FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Miracol, noi am facut transferul pe 4 august la Brno...
Echinox, cehii nu se formalizeaza. Cred ca poti sa te duci si cu un nene de pe strada care sa iti doneze...
Alege ce simti tu ca ti se potriveste mai bine. Eu m-am identificat mai bine cu caracteristicile fizice ale cehilor. A contat si asta.
Rodica, iti tin pumnii sa iasa testul pozitiv. Sper ca ai rezolvat cu Clexane-ul.
Stefana, cred ca ai emotii mari pana la eco. O sa fie bine!
Abia astept vesti de la tine
Criss, sa iti aduca Mos Craciun un rezultat bun!
Pup fetele

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Ce faceti fete dragi?
Eu am fost ieri la eco si am un chist folicular de 3.5 cm pe ovarul stang.S-a mai confruntat cineva cu asta?Se va elimina oare la CM care va veni dupa AC?
pup gravidutele noastre:amaliaro,tusferi,ivisor,stefana
irilac ce faceti voi,ce face mamarutza?
rodica cum esti draga mea?
criss te poti abtine sa nu faci un pipi test?
miracol ce faci draga mea,mai ai rabdare ca eu parca nu mai am?Rezultatul analizelor l-ai primit?

O seara buna tuturor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,
Beta azi, a 14 zi, 2047!.
Mai am 2 zile pna la eco!
In rest, in afara de presiune pelvina, oboseala si sani triplati, nu mai am alte simptome.
Pup toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Seaa buna fete dragi!
stefanna, bravo pt beta!!!...super a crescut beta si frumos!!asteptam vesti bune la eco!!! pup
wish, nu stiu ce sa iti zic de chist, ar trebui sa se elimine cu AC, eu nu m-am confruntat cu chisturi niciodata!!!...nic ieu nu mai am rabdare, dar nu mai e mult si ma duc si eu dupa puiutii mei!!analize tre sa imi vina intre sarbatori!! te pup
tusferi, stiu cand ai facut transferul, eu l-am facut in 2 august si tu in 4....intrebarea mea a fost ca si tu ai facut cu embrioni proaspeti atunci, nu?ai mai avut si alte incercari inainte de asta si ai facut Fet?asta a fost intrebarea initiala...te pupic
criss, felicitari pt Et....sa fie cu ochisori si un beta frumusel de sarbatori!!!
rodica, cum esti?!te pup
amaliaro, ce face mamica?...eu sunt destul de ocupata cu pregatiri pt sarbatori!!!...abia astept sa te vad!!pup
seara buna tuturor!!

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Stefanace cadu frumos de mos cred ca sunt 2
Miracol
Ieri am fost la eco totul ok inimioare bataioase dansau samba amandoi pe 27 avem eco pt sindrom ul dawn nu stiu xum ii zice in romana


amalia tsakoniati
10+

FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Miracol, sunt pregatita sa fiu alaturi de tine in ianuarie si de Wish, sa va tin pumnii si sa va transmit multa putere pentru embrionashi!
Amalia si eu sper sa fie gemeni, pup inimioarele bataioase!
Criss, sunt alaturi de tine si iti transmit numai ganduri bune!
Rodica, fii tare pentru embrionasi si gandeste pozitiv!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danah_78 spune:

Buna fetelor.Am facut astazi Dyphereline depot.Pe 31 ianuarie incep Estrimax.Mai este foarte putin....
Wish tu cand ai embriotransferul?Ai mai facut ceva cu NK cells?Eu am intrebat la Brno si mi-au spus ca nu trbuie sa fac aceasta analiza.
Amarilo ma bucur ca sunt doi.
Rodica cand faci testul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fumi spune:

salutare fetele,
am intrat pe fuga sa va doresc tuturor un Craciun Fericit!
Fie ca lumina sfanta a mesei de Craciun sa va incalzeasca sufletul si sa va umple casa de bucuria Nasterii Domnului.
Va pup pe toate si va doresc sa realizati tot ceea ce v-ati propus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetelor,

Am intrat sa va doresc tuturor Sarbatori Fericite, un Mos Craciun bun si darnic si un an 2013 minunat plin de realizari, impliniri si bucurii!!!

Cocolino si Irilac FELICITARI!!!ma bucur mult pentru puii vostri sa fie intr-un ceas bun, sa va traisca si sa creasca mari, sanatosi, fericiti si iubiti!

Stefana sa ai o sarcina usoara si sa te bucuri de gemenutii tai ca sigur sunt 2

Pup si toate gravidutele si va tin pumnii starnsi celor care sunteti acum cu emotii sau urmeaza sa fiti la inceput de An Nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Wish, nici eu nu am experienta cu chisturi. Intreaba la Brno sau vorbeste cu un gineco...
Stefana, felicitari pentru beta frumos Sper si eu sa fie 2
Rodica, mai ai si tu putin pana la test, Doamne ajuta!
Miracol, ai dreptate, am facut ET cu embrioni proaspeti. Anterior am avut un FET cu un embrion obtinut dintr-un ovocit personal, care nu s-a prins. Asta s-a intamplat prin aprilie anul asta.
Amalia, cum te mai simti? cum mai sunt greturile, palpitatiile? Si eu am palpitatii, asa de rau cateodata incat ma sufoc. Dar nu tin mult si daca stau linistita imi trec...
Danah, esti aproape de linia de start si tu Sa vezi ce repede zboara timpul, mai ales cu sarbatorile astea. Ca maine esti si tu graviduta
Fumi, Sandy, sarbatori fericite!!

Mergi la inceput