dubii. Va dau toate relatiile de care aveti nevoie. Pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

Buna fetelor
Ce mai faceti? In capitala este o vreme tare urata
Va doresc un inceput de saptamana frumos si sa aveti mult spor.





Mergi la inceput