Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
la noi ninge fara incetare...ne inecam in nameti...
So, Mr ciclosul isi face de cap, da semne ca vine, desi e foaaarte devreme...

abia astept concediul, azi mi-am permis o zi de lucru de doar 5 ore...asa de bine e!!!! am reusit si eu dupa multa vreme sa gatesc ceva, am pus niste stelute in bradutul miniatural pe care il am, imediat ma duc sa-mi iau sotiorul de la servici si mai vedem noi ce mai facem

va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

xdidi, am fost la medicul de familie inca inainte sa aflu ca sunt si am primit tratament cu antibiotice ... am cumparat tratamentul, am mers acasa hotarata sa-l iau ... dar am zis ... hai sa fac un test de sarcina inainte ... Clar ca nu aveam aproape nicio speranta sa fie pozitiv ... dar surpriza a fost una placuta, asa ca fara antibiotic

Va pup ... aveti grija de voi ... manusi, fular, caciula si tot ce trebuie ... ca nu-i placut deloc sa fii racita


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
criss draga meau stiu ca esti gravi, dar eu zic ca daca ai infectie in gat e nasol, asta face febra si e aiurea si pt bebe, sunt antibiotice permise in sarcina, augumentinul dupa nu stiu cate saptamani si penicilinele in general sunt acum variaza doza si raportul de risc/avantaj....deci vb cu un dr bun orelist (asta daca nu ai incredere in dr de fam) si cu ginecologul....
un tratament mai putin ortodox pe care mi-l administra mama cand faceam infectie in gat, era sa-mi aplice albastru de metil direct pe amigdale, daca se pooate sa apesi pe pungile de puroi...scz de detalii ....are gust oribil, si e nasoala procedura si daca nu vomiti in timpul ei sau dupa (de la gust) , n-ai voie sa bei si papa nimic vreo jumate de ora sau cel mai bine faci asta inainte de culcare...acum nu stiu daca albastru de metil e permis in sarcina.
va puuup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

neatza fete
vin cu o intrebare pe care cred ca si-au pus-o toate fetele ce au trebuit sa administreze tratamente dintr-o anume zi a ciclului...cum stiu eu care zi o consider prima? adica de ieri am putin rosu, dar foarte putin, doar cand merg la toaleta si nu tot timpul...masuratul temperaturii nu imi zice nimic, ca ieri scazuse cu o zecime de grad si azi crescuse cu vreo 6...nu trebuie sa iau de la ciclul asta tratament, dar imi fac ganduri pt urmatorul, ca trebuie din prima zi!!! de 2 ori pe zi, pai de unde stiu eu? ca poate nu vine dimineata...
adica alta data, incepeau durerile de burta inainte sa inceapa sa vina rosu si stiam...acu nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna
ce faceti fetelor, v-ati inzapezit? La mine este soare si nu am zapada, dar insa sunt -4gr ...

Rama, nu esti chiar la o ora fixa, chiar daca ai de luat tratament din Z1 sau Z2. Eu tind mereu sa socotesc Z1 numai daca e rosu si pe tampon, nu numai pe hartie; iar daca vine seara dupa 18, consider Z1, ziua urmatoare. Dar daca mai este vreo fata care are alt criteriu, vreau si eu sa il stiu!

Cand va impodobiti bradutul?
Pup fetele si sper sa aud numai vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Si eu tot asa socotesc... Ultima data a venit in 2.11 la ora 18 ... si am socotit 3.11 Z1...

Acuma stiu ca potfi multe interpretari... Daca vine la ora 15 ... cum e? Dae nu cred ca gresesti tare mult in niciuna din situatii ... Eu zic asa ... daca vine dimineata, e clar Z1 ... iar daca vine dupa masa ... si doar spotting, atunci numeri urmatoarea zi ca Z1 ...




Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit
FET noiembrie 2012 Budapesta, dr. PK, reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

multumesc fetelor de raspunsuri, inca nu a venit...e bine, ca era cam devreme, deocamdata tot la stadiul de spotting a ramas

acum am ajuns de la servici, a fost o zi destul de ok, dar un frig afara!!!!! soare, splendid, zapada lucea asa frumos, dar -8, -9 grade la ora 10 dimineata, tot atatea si acum...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns velvet spune:

fete

o zi calda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Ziua buna. Ce faceti babute dragi?
Rama calculezi cum ti-au explicat fetele Z1
Cris nu am apucat sa te felicit, asa ca o fac acum cu draga inima. Felicitari! Sa fie totul bine pina la sfarsit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Cris felicitari!!!!! Doamne ajuta sa fie bine pana la capat.

Mergi la inceput