Clubul "babelor" FIV-oase 70

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

care trafic, soro? a durat o ora si jumatate pan-a ajuns comanda de pranz! nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi la intoarcere spre casa...auzi? ti-o fi adus mosu' helicopter? te-ai procopsit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

vaaai, ce iubesc eu flescaiala ... de fiecare data ma si imaginez cu fundu in vre-o balta - am patit-o o dat asi am ramas cu sechele. si mai iubesc ceva, cand trece Gigel cu lama si improasca toata mizeria de pe strada pe masini - a mea azi dim avea noroi de 2 degete pe o parte si cocoloase de gheata fix pe parbriz si pe geamul din dreptul soferului
Dar de la birou, din fericire, nu vad decat jumatate de brad (e ff inalt) frumos impodobit cu zapada si niste ciori in niste varfuri de copaci care se itesc peste niste case ... si e frumos, miroase a iarna.
MeAlex ai rezolvat-o cu clexanul ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Nu, Qiao, renuntaram la reteta.

LE: Aveti vreun remediu eficient pt o tuse rebela, neproductiva, iritativa care nu mai trece?

Daca viata iti ofera lamai, cere si o tequila!

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot, nr. marit de celule NK
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 11 s (a 3-a sub tratament cu Clexane si Aspenter zilnic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

vin eu cu un remediu:
intr-un pahar de tuica se pune miere peste care se adauga 30-35 pic. tintura de propolis(eu nu mai numar, torn cat imi place) si se amesteca bine, din acest amestec se ia cate putin si se suge ca o bomboana de cate ori apare accesul de tuse; si hidratarea este foarte importanta.
O alta varianta ar fi Calmotusin de la dacia plant, merge pe ambele tipuri de tuse - combinatia de plante este foarte buna.
Sanatate

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

intr-o ridichie neagra scobesti sub forma unui con fara sa gauresti fundul conului , intepi cu o furculita si umpli cu zahar sau miere . asezi ridichia deasupra unui pahar si siropul care rezulta il consumi o lingurita dim si una seara . cateva zile . la mine functioneaza intotdeauna .

sanatate maxima

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramayanaa spune:

buna fetelor
am revenit si eu dupa weekendul cu distractii

remediu pt tuse iritativa: o felie de lamaie, se fierbe in 200 ml apa cu o lingurita de zahar brun, cam un minut...apoi se ia de pe foc, se pune o jumatate de lingurita patlagina, o jumatate lingurita cimbru si se mai da un clocot...se bea cu inghitituri mici cat se poate de fierbinte...pe mine ma calmeaza instant si poate dormi noaptea sotul...de fapt ca sa poata dormi, imi prepara el "elixirul"

azi am dus actele pt fiv la clinica...acum astept sa-mi trimita doar planul de tratament si retetele si gata, e totul pregatit...sper doar sa fie decent mr ciclos si sa nu vina mai repede, sa nu-mi strice planurile pt ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Citat:
citat din mesajul lui smaick

buna fetele
cris FELICITARI!!!!!
adjio las-o naiba de structura caci nu este foarte importanta desi cartile asa spun, grosime sa ai. eu nu am avut niciodata structura trilaminara ci omogena cu tot tratamentul, dar s-a prins
week-end placut!


.super! Nu ma mai agit cu nici o structura! Oricum se pare ca nu mai ajung anu'asta la histero: nu ma pot pue de acord cu dr. la data: cand pot eu nu poate el si invers. Asa ca pana in ian. am sa mai inghit ceva tincturi estrogene si dupa mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Vad ca toate aveti aventuri cu zapada si/sau flescaiala

Eu tot cu durerea in gat ... incercat toate metodele sugerate de voi ... azi noapte am dormit in sfarsit ... dar durerea tot acolo e ... asa ca momentan, concediu medical ... pana trece!

Va pup ... sa va bucurati de zapada (si in locul meu)


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit
FIV4, aprilie 2012 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cris la mine, pe langa bloc, nu mai e zapada decat pe masinile vecinilor care n-au vrut sa le mai foloseasca de duminica incoace. Ma uitam aseara cum 3 pusti se alergau, chicoteau si adunau zapada de pe masini...azi-dimineata, in drum spre munca, parca-mi venea si mie sa fac un bulgare Insanatosire grabnica!

Salut toate babutele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
ce mai ninsoare , e superb am fost in weekend la brasov foarte fain,...
cris ai fost la doc cu gatul sa nu fie infectie in gat, de obicei aia doare ingrozitor si nu cedeaza la nimic, decat la antibiotic...da o fuga la med de fam..sau te poti uita si tu in gat(eu asa fac)
fetelor am dus-o pe mami la o eco transvaginala ca in itali a programat-o in martie si avea un chist si trebuia sa vada cum se prezinta si ce credeti are adenomioza .... si in toata viata ei doar 2 sarcini prima finalizata cu mine si la 10 ani dupa mine a pierdut sarcina la 4 luni...eu cred ca e ereditara endometrioza asta pana la urma...ma scuzati de offftopic insa m-a cam pus pe ganduri situatia asta
qiao sa-i pap ciocu' ce baiat ai
va puuuup pe toate


Mergi la inceput