FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Fetelor din pacate mi-a venit ciclul cu tot dipherelinul lor.Am sunat la clinica si mi-au spus sa cresc doza de estrimax si sa fac o ecografie maine.E cam ciudat.Punctia trebuie sa fie luni pe 14 dar nu cred ca mai e timp sa-mi creasca endo caci e abia a doua zi de ciclu si nu da semne ca s-ar opri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Danah, si eu am avut ciclu dupa Diphereline la 5 zile. Mai putin cantitativ, rosu-maroniu si m-a tinut cam 4 zile. Punctia insa am avut-o cam la 2 saptamani. Nu intra in panica! Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...
am luat si eu azi ultimele analize...si mai adaug o mutatie frumoasa de tot Factorul XIII mutatia V34L heterozigota...celulele killer au iesti 8%....alea sunt ok....
asa ca ma duc duminica spre Grecia cu sufletul linistit si incarcata de pozitivism!!
va pupic

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

amaliaro...abia astept sa ne vedem~!~
stefanna,
danah, nu stiu ce sa zic...noi urmam alt protocol...dar nu cred ca e tarziu sa creaSCA ENDO....fii optimista!pup
nu face nimeni cap nou?

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot
Fact XIII V34L genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Miracol, Doamne ajuta sa fie bine si embrionasii lipiciosi pentru inca 9 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Fetelor va doresc un 2013 MAGIC cu impliniri si bucurii!

La multi ani tuturor Ioanelor si Ionilor pe care ii veti sarbatori azi!

Stefana si Cris felicitari pentru inimioare!

Miracol Doamne ajuta! Sa primesti saptamana viitoare tot ce iti doresti si 9 luni sa fii o graviduta fericita fara griji!

Wish si tie iti doresc o luna fructoasa si sa vii inapoi de la Brno graviduta fericita si sa nasti usor si la termen! Doamne ajuta!

Ari iti vine si tie randul! Asta e anul TAU!

Noi ne-am hotarat si noi vom merge pe mama surogat cu ovo donate. Sper ca anul asta sa devenim toate mamici

Rodica esti bine?
Ruxandrica voi v-ati mai gandit?

Va pup pe toate viitoarele mamicute (Noi 2, Amalia, Tusferi, Ivisor, Criena) dar si pe mamicute!

Stie cineva ceva de Alina? A nascut? E bine?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noi2 spune:

Sandy, ce veste buna la inceput de an! Imi doresc din tot sufletul ca decizia luata sa fie cea care te va face sa devii mamica pentru ca meriti! Pup fata puternica! Sunt alaturi de tine! Anul acesta va fi si anul tau draga mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Miracol, draga mea, te sustin fara limite, iar Doamne-Doamne va fi alaturi de tine!
Sa ne tii la curent.
Sandy, felicitari pentru decizie. Pupici

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

La multi ani dragele mele, nu am apucat sa va zic anul asta, am acasa un mic terorist, de ce-mi era frica n-am scapat , e zbarnel, da din maini incontinuu, din picioare , e vai si amar de mine daca nu-l bag in seama....inclusiv acum cand scriu mesajul ma cearta . Tare as vrea sa pun o foto cu el da sincer n-am timp, intru f rapid doar sa va citesc.

Miracol, sa stii ca esti in gandurile si rugaciunile mele, daca nu mai apuc sa scriu iti doresc multa bafta, mergi increzatoare ca de data asta se lasa cu ochisori, ai sanse imense. Iti tinem pumnii cu mic cu mare
Sandy bravos pt decizia luata, important e sa nu renuntam, important e rezultatul...chiar nu conteaza modalitatea. Multa putere iti doresc si Doamne ajuta

Va las ca plange, va pup te toate chiar daca nu va nominalizez...stiti ca sunteti in inima mea
Multa bafta fetelor care sunt in ptocedura acum...doamne ajuta sa veniti cu rezultate pozitive si sa incepem anul la fel ca anul trecut...cu reusite


MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

amaliaro ai schimbat avatarullll????? este burticutza ta in el???
miracol Doamne Ajuta,a inceput numaratoarea inversa,sunt cu sufletul si cu gandul alaturi de tine.
ruxandrica am inteles cum e cu lavajul uterin si da,dipherelinul este echivalentul din Ro al decapeptylului.
danah ti-a venit CM ??? Ce tratament anterior ai avut?
Ai reusit sa faci eco,cum esti?
sandy oare imi vine si mie randul ?
Ma bucur din suflet ca ati gasit drumul,de aici pana la reusita mai e doar un pas!!!
Te rog sa mai stai alaturi de noi.
stefana multumesc frumos!

multi,multi pupici burticutzelor,mamicilor actuale si celor in devenire

Mergi la inceput