FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna dimineata,
Wish, am facut 1 saptamana, in fiecare zi, injectia Prontogest, iar acum a sosit Lentogestul, care e cu eliberare prelungita si fac una pe saptamana. Dipherelinul nu conteaza in care parte a zilei il faci.
Cehii sunt reticenti la tot ceea ce iese din schema lor de tratament si nu iti indiuca sa faci decat ceea ce e in schema. Mie doctora meA mi-a recomandat sa iau un NoSpa si sa imi pun un supozitor de Uscosin inainte de ET pentru a relaxa uterul. I-am intrebat pe ei si au spus ca nu e nevoie de asa ceva. Dar eu tot am pus, stiind ca am o zi grea dupa. Acum nu sriu daca ei nu sunt deschisi si la alte variante sau isi doresc sa mai mergi la ei inca o data...Eu zic sa te consulti cu doctorul tau de aici. Eu una am un doctot care e specializat in FIV, de asta l-am si ales ca stie cu ce se mananca toate protocoalele astea si imi pare rau ca nu am mers pe mana ei de la inceput.
Miracol, sa termini cu bine ziua asta

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

tusferi bingo....cata dreptate ai,daca o sa-mi introduca pretul in euro atunci o sa platesc euro si nu mai fac schimb dublu.
Daca ai platit cash ai platit euro?
stefana intradevar cred ca ai un doctor foarte bun,am vrut sa-ti spun asta de ieri.
Prontogestul si lentogestul ce gramaje au?
Se gasesc in Romanica?
Cum ai platit fertilizarea la clinica?
miracol sper ca esti bine,te asteptam sa ne scrii.

o seara buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wish, am platit cash in euro.

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Wish eu am facut diphereline dimineata.Eram nerabdatoare sa īncep tratamentul.Acum iau Estrimax2/zi.Femibionul e bine sa nu-l iei dac#259; e expirat dar din cāte #537;tiu eu se ia cu cāteva luni inainte de conceptie.Tu ai īnceput sa-l iei?
Criss felicit#259;ri.
Miracol condoleante.E o perioada grea dar trebuie sa mergi inainte pentru puii tai.
Pup toate gravidutele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Wish, eu am platit numerar, dar erau niste italieni care au platit cu cardul. Prontogestul si Lentogestul nu se gasesc la noi, cllinica la care merg le importa din Italia, la niste preturi mici 16 si 30 lei. Nu stiu sa-ti spun de gramaje, pt. ca la clinica mi le fac asistentele direct, gratis.
Pupici

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna fetelor si LA MULTI ANI !!!

Stefana, Miracol va imbratisez strans.

Wish nu i-am intrebat pe cehi de Ovitrelle ci de lavajul uterin cu HCG si injectia de implantare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Buna dimineata fete dragi,
danah chiar ma intrebam ce mai faci si cum mai esti.
Deci ai inceput estrimaxul si esti la 2 pastile/zi.
Cand ai programata ziua punctiei?
Eu incep vitaminele in prima zi a CM cand incep si tratamentul.
ruxandrica nu stiu ce onseamna lavajul uterin cu HCG dar injectia de implantare presupun ca este cea cu dipherelin din ziua 6 dupa punctie.
stefana multam de informatii,ti-am trimis zilele trecute un PM,nu cred ca l-ai vaut,iti ceream informatii suplimentare despre dr-ul care te monitorizeaza,mi se pare ok din toate punctele de vedere.
Cel mai tare mi se pare cand in zilele in care trebuia sa-ti vina CM si nu venea s-a gandit sa-ti faca eco si a vazut ca endometru e corespunzator pentru inceperea tratamentului.Nu stiu ce ma face sa cred ca putin doctori "vedeau"treaba asta.
tusferi
miracol,amaliaro ce faceti,mai dati-ne un semn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Buna fetele
Wish42 suntem bine amandoua duminica viitoare vine Miracol la mine mergem sa isi ia puiuti acasa
Tu mai ai putin tinem pumni

amalia tsakoniati
13+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,
La mine, de noapte trecuta, pe la 1, au inceput starile de voma, care m-au tinut pana la 5. Pe deasupra am si o presine craniana surda. De abia acum am inteles ce inseamna semne de sarcina concrete. Mi-am facut un ceai de ghimbir azi pe la pranz si am putut sa mananc o banana si o felie de paine prajita.
Wish, dr. mea a mai monitorizat fete cu ovo donate care au fost la Praga si la Kiev, asa ca stie procedurile din ambele parti. Ti-am trimis PM.
Ruxi, si pt. tine

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Wish in Austria injectia de implantare consta in Decapeptyl 0.1 mg exact in ziua 6 de la punctie . Se poate ca unele clinici sa foloseasca si Diphereline. Lavajul uterin cu HCG se face fix inaintea ET si exact asta inseamna - spalarea uterului cu HCG. Se presupune ca ar ajuta la implantare. Cehii nu presteaza asa ceva [:P]

Stefana

Mergi la inceput