Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elbereth spune:

Carmen_k pana acum nu s-a pus problema de TESE pt ca la primul FIV au existat spermatozoizi pentru procedura. Abia acum, cand am vrut sa congelam ca sa avem de rezerva pt FIV-ul pe care ne gandeam sa-l facemin primavara, am constatat ca sunt toti morti
Multumesc totusi de idee si informatie . Daca nu va exista alta solutie, vom apela la punctie/biopsie testiculara. Deocamdata insa suntem nevoiti sa amanam toate planurile - situatia ne-a luat prin surprindere.




-----------------------------------------------------------------------
eu: MTHFR C677T homozigot, tiroidita autoimuna cu hipotiroidism subclinic; sotul: OATS severa (aproape de azoospermie), infertilitate masculina inexplicabila (cu toate analizele - genetice, hormonale, bacteriologice - perfect normale)
FIV1 2012 Medlife nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

neata fete

alex,da,ai dreptate,cam frig....

elbereth multa putere iti doresc si tie si sotului si sper sa gasiti medicul care sa va ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

alex, nu vad nimic in dreapta, zau!...si oricum eu nu am brad natural, ca mi-l mananca motanul (este incredibil cum musca din crengi, vomita, musca iar, vomita, ..., clar inteligenta nu-i punctul lui forte, asa ca am renuntat la bradul natural. In primul an cand am facut unul artificial, a muscat si din ala de vreo 3-4 ori)

Dimineata asta, inainte de a pleca, deschid TV-ul pe Realitatea unde anuntau ca-n capitala-s -17 grade. Ma uit pe geam: soare! Hmmmmm, totusi iau o bluza in plus pe mine. Cand ies din casa simt cum mi se lipesc narile: Dumnezeule! bordul masinii arata -11 grade!...ieri muri si bateria masinii si-am plecat cu un prieten, aseara cu taxi-ul. Macar sunt fericita ca am primit pe mail o reducere de 50% la un magazin de haine si in weekend ma duc la cumparaturi de rochite tricotate si malagambe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

aaaallleeexxxx ce varza calita de post sunt! La mesajul pe care-l postez eu, cu propriile-mi manute, da, apare "galerie mesaj"...dudeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Varza a la Cluj...as manca, ia sa pun in meniu. Daaa...si eu l-am descoperit greu.

Nici eu nu am brad natural, ca nu vreau sa contribui la taierea lor, prea e o afacere la noi si apoi arunca ce raman...nu imi place...Asa ca pune poza cu decoratiuni, brad ce o fi! Ce motanoi pe cinste!
Si unul din motanii mei roade orice planta, chiar si ceapa, usturoi verde, flori...multe...si apoi, vomita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss21 spune:

elbereth,
Sotul meu are 0.06% spermatozoizi cu forme normale, si totusi am fost incurajati sa facem FIV cu materialul propriu. Intr-un timp l-am pus si eu pe al meu sot sa ia tratamente naturiste si branca ursului si rezultatele analizelor au iesit mai proaste decat inainte. Asa ca nu va pierdeti speranta si nu va stresati.

noua ni s-a explicat la ultimul fiv ca in primele 3 zile dezvoltarea embrionului este datorata mai mult de calitatea outelor si in urmatoarele zile conteaza calitatea spermei.

Mult succes in continuare si aveti inceredere ca va fi bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

pai bine mai, doamna, mai, dar maica-mea face varza a la Cluj cu orez si carne tocata - asa nu mai e de post! daca tot alcatuiesti meniul, iti spun ca acum, la pranz, am mancat o ciorba de fasole cu ciolan afumat exceptionala. Eu nu stiu sa fac, dar poate-ti reuseste tie.
De motan, ce sa-ti zic, al nostru mananca inclusiv ananas, deci numai carnivor nu e.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Ciudatelul meu mananca si carne.

Poi io n-am zis de post, doar ca mi-ai dat ideea...buna si fasolea cu ciolan, dar parca as face o fasole scazuta cu cimbru.
Varza a la Cluj si cu orez...buuun, se apropie de sarmale, eu stiam reteta doar cu carne, dar sigur este buna si cu orez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

da doamna, cu orez, carne de vita+porc si sos de rosii.
imi place semnatura ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Doamna, e complexa reteta, dar incercam, vedem ce iese.

Daaa, si mie imi place mult, semnatura asta mi se pare inspiratoare (daca asa s-o zice), aducatoare de inspiratie.

Mergi la inceput