FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 38

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Wish42 spune:

Dragutzele mele dragi vin cu vesti.
Mi-a raspuns dr-ul ceh si mi-a spus sa nu-mi fac mici un fel de probleme datorita chistului si sa continui tratamentul conform planului.
Am inteles ca injectia cu diphe pe care o s-o fac in 9 ianuarie intrerupe atat activitatea ovarelor si stabilizeaza si chistul.
Oricum eu sper sa-l elimin la CM.
stefana yupiiiiiiiiiiiii,,,,,super rezultat beta,sigur sunt 2 , am vazut eu ca ai zis ca ai sani triplati sa speram ca nu s-a divizat unul din cei 2 embrionasi si ai tripleti , ce zici ???
Multumesc ca esti cu gandul la mine.
danah Doamne Ajuta !!!
Eu fac diphe pe 9 ianuarie,punctie pe 31 ian si ET pe 3-5 februarie.
Eu am NK cells facute de vreo 2 ani cred (si sunt ok),miracol parca vroia sa le faca.

fumi,sandy
multumim frumos pentru urarile voastre.
Si voua CRACIUN FERICIT cu sanatate si un AN NOU FERICIT cu implinirea tuturor dorintelor.
criss ce faci,noutati ?
rodica te asteptam cu vesti.
tusferi,amaliaro,miracol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss21 spune:

Buna dimineata fetelor,

Va multumesc din suflet pentru gandurile bune si ca sunteti alaturi de mine. Eu azi am iar o zi de concediu pentru a face bagajele si bradutul

Wish,
Nu trebuie sa-ti faci probleme cu chistul pt ca marea majoritate dispar de la sine. Eu am fost la centrul oncologic de aici pt niste chisturi la sani si dupa ecograf mi s-a spus ca toate femeile avem chisturi mai peste tot, dar ca dispar. Doar daca sunt chisturi cu structura solida sau dubioasa trebuie investigate. Eu am avut un chist ovarian dermoid (plin cu par si grasime) care a trebuit scos chirurgical. Pt alte chisturi trebuiesc urmarite in decurs de cateva luni daca cres, dau inapoi sau dispar complet.

In rest sunt f linistita, am din cand in cand dureri de ovare de parca mi-ar veni, dar trec repede, tot super balonata sunt si mai simt o durere pe langa buric pe care nu mi-o explic. Cred ca o sa fac un test duminica, fiind ziua 10, dar nu-mi fac mari sperante poate pt a nu fi dezamagita. Ma bucur doar ca rezultatele fiv-ului au fost mai bune decat in vara. Eu am incredere in Dumnezeu si cred ca totul se intampla cu un scop

Va doresc Craciun fericit, sa va bucurati de sarbatori alaturi de cei dragi si sa avem multe reusite in Noul An.

Pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irilac31 spune:

Buna motzatelor, am intrat sa va urez Sarbatori fericite , mosul sa va aduca ce va doriti voi mai mult, sa va bucurati din plin de aceasta perioada alaturi de cei dragi voua si pt aspirante ...anul viitor sa va impliniti visul de a deveni mamici.

Eu intru tot mai rar, su t super mega obosita, trag de mine sa mai fac ceva prin casa, piticul imi ocupa f mult timp. incerc sa va citesc, ma rog pt voi dar scriu mai rar, sper sa-mi fac un program si sa ne intram in ritm. Eu inca ma resimt de la operatie ca au fost ceva probleme atunci, inca mai fac niste perfuzii sa ma pun pe picioare, sper cat de curand sa redevin eu.
Piticul e o dulceata are niste bolfute de imi vine sa i le musc, toata ziua il pupacesc, doarme intre mese neintors iar cand incepe...aoleeeeuuu pai nu mai stai in casa, nu are rabdare nici 1 min cat sa pregatesc tzitzi sa-i dau sa pape. Noaptea in schimb de pe la vreo 2 pana la 6-7 dimineata are chef de vorba, ne supara si colicele si uite asa eu sunt rupta.

Va pup pe toate si sper sa intru mai des pe aici, oricum sa stiti ca sunteti in rugaciunile mele si tin pumnii pt cele care urmeaza sa-si ia puiutii acasa



MTHFR A1298C genotip heterozigot; Factor XIII genotip heterozigot; PAI-1 genotip homozigot
38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loretta76 spune:

Buna ziua dragele mele!

Am intrat sa va urez SARBATORI FERICITE SI UN AN NOU NUMAI CU IMPLINIRI!!!

Aveti grija de voi. Va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxandrica spune:

Buna fetelor,

Vreau sa va urez CRACIUN FERICIT alaturi de cei dragi voua, iar Noul An sa fie bogat in teste pozitive.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefana0909 spune:

Buna fetele,
Am fost azi la eco si avem 1 sac gestational, mai mare cu o saptamana potrivit dimensiunilor, fata de cat ar trebui.
Aseara m-am confruntat cu o mica hemoragie si m-am panicat, dar a durat foarte putin. Azi la analize, progesteronul mi-a iesit mai mic decat trebuia asa ca fac niste injectii. S-ar putea ca acesta sa fie cauza hemoragiei.
Pentru cele care plecati in vacanta, va urez liniste si multumire in anul care vine si un .
Va pupacesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ivisor spune:

Dragele mele,
pentru ca se apropie sfarsitul anului si e vremea retrospectivelor de toate felurile, incet, incet incerc sa intru si eu in atmosfera de sarbatoare. Anul acesta pentru mine cu bune si cu rele, a fost pe departe cel mai bun din viata mea si ma pregatesc pt unul si mai bun.
Pe langa cel mai important lucru (comoara din burtica) indraznesc sa va adaug si pe voi, un grup de prietene deosebite pe care le-am castigat in anul acesta.
Va doresc un Craciun minunat, plin de caldura si pace alaturi de toti cei dragi, un An nou plin de impliniri mai bun ca toti de pana acum, bebelusilor vostri sa creasca mari si sanatosi iar celor care inca sunt in focuri va doresc ca anul care vine sa va indepliniti marea dorinta de a deveni mamici, sa puteti sa simtiti ceea ce simt si eu acum.
Va imbratisez cu drag si va pup pe toate, chiar si pe cele care doar citesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor
Am intrat sa va citesc rapid, ca sunt prinsa in febra pregatirilor de Craciun ca si voi de altfel!!
Va doresc tuturor sa aveti parte de Sarbatori Magice, pline de belsug, bucurii si zambete!!iar anul care vine sa va gaseasca santoase si pe familile voastre la fel, cum multa bunatate si caldura in suflete!!Va sarut si va iubesc pe toate fara exceptii, ati fost niste prietene de nadeste in anul ce imediat se incheie...va multumesc tuturor pt sustinere si tineti-mi pumnii pt anul ce vine!
Celor ce au deja membrii noi in familie, celor ce ii poarta in burtici...dar si celor ce sunt in focuri ca si mine...va doresc ce este mai bun in lumea asta!!!
Va pupicesc
Stefana, felicitari pt saculet!!!sa creasca mare si voinic!!
va pup

Astept un "miracol" curand...
Mutatia MTHFR A1298C genotip homozigot, PAI - 1 678 5G/5G genotip homozigot, 844 GG genotip homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criena spune:

Buna seara, dragele mele mamici,burtici si aspirante.
Chiar daca nu am intrat de multishor, am continuat sa va citesc si sa ma bucur pt reusitele voastre. Ma bucur,in special, pt curajul de a o lua de la capat al Rodicai si al lui Miracol,carora le tin pumnii stransi la a doua incercare.
Noi suntem in grafic si m-am mai linistit dupa un prim trim agitat,stresant,nelinistit.Se pare ca voi deschide lista de bebe girl !!!

***
Va doresc sa aveti un craciun linistit, pt a va bucura de minunile cu care ati fost binecuvantate anul acesta,fie ca s-a nascut un bebe,fie ca asteptati un bebe,fie ca ati luat hotararea de a avea un bebe.
Craciun fericit,dragele mele prietene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Am intrat si eu pe fuga sa va urez Sarbatori fericite!
Mamicile care serbeaza primul Craciun cu copilasii, sa ii pupe si din partea noastra si sa ne povesteasca cum a fost. Fetele cu burtici, este ultimul nostru Craciun in 2. Craciunul viitor va fi unul special. Fetelor care se pregatesc, le doresc si lor din toata inima ca urmatorul Craciun sa il petreaca cu copilasii lor in brate!
Stefana, felicitari pentru saculet!
Rodica, ai facut testul???

Prietenele mele dragi, va imbratisez cu drag, ma bucur foate mult ca v-am cunoscut (chiar si virtual). Sunteti toate niste luptatoare, chiar si fetele care acum au luat o pauza. Sunt sigura ca ne vom vedea toate visul cu ochii, cel de a deveni mamici.
Va pup cu toata dragostea


Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

22+

Mergi la inceput